Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple A16 Bionic vs MediaTek Helio G80

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи різних поколінь: флагманський Apple A16 Bionic (2022) та бюджетний MediaTek Helio G80 (2020). A16 Bionic виробляється за 4-нм техпроцесом і встановлюється в iPhone 14 Pro, тоді як Helio G80 — 12-нм чип для доступних смартфонів. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та ігрових можливостях.

Короткий висновок. Apple A16 Bionic значно випереджає MediaTek Helio G80 за всіма показниками: продуктивність CPU майже в 4 рази вища (AnTuTu 10 CPU: 362528 проти 82153), GPU — більш ніж у 10 разів (500466 проти 47308). A16 Bionic також має кращу енергоефективність завдяки новішому техпроцесу. Однак Helio G80 є доступним рішенням для базових завдань і легких ігор. Вибір залежить від бюджету та вимог до продуктивності.

Основні відмінності

  • Apple A16 Bionic має значно вищий загальний бал в AnTuTu 10 (1 445 672 проти 247 951 у Helio G80).
  • Продуктивність CPU: A16 Bionic набирає 362 528 балів у CPU-тесті AnTuTu, тоді як Helio G80 — лише 82 153.
  • GPU-продуктивність: A16 Bionic отримує 500 466 балів у GPU-тесті, що більш ніж у 10 разів перевищує результат Helio G80 (47 308).
  • Техпроцес: A16 Bionic виготовляється за 4-нм технологією, Helio G80 — за 12-нм, що забезпечує кращу енергоефективність у A16.
  • Дата виходу: A16 Bionic вийшов у вересні 2022 року, Helio G80 — у лютому 2020 року, що пояснює значну різницю в продуктивності.

AnTuTu 10

CPU 362528 82153
GPU 500466 47308
Memory 253716 53783
UX 328962 64707
Total score 1445672 247951
Apple A16 Bionic 1445672 Немає даних
MediaTek Helio G80 Немає даних 247951

GeekBench 6

Asset compression 236.7 MB/sec 75.4 MB/sec
HTML 5 Browser 156.7 pages/sec 39.2 pages/sec
PDF Renderer 162.1 Mpixels/sec 51.6 Mpixels/sec
Image detection 155.8 images/sec 24.7 images/sec
HDR 207.5 Mpixels/sec 43.9 Mpixels/sec
Background blur 26.5 images/sec 3.19 images/sec
Photo processing 77.6 images/sec 13 images/sec
Ray tracing 6.85 Mpixels/sec 1.85 Mpixels/sec
Single-Core Score 2627 416
Multi-Core Score 6838 1354
Compute Score (GPU) Немає даних 1067

3DMark

Stability 79% 96%
Graphics test 59 FPS 4 FPS
Score 9874 714
3DMark Wild Life Performance 9874 714

Центральний процесор

Архітектура 2x 3.46 ГГц – Everest
4x 2.02 ГГц – Sawtooth
2x 2 ГГц – Cortex-A75
6x 1.8 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 6 8
Частота 3460 МГц 2000 МГц
Набір інструкцій ARMv8.6-A ARMv8.2-A
Кеш L1 256 КБ Немає даних
Кеш L2 16 МБ 320 КБ
Техпроцес 4 нм 12 нм
Кількість транзисторів 16 млрд. 5,5 млрд
TDP (Sustained) 8 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L3 Немає даних 1 МБ

Графічний прискорювач

GPU Apple A16 GPU Mali-G52 MP2
Архітектура Apple Bionic GPU Bifrost 2nd gen
Частота GPU 1398 МГц 950 МГц
Обчислювальних блоків 5 2
Шейдерних блоків 128 24
Всього шейдерів 640 48
FLOPS 1789.4 Гфлопс 91.2 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine Так
Продуктивність NPU 17 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR4X
Частота пам'яті 3200 МГц 1800 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 51,2 Гбіт/с До 13.41 Гбіт/сек
Об'єм До 6 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2796 x 1290 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 48 МП 1x 48 МП, 2x 16 МП
Запис відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- Motion JPEG
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AAX
- AAX+
- AC-3
- AIFF
- CAF
- E-AC-3
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 7
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 300 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3500 Мбіт/с До 100 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.3 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Вересень 2022 року Лютий 2020 року
Клас Флагман Бюджетний
Номер моделі APL1W10 MT6769T
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Helio G80

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 30 FPS
[High]
Call of Duty: Mobile Немає даних 30 FPS
[Low]
Fortnite Немає даних 27 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 52 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 53 FPS
[Medium]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 54 FPS
[High]
Смартфон Немає даних Realme 6i
720 x 1600

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple A16 Bionic значно потужніший: його GPU-бал AnTuTu 10 (500 466) більш ніж у 10 разів вищий за Helio G80 (47 308). Він забезпечує плавну роботу у важких іграх, тоді як Helio G80 підходить лише для легких ігор.

Чи варто переплачувати за A16 Bionic?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, відеомонтажу або багатозадачності. Helio G80 — бюджетний варіант для базових завдань, але він значно поступається в швидкодії.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100), але A16 Bionic виготовлений за новішим 4-нм техпроцесом, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.

Який чип краще підходить для повсякденних завдань?

A16 Bionic впорається з будь-якими завданнями миттєво, але для простих дій (дзвінки, соцмережі, перегляд відео) Helio G80 також достатньо. Різниця стає помітною при важких навантаженнях.

Чи можна порівнювати ці чипи за ціною?

Ціна не вказана, але зазвичай пристрої з A16 Bionic коштують значно дорожче, ніж з Helio G80. Вибір залежить від бюджету: A16 — для преміум-сегменту, Helio G80 — для бюджетних моделей.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.