Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 (iPad) vs Apple A10 Fusion

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи від Apple: M2, встановлений в iPad (2022), та A10 Fusion, що дебютував у 2016 році. Різниця у техпроцесі, архітектурі та продуктивності робить це порівняння показовим для розуміння еволюції мобільних процесорів. Ми проаналізуємо ключові параметри: продуктивність CPU та GPU, енергоефективність, AI-блок та результати бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M2 (iPad) значно перевершує A10 Fusion за продуктивністю: загальний бал AnTuTu 10 майже в 5,7 раза вищий (2 188 966 проти 385 540). CPU M2 має вищі одно- та багатоядерні показники (Geekbench 6: 2623/9803 проти 878/1319). GPU M2 також значно потужніший, що підтверджується вищими результатами в ігрових тестах. Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M2 забезпечує набагато більшу продуктивність на ват.

Основні відмінності

  • Apple M2 виготовлено за техпроцесом 5 нм, тоді як A10 Fusion — 16 нм, що забезпечує кращу енергоефективність та продуктивність.
  • Загальний бал AnTuTu 10 у M2 становить 2 188 966, що майже в 5,7 раза вище за 385 540 у A10 Fusion.
  • Одноядерна продуктивність Geekbench 6: M2 набирає 2623 бали, A10 Fusion — 878 балів (різниця в 3 рази).
  • Багатоядерна продуктивність Geekbench 6: M2 — 9803 бали, A10 Fusion — 1319 балів (різниця в 7,4 раза).
  • GPU M2 значно потужніший: у тесті Background blur M2 обробляє 41,1 зображення/с, A10 Fusion — лише 3,5 зображення/с.

AnTuTu 10

CPU 547920 122723
GPU 915149 96747
Memory 363648 58351
UX 362249 107719
Total score 2188966 385540
Apple M2 (iPad) 2188966 Немає даних
Apple A10 Fusion Немає даних 385540

GeekBench 6

Asset compression 375.1 MB/sec 47.8 MB/sec
HTML 5 Browser 220.6 pages/sec 38.7 pages/sec
PDF Renderer 249.8 Mpixels/sec 41.8 Mpixels/sec
Image detection 226.5 images/sec 12.1 images/sec
HDR 325.7 Mpixels/sec 47.3 Mpixels/sec
Background blur 41.1 images/sec 3.5 images/sec
Photo processing 99.3 images/sec 12 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 1.53 Mpixels/sec
Single-Core Score 2623 878
Multi-Core Score 9803 1319

3DMark

Stability 74% 67%
Graphics test 118 FPS 15 FPS
Score 19845 2630
3DMark Wild Life Performance 19845 2630

Центральний процесор

Архітектура 4x 3.49 ГГц – Avalanche
4x 2.42 ГГц – Blizzard
2x 2.34 ГГц – Hurricane
2x 1.05 ГГц – Zephyr
Кількість ядер 8 4
Частота 3490 МГц 2340 МГц
Набір інструкцій ARMv8.5-A ARMv8-A
Кеш L1 192 КБ 64 КБ
Кеш L2 16 МБ 3 МБ
Техпроцес 5 нм 16 нм
Кількість транзисторів 20 млрд. 3,3 млрд
TDP (Sustained) 20 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L3 Немає даних 4 МБ

Графічний прискорювач

GPU Apple M2 GPU PowerVR GT7600
Архітектура Apple GPU PowerVR Series7XT (Rogue)
Частота GPU 1398 МГц 650 МГц
Обчислювальних блоків 8 6
Шейдерних блоків 128 32
Всього шейдерів 1024 192
FLOPS 2918 Гфлопс 249.6 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.1
Версія OpenCL Немає даних 1.2

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine Немає
Продуктивність NPU 15.8 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR4
Частота пам'яті 6400 МГц 1333 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 102.4 Гбіт/сек До 14.9 Гбіт/с
Об'єм До 24 ГБ До 4 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe NVMe
Макс. роздільна здатність дисплея 2732 x 2048 2048 x 1536
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VC-1
- Motion JPEG
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 32 МП, 2x 12 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 12
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3000 Мбіт/с До 100 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.0 4.2
Навігація GPS, GLONASS, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo
Модем Немає даних Qualcomm MDM9645M

Загальна інформація

Дата анонсу Червень 2022 року вересень 2016 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі APL1109 APL1W24

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple M2 (iPad) має значно вищу продуктивність GPU, що забезпечує плавний геймплей у сучасних іграх. A10 Fusion застарів і не справляється з вимогливими іграми.

Чи варто оновлюватися з A10 Fusion на M2?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність для роботи з графікою, відеомонтажу або ігор. M2 пропонує багаторазовий приріст швидкодії.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M2 забезпечує набагато більшу продуктивність на одиницю енергії завдяки сучаснішому техпроцесу.

Чи підтримує A10 Fusion сучасні AI-функції?

A10 Fusion має обмежені можливості AI порівняно з M2, який оснащений потужнішим Neural Engine для задач машинного навчання.

Який чип кращий для багатозадачності?

Apple M2 (iPad) значно кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (9803 проти 1319 балів Geekbench 6). Він легко впорається з кількома додатками одночасно.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.