Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M1 (iPad) vs Qualcomm Snapdragon 712

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи різних поколінь: Apple M1 (iPad), випущений у 2020 році, та Qualcomm Snapdragon 712, представлений у 2019. M1 створений для планшетів Apple, тоді як Snapdragon 712 використовується в смартфонах середнього класу. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності CPU, GPU, енергоефективності, AI-блоці та результатах бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M1 (iPad) значно перевершує Snapdragon 712 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується бенчмарками: загальний бал AnTuTu 1 709 057 проти 321 183, а Geekbench 5 Single-Core 2304 проти 446. Однак Snapdragon 712 виграє в енергоефективності завдяки меншому енергоспоживанню. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ресурсомістких завдань, обирайте M1. Для повсякденних завдань із меншими вимогами до продуктивності Snapdragon 712 буде більш економним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M1 має значно вищий загальний бал AnTuTu (1 709 057) порівняно з Snapdragon 712 (321 183), що свідчить про перевагу в загальній продуктивності.
  • У Geekbench 5 Single-Core M1 набирає 2304 бали, тоді як Snapdragon 712 — лише 446, що вказує на суттєву різницю в однопотоковій продуктивності.
  • GPU продуктивність M1 (AnTuTu GPU 688 199) набагато вища, ніж у Snapdragon 712 (79 466), що робить M1 кращим для ігор та графічних завдань.
  • Snapdragon 712 випущений у 2019 році, а M1 — у 2020, тому M1 має новішу архітектуру та техпроцес (5 нм проти 10 нм), що забезпечує вищу енергоефективність.
  • M1 має вбудований AI-блок (Neural Engine), тоді як Snapdragon 712 використовує AI Engine, але продуктивність AI у M1 значно вища, що видно з тесту Image Detection (192 проти 13.7 зображень/сек).

AnTuTu 10

CPU 494680 94304
GPU 688199 79466
Memory 196817 69464
UX 329361 77949
Total score 1709057 321183
Apple M1 (iPad) 1709057 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 712 Немає даних 321183

GeekBench 6

Asset compression 326.3 MB/sec 76.7 MB/sec
HTML 5 Browser 176 pages/sec 45 pages/sec
PDF Renderer 224.2 Mpixels/sec 60 Mpixels/sec
Image detection 192 images/sec 13.7 images/sec
HDR 283 Mpixels/sec 48.1 Mpixels/sec
Background blur 31.9 images/sec 4.09 images/sec
Photo processing 70 images/sec 15.3 images/sec
Ray tracing 9.65 Mpixels/sec 2.26 Mpixels/sec
Single-Core Score 2304 446
Multi-Core Score 8422 1436
Compute Score (GPU) Немає даних 866

3DMark

Stability 73% 97%
Graphics test 102 FPS 3 FPS
Score 17076 654
3DMark Wild Life Performance 17076 654

Центральний процесор

Архітектура 4x 2.1 ГГц – Firestorm
4x 3.2 ГГц – Icestorm
2x 2.3 ГГц – Kryo 360 Gold (Cortex-A75)
6x 1.7 ГГц – Kryo 360 Silver (Cortex-A55)
Кількість ядер 8 8
Частота 3200 МГц 2300 МГц
Набір інструкцій ARMv8.5-A ARMv8-A
Кеш L1 192 КБ Немає даних
Кеш L2 12 МБ 384 КБ
Техпроцес 5 нм 10 нм
Кількість транзисторів 16 млрд. 3 млрд.
TDP (Sustained) 14 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC Samsung
Кеш L3 Немає даних 1 МБ

Графічний прискорювач

GPU Apple M1 GPU Adreno 616
Архітектура Apple GPU Adreno 600
Частота GPU 1278 МГц 750 МГц
Обчислювальних блоків 8 2
Шейдерних блоків 128 128
Всього шейдерів 1024 256
FLOPS 2617 Гфлопс 384 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.1
Версія OpenCL Немає даних 2.0
Версія DirectX Немає даних 12.1

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine Hexagon 685 DSP
Продуктивність NPU 11 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 4266 МГц 1866 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 68.25 Гбіт/сек До 14.9 Гбіт/с
Об'єм До 16 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2732 x 2048 3360 x 1440
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- Motion JPEG
- H.264
- H.265
- VP8
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 192 МП, 2x 16 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 18 LTE Cat. 15
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 800 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 2500 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 6
Bluetooth 5.0 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS
Модем Немає даних X15

Загальна інформація

Дата анонсу Листопад 2020 року Лютий 2019 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі APL1102 SDM712
Офіційний сайт Немає даних Сайт Qualcomm Snapdragon 712

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 52 FPS
[Medium]
Call of Duty: Mobile Немає даних 38 FPS
[Medium]
Fortnite Немає даних 29 FPS
[Medium]
Shadowgun Legends Немає даних 47 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 60 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 30 FPS
[Ultra]

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple M1 (iPad) значно потужніший завдяки вищій продуктивності GPU (AnTuTu GPU 688 199 проти 79 466), що забезпечує плавнішу графіку в сучасних іграх.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають високу енергоефективність (100 балів у категорії), але Snapdragon 712 споживає менше енергії завдяки меншій продуктивності, що може бути вигідним для смартфонів.

Чи варто оновлюватися з Snapdragon 712 на M1?

Якщо вам потрібна значно вища продуктивність для редагування відео, ігор або багатозадачності, M1 буде суттєвим апгрейдом. Для базових завдань різниця може бути не настільки помітною.

Який чип кращий для AI-завдань?

Apple M1 має потужніший Neural Engine, що підтверджується тестом Image Detection (192 зображення/сек проти 13.7), тому він краще підходить для обробки зображень та машинного навчання.

Який чип має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M1 значно перевершує Snapdragon 712 у багатопотоковому тесті Geekbench 5 (8422 проти 1436), що робить його кращим для завдань, які використовують багато ядер.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.