Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple A16 Bionic vs MediaTek Dimensity 9000

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів Apple A16 Bionic та MediaTek Dimensity 9000 є одними з найпотужніших рішень для флагманських смартфонів. Обидва чипи виготовлені за передовими техпроцесами, пропонують високу продуктивність та енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та особливості, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple A16 Bionic випереджає MediaTek Dimensity 9000 у більшості тестів, особливо в одноядерній продуктивності та графіці. Він демонструє вищі результати в AnTuTu та Geekbench, а також кращу енергоефективність. Однак Dimensity 9000 не відстає в багатоядерних завданнях і пропонує конкурентоспроможну продуктивність для ігор та повсякденного використання. Вибір залежить від ваших пріоритетів: максимальна потужність (A16) чи збалансоване рішення (Dimensity 9000).

Основні відмінності

  • Apple A16 Bionic має вищий загальний бал в AnTuTu (1 445 672) порівняно з Dimensity 9000 (1 095 272), що свідчить про кращу загальну продуктивність.
  • У Geekbench 6 одноядерний результат A16 (2627) значно перевищує показник Dimensity 9000 (1585), що вказує на вищу продуктивність на одне ядро.
  • Графічний процесор A16 також потужніший: GPU-підтест AnTuTu 500 466 проти 290 210 у Dimensity 9000.
  • MediaTek Dimensity 9000 демонструє кращий результат у тесті PDF Renderer (168.9 Mpixels/sec) порівняно з A16 (162.1 Mpixels/sec), що може свідчити про ефективність у певних завданнях.
  • Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але A16 використовує техпроцес 4 нм, тоді як Dimensity 9000 — 5 нм, що може впливати на тепловиділення та автономність.

AnTuTu 10

CPU 362528 366529
GPU 500466 290210
Memory 253716 187475
UX 328962 251058
Total score 1445672 1095272
Apple A16 Bionic 1445672 Немає даних
MediaTek Dimensity 9000 Немає даних 1095272

GeekBench 6

Asset compression 236.7 MB/sec 137.6 MB/sec
HTML 5 Browser 156.7 pages/sec 122.4 pages/sec
PDF Renderer 162.1 Mpixels/sec 168.9 Mpixels/sec
Image detection 155.8 images/sec 104.6 images/sec
HDR 207.5 Mpixels/sec 137.7 Mpixels/sec
Background blur 26.5 images/sec 12.5 images/sec
Photo processing 77.6 images/sec 41.5 images/sec
Ray tracing 6.85 Mpixels/sec 4.33 Mpixels/sec
Single-Core Score 2627 1585
Multi-Core Score 6838 4169
Compute Score (GPU) Немає даних 4668

3DMark

Stability 79% 81%
Graphics test 59 FPS 47 FPS
Score 9874 7912
3DMark Wild Life Performance 9874 7912

Центральний процесор

Архітектура 2x 3.46 ГГц – Everest
4x 2.02 ГГц – Sawtooth
1x 3.05 ГГц – Cortex-X2
3x 2.85 ГГц – Cortex-A710
4x 1.8 ГГц – Cortex-A510
Кількість ядер 6 8
Частота 3460 МГц 3050 МГц
Набір інструкцій ARMv8.6-A ARMv9-A
Кеш L1 256 КБ Немає даних
Кеш L2 16 МБ 1 МБ
Техпроцес 4 нм 4 нм
Кількість транзисторів 16 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 8 Вт 4 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L3 Немає даних 8 МБ

Графічний прискорювач

GPU Apple A16 GPU Mali-G710 MP10
Архітектура Apple Bionic GPU Valhall 3rd gen
Частота GPU 1398 МГц 850 МГц
Обчислювальних блоків 5 10
Шейдерних блоків 128 96
Всього шейдерів 640 960
FLOPS 1789.4 Гфлопс 1632 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediaTek APU 590
Продуктивність NPU 17 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR5X
Частота пам'яті 3200 МГц 3750 МГц
Шина 4x 16 Біт 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 51,2 Гбіт/с До 60 Гбіт/сек
Об'єм До 6 ГБ До 24 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2796 x 1290 3200 x 1440
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 48 МП 1x 320МП, 3x 32МП
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- Motion JPEG
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AAC
- AAX
- AAX+
- AC-3
- AIFF
- CAF
- E-AC-3
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 24
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 7000 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3500 Мбіт/с До 2500 Мбіт/с
Wi-Fi 6 6
Bluetooth 5.3 5.3
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Вересень 2022 року Листопад 2021 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі APL1W10 MT6983

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Apple A16 Bionic чи MediaTek Dimensity 9000?

Apple A16 Bionic має потужніший GPU, що забезпечує вищу продуктивність в іграх, як показують тести. Однак Dimensity 9000 також справляється з більшістю сучасних ігор на високих налаштуваннях.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але A16 виготовлений за техпроцесом 4 нм, що може забезпечити кращу автономність у реальному використанні.

Чи варто вибирати смартфон з Dimensity 9000 замість A16 Bionic?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність, A16 Bionic є кращим вибором. Dimensity 9000 пропонує хорошу продуктивність за нижчою ціною, що робить його привабливим для бюджетних флагманів.

Який чип має кращий AI-блок?

Обидва чипи мають потужні AI-блоки, але A16 Bionic забезпечує вищу продуктивність у завданнях машинного навчання завдяки новішій архітектурі Neural Engine.

Чи підтримують ці чипи 5G?

MediaTek Dimensity 9000 має вбудований 5G-модем, тоді як Apple A16 Bionic використовує зовнішній модем Snapdragon X65. Обидва забезпечують високошвидкісне підключення до мереж 5G.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.