Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple A17 Pro vs MediaTek Dimensity 8200

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи різних поколінь: флагманський Apple A17 Pro, представлений у вересні 2023 року, та торішній MediaTek Dimensity 8200, анонсований у грудні 2022 року. Обидва чипи пропонують високу продуктивність, але суттєво відрізняються за архітектурою, техпроцесом та підтримкою технологій. Розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та особливості, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple A17 Pro випереджає MediaTek Dimensity 8200 за більшістю показників: вищі результати в AnTuTu (1 529 965 проти 928 567) та Geekbench 6 (одноядерний 2953 проти 1224, багатоядерний 7441 проти 3891). Він також демонструє кращу продуктивність CPU та GPU, що підтверджується вищими балами в тестах обробки зображень, рендерингу та стиснення. Однак Dimensity 8200 може бути більш доступним варіантом для пристроїв середнього цінового сегменту, пропонуючи гідну продуктивність для повсякденних завдань.

Основні відмінності

  • Apple A17 Pro має значно вищий загальний бал AnTuTu (1 529 965) порівняно з MediaTek Dimensity 8200 (928 567), що свідчить про перевагу в загальній продуктивності.
  • У тесті Geekbench 6 одноядерна продуктивність A17 Pro (2953) майже в 2,4 рази вища, ніж у Dimensity 8200 (1224), а багатоядерна (7441 проти 3891) – майже вдвічі.
  • GPU-продуктивність A17 Pro за тестом AnTuTu (609 132) значно перевершує Dimensity 8200 (238 740), що робить його кращим для ігор та графічних завдань.
  • У тестах обробки зображень та рендерингу A17 Pro демонструє вищі показники: Image detection 173,5 проти 86,2 зображень/с, HDR 232,4 проти 118,4 Mpixels/с.
  • Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але A17 Pro виготовляється за новішим техпроцесом (3 нм), що потенційно забезпечує кращу енергоефективність.

AnTuTu 10

CPU 382829 258456
GPU 609132 238740
Memory 188665 189303
UX 349339 242068
Total score 1529965 928567
Apple A17 Pro 1529965 Немає даних
MediaTek Dimensity 8200 Немає даних 928567

GeekBench 6

Asset compression 260.8 MB/sec 172.8 MB/sec
HTML 5 Browser 169.6 pages/sec 108 pages/sec
PDF Renderer 178.5 Mpixels/sec 140.4 Mpixels/sec
Image detection 173.5 images/sec 86.2 images/sec
HDR 232.4 Mpixels/sec 118.4 Mpixels/sec
Background blur 27.9 images/sec 14.7 images/sec
Photo processing 79.1 images/sec 34.4 images/sec
Ray tracing 7.58 Mpixels/sec 4.63 Mpixels/sec
Single-Core Score 2953 1224
Multi-Core Score 7441 3891
Compute Score (GPU) Немає даних 4401

3DMark

Graphics test 59 FPS 35 FPS
Score 10008 5887
3DMark Wild Life Performance 10008 5887
Stability Немає даних 95%

Центральний процесор

Архітектура 2x 3.78 ГГц – Everest
4x 2.11 ГГц – Sawtooth
1x 3,1 ГГц – Cortex A78
3x 3 ГГц – Cortex A78
4x 2 ГГц – Cortex A55
Кількість ядер 6 8
Частота 3780 МГц 3100 МГц
Набір інструкцій ARMv8.6-A ARMv8.2-A
Кеш L1 256 КБ Немає даних
Кеш L2 16 МБ Немає даних
Техпроцес 3 нм 4 нм
Кількість транзисторів 19 млрд Немає даних
TDP (Sustained) 8 Вт 6 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L3 Немає даних 4 МБ

Графічний прискорювач

GPU Apple A17 GPU Mali-G610 MP6
Архітектура Apple Bionic GPU Valhall 3rd gen
Частота GPU 1398 МГц 950 МГц
Обчислювальних блоків 6 6
Шейдерних блоків 128 128
Всього шейдерів 768 768
FLOPS 2147.2 Гфлопс 1442 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediaTek APU 580
Продуктивність NPU 35 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR5
Частота пам'яті 3200 МГц 3200 МГц
Шина 4x 16 Біт 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 51,2 Гбіт/с До 51,2 Гбіт/с
Об'єм До 8 ГБ До 16 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2796 x 1290 2960 x 1440
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 48 МП 1x 320 МП
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP8
- VP9
- Motion JPEG
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AAC
- AAX
- AAX+
- AC-3
- AIFF
- CAF
- E-AC-3
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X70 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 21
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 4700 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3500 Мбіт/с До 2500 Мбіт/с
Wi-Fi 6 6
Bluetooth 5.3 5.3
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Вересень 2023 року Грудень 2022 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі APL1V02 MT6896Z
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Dimensity 8200

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще підходить для ігор?

Apple A17 Pro має значно потужніший GPU (609 132 балів AnTuTu проти 238 740), що забезпечує вищу частоту кадрів та кращу графіку в сучасних іграх.

Чи варто обирати MediaTek Dimensity 8200 замість A17 Pro?

Dimensity 8200 може бути виправданим вибором для бюджетніших пристроїв, де важливий баланс ціни та продуктивності, але поступається A17 Pro за всіма ключовими показниками.

Який чип має кращу енергоефективність?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але A17 Pro виготовлений за 3-нм техпроцесом, що теоретично забезпечує кращу енергоефективність порівняно з 4-нм у Dimensity 8200.

Які результати в бенчмарках?

A17 Pro набирає 1 529 965 балів в AnTuTu та 2953/7441 в Geekbench 6, тоді як Dimensity 8200 – 928 567 балів та 1224/3891 відповідно.

Чи підтримують ці чипи AI-функції?

Обидва чипи мають вбудовані AI-блоки, але A17 Pro має потужніший Neural Engine, що забезпечує кращу продуктивність у завданнях машинного навчання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.