Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple A14 Bionic vs MediaTek Helio G90

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи: Apple A14 Bionic, випущений у вересні 2020 року, та MediaTek Helio G90, представлений у липні 2019 року. A14 Bionic вирізняється високою продуктивністю CPU та GPU, тоді як Helio G90 орієнтований на ігрові смартфони середнього сегмента. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, техпроцесі, результатах тестів та енергоефективності.

Короткий висновок. Apple A14 Bionic значно перевершує MediaTek Helio G90 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується вищими результатами в бенчмарках: загальний бал AnTuTu 1 095 315 проти 368 990, а також кращі показники Single-Core та Multi-Core у Geekbench. Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але A14 Bionic забезпечує значно вищу продуктивність на кожен ват. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія для важких завдань та ігор, A14 Bionic є очевидним вибором. Helio G90 може бути достатнім для бюджетних пристроїв, де ціна є пріоритетом.

Основні відмінності

  • Apple A14 Bionic має значно вищий загальний бал AnTuTu (1 095 315) порівняно з MediaTek Helio G90 (368 990), що свідчить про перевагу в загальній продуктивності.
  • У тесті Geekbench 5 Single-Core A14 Bionic набирає 2079 балів, тоді як Helio G90 — лише 625, що вказує на суттєво вищу продуктивність одного ядра.
  • Продуктивність GPU у A14 Bionic майже в 4 рази вища: 323 143 бали в AnTuTu GPU проти 78 652 у Helio G90, що забезпечує кращу ігрову продуктивність.
  • A14 Bionic виготовляється за техпроцесом 5 нм, тоді як Helio G90 — 12 нм, що забезпечує кращу енергоефективність та тепловідведення.
  • Apple A14 Bionic має вбудований 16-ядерний Neural Engine для завдань ШІ, тоді як Helio G90 використовує стандартні ядра ARM з обмеженими можливостями AI.

AnTuTu 10

CPU 310050 120779
GPU 323143 78652
Memory 173777 72733
UX 288345 96826
Total score 1095315 368990
Apple A14 Bionic 1095315 Немає даних
MediaTek Helio G90 Немає даних 368990

GeekBench 6

Asset compression 167 MB/sec 91.1 MB/sec
HTML 5 Browser 105.5 pages/sec 47.1 pages/sec
PDF Renderer 116.4 Mpixels/sec 66.3 Mpixels/sec
Image detection 95.7 images/sec 32.4 images/sec
HDR 147.6 Mpixels/sec 50.8 Mpixels/sec
Background blur 17.6 images/sec 4.55 images/sec
Photo processing 51.5 images/sec 17.1 images/sec
Ray tracing 5.18 Mpixels/sec 2.74 Mpixels/sec
Single-Core Score 2079 625
Multi-Core Score 4779 1744
Compute Score (GPU) Немає даних 1880

3DMark

Stability 69% Немає даних
Graphics test 45 FPS 9 FPS
Score 7655 1505
3DMark Wild Life Performance 7655 1505

Центральний процесор

Архітектура 2x 3.1 ГГц – Firestorm
4x 1.8 ГГц – Icestorm
2x 2.05 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 6 8
Частота 3100 МГц 2050 МГц
Набір інструкцій ARMv8.5-A ARMv8.2-A
Кеш L1 128 КБ Немає даних
Кеш L2 8 МБ Немає даних
Техпроцес 5 нм 12 нм
Кількість транзисторів 11,8 млрд Немає даних
TDP (Sustained) 6 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Apple A14 GPU Mali-G76 MP4
Архітектура Apple Bionic GPU Bifrost 3rd gen
Частота GPU 1278 МГц 720 МГц
Обчислювальних блоків 4 4
Шейдерних блоків 64 36
Всього шейдерів 256 144
FLOPS 654.3 Гфлопс 207.4 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediTek APU 2.0
Продуктивність NPU 11 ТОПС 1 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 2133 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 32 Біти
Пропускна здатність До 34.1 Гбіт/сек Немає даних
Об'єм До 6 ГБ До 10 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2732 x 2048 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- Motion JPEG
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AAX
- AAX+
- AC-3
- AIFF
- CAF
- E-AC-3
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 64 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 18 LTE Cat. 12
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 2500 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.0 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Вересень 2020 року Липень 2019 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі APL1W01 MT6785V/CD
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Helio G90

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Apple A14 Bionic чи MediaTek Helio G90?

Apple A14 Bionic значно потужніший: його GPU набирає 323 143 бали в AnTuTu, що в 4 рази більше, ніж у Helio G90 (78 652). Це забезпечує вищу частоту кадрів у важких іграх.

Чи варто вибирати MediaTek Helio G90 заради автономності?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але A14 Bionic забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні завдяки 5 нм техпроцесу. Тому автономність буде кращою у пристроях з A14 Bionic.

Який чип має кращу продуктивність CPU?

Apple A14 Bionic має вищі показники: Single-Core 2079 проти 625, Multi-Core 4779 проти 1744 у Geekbench 5. Він значно швидший у повсякденних завданнях та багатозадачності.

Чи підтримують ці чипи 5G?

Ні, Apple A14 Bionic та MediaTek Helio G90 не мають вбудованого 5G-модема. Для підтримки 5G потрібен окремий модем.

Який чип краще підходить для бюджетного смартфона?

MediaTek Helio G90 є більш доступним варіантом для бюджетних пристроїв, забезпечуючи достатню продуктивність для ігор середнього рівня. Однак A14 Bionic значно потужніший і енергоефективніший, але встановлюється лише у флагманські моделі Apple.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.