Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 (iPad) vs MediaTek Dimensity 6100 Plus

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи різних класів: Apple M2 (iPad) 2022 року та MediaTek Dimensity 6100 Plus 2023 року. Перший створений для планшетів Apple, другий – для бюджетних смартфонів. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності CPU, GPU, енергоефективності та результатах тестів.

Короткий висновок. Apple M2 (iPad) значно перевершує MediaTek Dimensity 6100 Plus за всіма показниками: продуктивність CPU (AnTuTu 10: 547920 проти 132053), GPU (915149 проти 62257) та загальний рахунок (2188966 проти 392912). M2 також має вищу енергоефективність (100 балів проти 0). Dimensity 6100 Plus виграє лише в ціні – це бюджетне рішення для невибагливих пристроїв.

Основні відмінності

  • Apple M2 (iPad) має значно вищий загальний бал AnTuTu 10: 2188966 проти 392912 у MediaTek Dimensity 6100 Plus.
  • Продуктивність CPU: M2 набирає 547920 балів у CPU-тесті AnTuTu, тоді як Dimensity 6100 Plus – лише 132053.
  • GPU-продуктивність: M2 демонструє 915149 балів у графічному тесті, що в 14,7 раза більше за 62257 балів Dimensity.
  • Енергоефективність: M2 отримує 100 балів за цим параметром, а Dimensity 6100 Plus – 0 балів у нашому рейтингу.
  • Одноядерна продуктивність Geekbench 6: M2 (2623 бали) втричі випереджає Dimensity (728 балів).

AnTuTu 10

CPU 547920 132053
GPU 915149 62257
Memory 363648 88216
UX 362249 110386
Total score 2188966 392912
Apple M2 (iPad) 2188966 Немає даних
MediaTek Dimensity 6100 Plus Немає даних 392912

GeekBench 6

Asset compression 375.1 MB/sec 93.6 MB/sec
HTML 5 Browser 220.6 pages/sec 49 pages/sec
PDF Renderer 249.8 Mpixels/sec 66.7 Mpixels/sec
Image detection 226.5 images/sec 38.2 images/sec
HDR 325.7 Mpixels/sec 61.2 Mpixels/sec
Background blur 41.1 images/sec 5.65 images/sec
Photo processing 99.3 images/sec 17.5 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 2.93 Mpixels/sec
Single-Core Score 2623 728
Multi-Core Score 9803 1938
Compute Score (GPU) Немає даних 1254

3DMark

Stability 74% Немає даних
Graphics test 118 FPS Немає даних
Score 19845 Немає даних
3DMark Wild Life Performance 19845 Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 4x 3.49 ГГц – Avalanche
4x 2.42 ГГц – Blizzard
2x 2.2 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 3490 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv8.5-A ARMv8.2-A
Кеш L1 192 КБ 512 КБ
Кеш L2 16 МБ 1 МБ
Техпроцес 5 нм 6 нм
Кількість транзисторів 20 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 20 Вт Немає даних
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L3 Немає даних 2 МБ

Графічний прискорювач

GPU Apple M2 GPU Mali-G57 MP2
Архітектура Apple GPU Valhall 1st gen
Частота GPU 1398 МГц 950 МГц
Обчислювальних блоків 8 2
Шейдерних блоків 128 64
Всього шейдерів 1024 128
FLOPS 2918 Гфлопс 243.2 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine Так
Продуктивність NPU 15.8 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR4X
Частота пам'яті 6400 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 102.4 Гбіт/сек До 17,07 Гбіт/с
Об'єм До 24 ГБ До 12 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 2.2
Макс. роздільна здатність дисплея 2732 x 2048 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 108 МП, 2x 16 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 Немає даних
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 3300 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3000 Мбіт/с Немає даних
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.0 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Червень 2022 року Липень 2023 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі APL1109 MT6835, MT6835V/ZA, MT8755V/TZB
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Dimensity 6100 Plus

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple M2 (iPad) значно потужніший: його GPU набирає 915149 балів в AnTuTu, що в 14,7 раза більше, ніж у Dimensity 6100 Plus (62257). Для важких ігор обирайте M2.

Чи варто купувати пристрій з MediaTek Dimensity 6100 Plus?

Так, якщо бюджет обмежений і потреби невисокі. Dimensity 6100 Plus підходить для базових завдань, але поступається M2 за продуктивністю та енергоефективністю.

Який чип енергоефективніший?

Apple M2 (iPad) має найвищу оцінку енергоефективності (100 балів), тоді як Dimensity 6100 Plus отримав 0 балів. M2 краще тримає заряд.

Чи підтримують чипи AI?

Обидва чипи мають AI-блоки, але M2 забезпечує вищу продуктивність завдяки потужнішому Neural Engine. Dimensity 6100 Plus має базовий AI-прискорювач.

Який чип кращий для роботи з відео?

Apple M2 (iPad) значно швидше обробляє відео: у тесті PDF Renderer він досягає 249,8 Mpixels/сек проти 66,7 у Dimensity. Для редагування відео обирайте M2.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.