Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple A9 vs MediaTek Helio G91

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи різних поколінь: Apple A9, випущений у 2015 році, та MediaTek Helio G91, що з'явився у 2024 році. Apple A9 був встановлений у iPhone 6s та інших пристроях Apple, тоді як Helio G91 орієнтований на бюджетні Android-смартфони. Розглянемо їх продуктивність, енергоефективність та результати тестів.

Короткий висновок. За загальною оцінкою Apple A9 (40 балів) трохи випереджає MediaTek Helio G91 (38 балів). Apple A9 демонструє кращу продуктивність CPU та GPU в бенчмарках (AnTuTu 332764 проти 283552), але Helio G91 має значно вищий багатоядерний показник (1389 проти 953) та сучаснішу архітектуру. Обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів). Вибір залежить від потреб: A9 кращий для однопотокових завдань, Helio G91 – для багатозадачності.

Основні відмінності

  • Apple A9 має вищий загальний бал в AnTuTu (332764 проти 283552) та кращу продуктивність GPU (80649 проти 37570).
  • MediaTek Helio G91 має вищий Multi-Core Score в Geekbench (1389 проти 953) завдяки 8 ядрам, тоді як Apple A9 – лише 2 ядра.
  • Helio G91 виконаний за техпроцесом 12 нм, тоді як Apple A9 – 14 нм або 16 нм (точні дані відсутні).
  • Apple A9 має вищий Single-Core Score (619 проти 429), що свідчить про кращу продуктивність на одне ядро.
  • Helio G91 підтримує новіші інструкції ARMv8.2-A та має TDP 5 Вт, що забезпечує енергоефективність на рівні A9.

AnTuTu 10

CPU 106215 88826
GPU 80649 37570
Memory 59673 74529
UX 86227 82627
Total score 332764 283552
Apple A9 332764 Немає даних
MediaTek Helio G91 Немає даних 283552

GeekBench 6

Asset compression 43.4 MB/sec Немає даних
HTML 5 Browser 16.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 24.7 Mpixels/sec Немає даних
Image detection 9.06 images/sec Немає даних
HDR 28.7 Mpixels/sec Немає даних
Background blur 3.08 images/sec Немає даних
Photo processing 8.39 images/sec Немає даних
Ray tracing 1.27 Mpixels/sec Немає даних
Single-Core Score 619 429
Multi-Core Score 953 1389

3DMark

Stability 75% Немає даних
Graphics test 11 FPS Немає даних
Score 1850 Немає даних
3DMark Wild Life Performance 1850 Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 2x 1.85 ГГц – Twister 2x 2 ГГц – Cortex-A75
6x 1.8 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 2 8
Частота 1850 МГц 2000 МГц
Набір інструкцій ARMv8-A ARMv8.2-A
Кеш L1 64 КБ Немає даних
Кеш L2 3 МБ Немає даних
Кеш L3 4 МБ Немає даних
Техпроцес 14 нм 12 нм
Кількість транзисторів 2 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 5 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU PowerVR GT7600 Mali-G52 MP2
Архітектура PowerVR Series7XT (Rogue) Bifrost 2nd gen
Частота GPU 650 МГц 1000 МГц
Обчислювальних блоків 6 2
Шейдерних блоків 32 24
Всього шейдерів 192 48
FLOPS 249.6 Гфлопс 96 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.3
Версія OpenCL 1.2 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple M9 MediaTek APU

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4 LPDDR4X
Частота пам'яті 1333 МГц 1800 МГц
Шина 2x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 14.9 Гбіт/с До 13.41 Гбіт/сек
Об'єм До 4 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2048 x 1536 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 32 МП, 2x 12 МП 1x 108 МП, 2x 16 МП
Запис відео 4K при 30FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 30FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Qualcomm MDM9635M Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 6 LTE Cat. 7
Підтримка 5G Немає Немає
Швидкість завантаження До 450 Мбіт/с До 300 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 100 Мбіт/с
Wi-Fi 5 5
Bluetooth 4.2 5.4
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу вересень 2015 року червень 2024 року
Клас Флагман Бюджетний
Номер моделі APL1022 Немає даних
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Helio G91

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще підходить для ігор?

Apple A9 має вищу продуктивність GPU (80649 балів в AnTuTu), що робить його кращим для ігор, але Helio G91 також здатний запускати сучасні ігри на середніх налаштуваннях.

Чи варто купувати пристрій з Apple A9 у 2024 році?

Apple A9 вже застарів, його продуктивність недостатня для сучасних додатків та ігор. Краще розглянути новіші чипи, такі як Helio G91.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Helio G91 має TDP 5 Вт, але точне енергоспоживання A9 невідоме.

Чи підтримує MediaTek Helio G91 5G?

Ні, Helio G91 не підтримує 5G, він призначений для бюджетних 4G-смартфонів.

Який чип має кращу багатозадачність?

MediaTek Helio G91 має 8 ядер та вищий Multi-Core Score (1389), тому краще справляється з багатозадачністю, ніж двоядерний Apple A9 (953).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.