Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple A18 vs MediaTek Dimensity 1000 Plus

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставимо два ARM-чипи: Apple A18, представлений у 2024 році, та MediaTek Dimensity 1000 Plus, випущений у 2020. A18 — це флагманський процесор Apple, який використовується в iPhone 16, тоді як Dimensity 1000 Plus колись був топовим рішенням MediaTek для смартфонів середнього та високого класу. Ми проаналізуємо їхню продуктивність CPU та GPU, енергоефективність, AI-блок та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зрозуміти, який чип краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple A18 значно перевершує MediaTek Dimensity 1000 Plus за всіма показниками продуктивності. Загальний бал AnTuTu 10 у A18 майже втричі вищий (1 673 813 проти 582 561), а результати Geekbench 6 (одноядерний 3466 проти 1031, багатоядерний 8592 проти 3123) демонструють величезну перевагу. A18 також показує кращу швидкість обробки зображень, рендерингу PDF та стиснення даних. Хоча Dimensity 1000 Plus був гідним чипом свого часу, A18 — це сучасний флагман, який забезпечує набагато вищу продуктивність в іграх та ресурсомістких завданнях.

Основні відмінності

  • Загальний бал AnTuTu 10: Apple A18 набирає 1 673 813 балів, що майже втричі більше, ніж 582 561 у Dimensity 1000 Plus.
  • Продуктивність CPU: Одноядерний тест Geekbench 6 у A18 (3466 балів) більш ніж утричі вищий за результат Dimensity (1031 бал); багатоядерний — 8592 проти 3123.
  • Продуктивність GPU: У тесті AnTuTu GPU A18 отримує 699 959 балів, тоді як Dimensity — 186 779, що вказує на значно кращу ігрову продуктивність.
  • Швидкість обробки даних: A18 стискає 286.8 MB/сек проти 151.6 MB/сек у Dimensity, а також швидше рендерить PDF (201.2 проти 113 Mpixels/сек).
  • AI та обробка зображень: A18 виявляє 297.2 зображень/сек проти 66 зображень/сек у Dimensity, що свідчить про потужніший AI-блок.

AnTuTu 10

CPU 441992 181016
GPU 699959 186779
Memory 173158 101134
UX 358704 113632
Total score 1673813 582561
Apple A18 1673813 Немає даних
MediaTek Dimensity 1000 Plus Немає даних 582561

GeekBench 6

Asset compression 286.8 MB/sec 151.6 MB/sec
HTML 5 Browser 184.2 pages/sec 80.4 pages/sec
PDF Renderer 201.2 Mpixels/sec 113 Mpixels/sec
Image detection 297.2 images/sec 66 images/sec
HDR 279.1 Mpixels/sec 93.2 Mpixels/sec
Background blur 36.2 images/sec 9.57 images/sec
Photo processing 90 images/sec 32.3 images/sec
Ray tracing 8.68 Mpixels/sec 4.05 Mpixels/sec
Single-Core Score 3466 1031
Multi-Core Score 8592 3123
Compute Score (GPU) Немає даних 4332

Центральний процесор

Архітектура 2x 4.04 ГГц –
4x 2 ГГц –
4x 2,6 ГГц – Cortex-A77
4x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 6 8
Частота 4040 МГц 2600 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 3 нм 7 нм
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Apple A18 GPU Mali-G77 MP9
Архітектура Apple Bionic GPU Valhall 1st gen
Частота GPU 1398 МГц 850 МГц
Обчислювальних блоків 5 9
Шейдерних блоків 128 64
Всього шейдерів 640 576
FLOPS 1789.4 Гфлопс 979.2 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Neural Engine MediaTek APU 3.0
Продуктивність NPU 35 ТОПС 4.5 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR4X
Частота пам'яті 7500 МГц 1866 МГц
Шина 4x 16 Біт 4x 16 Біт
Об'єм До 8 ГБ До 16 ГБ
Пропускна здатність Немає даних До 29.87 Гбіт/сек

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 2.2
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 48 МП 1x 80 МП, 2x 32 МП
Запис відео 8K при 24FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 24FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP8
- VP9
- Motion JPEG
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AAC
- AAX
- AAX+
- AC-3
- AIFF
- CAF
- E-AC-3
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність дисплея Немає даних 2520 x 1080

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X75 Helio M70
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 19
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 4700 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3500 Мбіт/с До 2500 Мбіт/с
Wi-Fi 7 6
Bluetooth 5.3 5.1
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS

Загальна інформація

Дата анонсу Вересень 2024 року Травень 2020 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі Немає даних MT6889Z/CZA
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Dimensity 1000 Plus

3DMark

Stability Немає даних 98%
Graphics test Немає даних 22 FPS
Score Немає даних 3752
3DMark Wild Life Performance Немає даних 3752

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 45 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 55 FPS
[High]
Fortnite Немає даних 28 FPS
[Medium]
Shadowgun Legends Немає даних 58 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 56 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 59 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних iQOO Z1
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

—

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Apple A18 чи MediaTek Dimensity 1000 Plus?

Apple A18 значно кращий для ігор завдяки вищій продуктивності GPU (699 959 балів у AnTuTu проти 186 779) та швидшій обробці графіки.

Чи варто купувати смартфон із MediaTek Dimensity 1000 Plus у 2025 році?

Dimensity 1000 Plus все ще може впоратися з базовими завданнями, але для сучасних ігор та важких додатків його продуктивність недостатня. Краще розглянути новіші чипи.

Який чип енергоефективніший: Apple A18 чи MediaTek Dimensity 1000 Plus?

Apple A18 виготовлений за новішим техпроцесом (ймовірно 3 нм), що забезпечує кращу енергоефективність порівняно з Dimensity 1000 Plus (7 нм). Однак точні дані про енергоспоживання відсутні.

Чи підтримує Apple A18 5G?

Так, Apple A18 підтримує 5G, як і MediaTek Dimensity 1000 Plus. Обидва чипи мають вбудовані 5G-модеми.

Який чип має кращий AI-блок?

Apple A18 має потужніший AI-блок, що підтверджується вищими результатами в тестах обробки зображень (297.2 зображень/сек проти 66).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.