Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple A18 Pro vs MediaTek Helio G96

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних ARM-чипів Apple A18 Pro і MediaTek Helio G96 представляють різні епохи та рівні продуктивності. A18 Pro — флагманський процесор 2024 року з передовим техпроцесом, тоді як Helio G96 — доступне рішення 2021 року для ігрових смартфонів середнього сегмента. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в CPU, GPU, енергоефективності, AI-блоці та результатах популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple A18 Pro значно перевершує MediaTek Helio G96 за продуктивністю CPU та GPU: його багатоядерний результат Geekbench 6 майже в 5 разів вищий, а графічний тест — у 9 разів. A18 Pro також має новіший техпроцес і потужніший AI-блок. Проте Helio G96 демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 0) і є бюджетним варіантом. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія для ігор та важких завдань — обирайте A18 Pro. Для базових сценаріїв з акцентом на автономність підійде Helio G96.

Основні відмінності

  • Продуктивність CPU: A18 Pro має багатоядерний показник Geekbench 6 — 9089 балів, тоді як Helio G96 — лише 1855 балів, що в 4,9 раза менше.
  • Графічна продуктивність: A18 Pro набирає 719 585 балів у GPU-тесті AnTuTu 10, а Helio G96 — 75 886 балів, різниця в 9,5 раза.
  • Енергоефективність: Helio G96 отримує 100 балів у нашому рейтингу, тоді як A18 Pro — 0 балів, що вказує на кращу автономність старішого чипа.
  • Техпроцес і дата виходу: A18 Pro випущений у вересні 2024 року за новітнім техпроцесом, а Helio G96 — у червні 2021 року за старішим техпроцесом.
  • AI-блок: A18 Pro оснащений потужним Neural Engine, що забезпечує високу продуктивність у завданнях машинного навчання; Helio G96 має базовий AI-прискорювач.

AnTuTu 10

CPU 475293 124544
GPU 719585 75886
Memory 259838 89263
UX 385136 95288
Total score 1839852 384981
Apple A18 Pro 1839852 Немає даних
MediaTek Helio G96 Немає даних 384981

GeekBench 6

Asset compression 300.1 MB/sec 89.3 MB/sec
HTML 5 Browser 193.3 pages/sec 47.7 pages/sec
PDF Renderer 215.2 Mpixels/sec 69.6 Mpixels/sec
Image detection 322.7 images/sec 35.2 images/sec
HDR 294.3 Mpixels/sec 56.8 Mpixels/sec
Background blur 39.2 images/sec 5.29 images/sec
Photo processing 90.3 images/sec 19.1 images/sec
Ray tracing 9.08 Mpixels/sec 2.76 Mpixels/sec
Single-Core Score 3582 645
Multi-Core Score 9089 1855
Compute Score (GPU) Немає даних 1231

Центральний процесор

Архітектура 2x 4.04 ГГц –
4x 2.2 ГГц –
2x 2.05 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 6 8
Частота 4040 МГц 2050 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 3 нм 12 нм
Виробництво TSMC TSMC
TDP (Sustained) Немає даних 5 Вт

Графічний прискорювач

GPU Apple A18 Pro GPU Mali-G57 MP2
Архітектура Apple Bionic GPU Valhall 1st gen
Частота GPU 1450 МГц 950 МГц
Обчислювальних блоків 6 2
Шейдерних блоків 128 64
Всього шейдерів 768 128
FLOPS 2227.2 Гфлопс 243 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Neural Engine MediaTek APU
Продуктивність NPU 35 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR4X
Частота пам'яті 7500 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Об'єм До 8 ГБ До 10 ГБ
Пропускна здатність Немає даних До 17,1 Гбіт/сек

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe eMMC 5.1, UFS 2.2
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 48 МП 1x 108 МП, 2x 16 МП
Запис відео 8K при 24FPS, 4K при 120FPS 2K при 30FPS, 1K при 60FPS
Відтворення відео 8K при 24FPS, 4K при 120FPS 2K при 30FPS, 1080p при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP8
- VP9
- Motion JPEG
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AAX
- AAX+
- AC-3
- AIFF
- CAF
- E-AC-3
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність дисплея Немає даних 2520 x 1080

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X75 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 13
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 650 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3500 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 7 5
Bluetooth 5.3 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Вересень 2024 року Червень 2021 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі Немає даних MT6781
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Helio G96

3DMark

Graphics test Немає даних 6 FPS
Score Немає даних 1154
3DMark Wild Life Performance Немає даних 1154

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 72 FPS
[Low]
Call of Duty: Mobile Немає даних 42 FPS
[Medium]
Fortnite Немає даних 26 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 58 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 66 FPS
[Medium]
Genshin Impact Немає даних 23 FPS
[Low]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 51 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Poco M4 Pro
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Apple A18 Pro чи MediaTek Helio G96?

Apple A18 Pro значно потужніший: його GPU-тест AnTuTu 10 (719 585 балів) майже в 9,5 раза вищий за Helio G96 (75 886 балів). Для сучасних ігор на високих налаштуваннях A18 Pro — беззаперечний лідер.

Чи варто купувати смартфон з MediaTek Helio G96 у 2024 році?

Helio G96 підійде для бюджетних пристроїв, якщо ваші завдання обмежуються соцмережами, месенджерами та легкими іграми. Однак для важких додатків і високої продуктивності краще обрати новіший чип.

Який чип енергоефективніший: A18 Pro чи Helio G96?

За нашими даними, Helio G96 має 100 балів енергоефективності, тоді як A18 Pro — 0 балів. Це означає, що Helio G96 споживає менше енергії при виконанні простих завдань, що може забезпечити кращу автономність.

Чи підтримує Apple A18 Pro 5G?

Так, Apple A18 Pro має вбудований 5G-модем, що забезпечує високошвидкісний мобільний інтернет. MediaTek Helio G96 також підтримує 5G у деяких конфігураціях.

Який чип має кращий AI-блок?

Apple A18 Pro оснащений 16-ядерним Neural Engine, що забезпечує високу продуктивність для завдань машинного навчання. Helio G96 має базовий AI-прискорювач, який поступається за потужністю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.