Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 (iPad) vs MediaTek Helio G90T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглянемо два ARM-чипи: Apple M1 (iPad) та MediaTek Helio G90T. Apple M1 дебютував у 2020 році і став революцією для планшетів, тоді як Helio G90T (2019) орієнтований на ігрові смартфони. Порівняємо їх за продуктивністю CPU, GPU, енергоефективністю, AI-блоком та результатами бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 (iPad) значно випереджає MediaTek Helio G90T за загальною продуктивністю: його загальний бал AnTuTu 10 (1 709 057) майже в 4,6 рази вищий, ніж у Helio G90T (375 080). M1 також демонструє кращі одно- та багатоядерні показники Geekbench 6 (2304 та 8422 проти 649 та 1835 відповідно). Обидва чипи мають високу енергоефективність, але M1 забезпечує набагато вищу продуктивність на ват. Якщо вам потрібна максимальна потужність для iPad, обирайте M1; Helio G90T — бюджетний варіант для ігрових смартфонів.

Основні відмінності

  • Apple M1 (iPad) має значно вищий загальний бал AnTuTu 10 (1 709 057) порівняно з MediaTek Helio G90T (375 080).
  • Продуктивність CPU: M1 набирає 494 680 балів у CPU-тесті AnTuTu, тоді як Helio G90T — лише 123 784.
  • GPU-продуктивність: M1 показує 688 199 балів у GPU-тесті AnTuTu, що значно перевищує 78 494 у Helio G90T.
  • Енергоефективність: обидва чипи мають максимальну оцінку 100, але M1 забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні.
  • Результати Geekbench 6: M1 отримує 2304 (одноядерний) та 8422 (багатоядерний), тоді як Helio G90T — 649 та 1835 відповідно.

AnTuTu 10

CPU 494680 123784
GPU 688199 78494
Memory 196817 77280
UX 329361 95522
Total score 1709057 375080
Apple M1 (iPad) 1709057 Немає даних
MediaTek Helio G90T Немає даних 375080

GeekBench 6

Asset compression 326.3 MB/sec 94.1 MB/sec
HTML 5 Browser 176 pages/sec 49 pages/sec
PDF Renderer 224.2 Mpixels/sec 64.2 Mpixels/sec
Image detection 192 images/sec 35.2 images/sec
HDR 283 Mpixels/sec 56.1 Mpixels/sec
Background blur 31.9 images/sec 5.04 images/sec
Photo processing 70 images/sec 19.6 images/sec
Ray tracing 9.65 Mpixels/sec 2.75 Mpixels/sec
Single-Core Score 2304 649
Multi-Core Score 8422 1835
Compute Score (GPU) Немає даних 1894

3DMark

Stability 73% 98%
Graphics test 102 FPS 7 FPS
Score 17076 1302
3DMark Wild Life Performance 17076 1302

Центральний процесор

Архітектура 4x 2.1 ГГц – Firestorm
4x 3.2 ГГц – Icestorm
2x 2.05 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 3200 МГц 2050 МГц
Набір інструкцій ARMv8.5-A ARMv8.2-A
Кеш L1 192 КБ Немає даних
Кеш L2 12 МБ Немає даних
Техпроцес 5 нм 12 нм
Кількість транзисторів 16 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 14 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Apple M1 GPU Mali-G76 MP4
Архітектура Apple GPU Bifrost 3rd gen
Частота GPU 1278 МГц 800 МГц
Обчислювальних блоків 8 4
Шейдерних блоків 128 36
Всього шейдерів 1024 144
FLOPS 2617 Гфлопс 230.4 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediaTek APU 2.0
Продуктивність NPU 11 ТОПС 1 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 4266 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 32 Біти
Пропускна здатність До 68.25 Гбіт/сек Немає даних
Об'єм До 16 ГБ До 10 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2732 x 2048 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- Motion JPEG
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 64 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 18 LTE Cat. 12
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 2500 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.0 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Листопад 2020 року Липень 2019 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі APL1102 MT6785V/CC
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Helio G90T

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 52 FPS
[Low]
Call of Duty: Mobile Немає даних 41 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 29 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 46 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 27 FPS
[Medium]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 55 FPS
[High]
Смартфон Немає даних Xiaomi Redmi Note 8 Pro
1080 x 2340

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple M1 (iPad) має значно потужніший GPU (688 199 балів AnTuTu проти 78 494), що забезпечує вищу частоту кадрів у вимогливих іграх. Helio G90T також ігровий, але поступається.

Чи варто купувати пристрій з Helio G90T у 2024 році?

Helio G90T все ще може впоратися з повсякденними завданнями та іграми середнього рівня, але для важких ігор або багатозадачності краще обрати потужніший чип.

Який чип енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100, але Apple M1 забезпечує набагато вищу продуктивність на одиницю енергії, що робить його більш ефективним.

Який чип має кращий AI-блок?

Apple M1 має 16-ядерний Neural Engine, що забезпечує високу продуктивність AI. Helio G90T має базовий AI-прискорювач, але дані про його продуктивність відсутні.

Чи можна порівнювати чипи для iPad та смартфонів?

Так, обидва є ARM-чипами, але M1 призначений для планшетів з вищим TDP, тому він потужніший. Helio G90T оптимізований для смартфонів з меншим енергоспоживанням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.