Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple A9 vs Qualcomm Snapdragon 630

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple A9 та Qualcomm Snapdragon 630 — це ARM-чипи, що вийшли з різницею майже у два роки. Перший дебютував у 2015 році в iPhone 6s, другий — у 2017-му в смартфонах середнього цінового сегмента. Попри різне позиціонування, обидва процесори демонструють гідну енергоефективність та мають власні сильні сторони. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та особливості, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple A9 випереджає Snapdragon 630 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується вищими показниками в AnTuTu (332764 проти 167245) та Geekbench 5 Single-Core (619 проти 181). Однак Snapdragon 630 має більше ядер (8 проти 2) і вищу багатоядерну продуктивність (960 проти 953). Обидва чипи отримали максимальну оцінку енергоефективності (100 балів). Якщо вам важлива ігрова продуктивність та однопотокові завдання, обирайте Apple A9. Для багатозадачності та сучасніших пристроїв підійде Snapdragon 630.

Основні відмінності

  • Apple A9 має вищий загальний бал AnTuTu (332764) порівняно з Snapdragon 630 (167245), що свідчить про кращу загальну продуктивність.
  • У Geekbench 5 Single-Core Apple A9 набирає 619 балів проти 181 у Snapdragon 630, що вказує на значно вищу однопотокову продуктивність.
  • Snapdragon 630 має 8 ядер (4x2.2 ГГц Cortex-A53 + 4x1.8 ГГц Cortex-A53), тоді як Apple A9 — лише 2 ядра (Twister).
  • Графічний тест 3DMark Wild Life показує лише 1 FPS у Snapdragon 630, що свідчить про слабку ігрову продуктивність; Apple A9 має вищий GPU-бал (80649 в AnTuTu).
  • Обидва чипи отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon 630 виготовлений за техпроцесом 14 нм, а Apple A9 — 16 нм (обидва енергоефективні).

AnTuTu 10

CPU 106215 61192
GPU 80649 27143
Memory 59673 39017
UX 86227 39893
Total score 332764 167245
Apple A9 332764 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 630 Немає даних 167245

GeekBench 6

Asset compression 43.4 MB/sec Немає даних
HTML 5 Browser 16.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 24.7 Mpixels/sec Немає даних
Image detection 9.06 images/sec Немає даних
HDR 28.7 Mpixels/sec Немає даних
Background blur 3.08 images/sec Немає даних
Photo processing 8.39 images/sec Немає даних
Ray tracing 1.27 Mpixels/sec Немає даних
Single-Core Score 619 181
Multi-Core Score 953 960

3DMark

Stability 75% Немає даних
Graphics test 11 FPS 1 FPS
Score 1850 227
3DMark Wild Life Performance 1850 227

Центральний процесор

Архітектура 2x 1.85 ГГц – Twister 4x 2.2 ГГц – Cortex-A53
4x 1.8 ГГц – Cortex-A53
Кількість ядер 2 8
Частота 1850 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv8-A ARMv8-A
Кеш L1 64 КБ Немає даних
Кеш L2 3 МБ 1,5 МБ
Кеш L3 4 МБ Немає даних
Техпроцес 14 нм 14 нм
Кількість транзисторів 2 млрд. 2 млрд.
TDP (Sustained) 5 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC Samsung

Графічний прискорювач

GPU PowerVR GT7600 Adreno 508
Архітектура PowerVR Series7XT (Rogue) Adreno 500
Частота GPU 650 МГц 650 МГц
Обчислювальних блоків 6 1
Шейдерних блоків 32 128
Всього шейдерів 192 128
FLOPS 249.6 Гфлопс 166.4 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.0
Версія OpenCL 1.2 2.0
Версія DirectX Немає даних 11

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple M9 Hexagon 642

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4 LPDDR4
Частота пам'яті 1333 МГц 1333 МГц
Шина 2x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 14.9 Гбіт/с До 5.3 Гбіт/сек
Об'єм До 4 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2048 x 1536 1900 x 1200
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 32 МП, 2x 12 МП 1x 24 МП, 2x 13 МП
Запис відео 4K при 30FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 30FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- H.264
- H.265
- VP8
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Qualcomm MDM9635M X12
Підтримка 4G LTE Cat. 6 LTE Cat. 13
Підтримка 5G Немає Немає
Швидкість завантаження До 450 Мбіт/с До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 5 5
Bluetooth 4.2 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS

Загальна інформація

Дата анонсу вересень 2015 року Травень 2017 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі APL1022 SDM630
Офіційний сайт Немає даних Сайт Qualcomm Snapdragon 630

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще для ігор: Apple A9 чи Snapdragon 630?

Apple A9 має вищий GPU-бал (80649 в AnTuTu) та кращу однопотокову продуктивність, що робить його кращим вибором для ігор. Snapdragon 630 демонструє лише 1 FPS у 3DMark Wild Life.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи отримали максимальну оцінку 100 балів за енергоефективність, тому вони приблизно рівні в цьому аспекті.

Чи підтримує Apple A9 AI-функції?

Apple A9 не має виділеного AI-блоку, на відміну від новіших чипів. Snapdragon 630 також не має спеціалізованого AI-процесора.

Який чип має кращу багатоядерну продуктивність?

Snapdragon 630 має трохи вищий багатоядерний бал у Geekbench 5 (960 проти 953), завдяки 8 ядрам. Однак різниця мінімальна.

Чи варто вибирати Snapdragon 630 замість Apple A9 у 2025 році?

Snapdragon 630 може бути кращим вибором для сучасних бюджетних пристроїв завдяки підтримці новіших технологій, але за чистою продуктивністю Apple A9 все ще випереджає.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.