Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 (iPad) vs MediaTek Helio G96

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи різних класів: Apple M2 (iPad) та MediaTek Helio G96. Apple M2 — це флагманський процесор для планшетів, випущений у 2022 році, тоді як Helio G96 — бюджетний ігровий чипсет для смартфонів, анонсований у 2021 році. Обидва використовують архітектуру ARM, але суттєво відрізняються за продуктивністю та призначенням. Ми проаналізували ключові параметри: CPU, GPU, енергоефективність, AI-можливості та результати бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 (iPad) значно перевершує MediaTek Helio G96 за всіма показниками продуктивності: загальний бал AnTuTu 10 майже в 5,7 раза вищий (2 188 966 проти 384 981), а Geekbench 6 Single-Core — у 4 рази (2623 проти 645). M2 також має кращу енергоефективність та вищу продуктивність в іграх. Однак Helio G96 є більш доступним варіантом для бюджетних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна потужність для iPad, обирайте M2; якщо ж ви шукаєте чип для недорогого смартфона з прийнятною продуктивністю, Helio G96 буде достатнім.

Основні відмінності

  • Apple M2 має значно вищий загальний бал AnTuTu 10 (2 188 966) порівняно з MediaTek Helio G96 (384 981), що свідчить про перевагу в загальній продуктивності.
  • У Geekbench 6 Single-Core M2 набирає 2623 бали, тоді як Helio G96 — лише 645, що вказує на суттєву різницю в швидкодії одного ядра.
  • Продуктивність GPU: M2 демонструє 915 149 балів у графічному тесті AnTuTu, а Helio G96 — 75 886, що робить M2 набагато кращим для ігор та графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва чипи мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M2 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Apple M2 випущений у 2022 році, тоді як Helio G96 — у 2021, що дає M2 перевагу в сучасних технологіях та підтримці.

AnTuTu 10

CPU 547920 124544
GPU 915149 75886
Memory 363648 89263
UX 362249 95288
Total score 2188966 384981
Apple M2 (iPad) 2188966 Немає даних
MediaTek Helio G96 Немає даних 384981

GeekBench 6

Asset compression 375.1 MB/sec 89.3 MB/sec
HTML 5 Browser 220.6 pages/sec 47.7 pages/sec
PDF Renderer 249.8 Mpixels/sec 69.6 Mpixels/sec
Image detection 226.5 images/sec 35.2 images/sec
HDR 325.7 Mpixels/sec 56.8 Mpixels/sec
Background blur 41.1 images/sec 5.29 images/sec
Photo processing 99.3 images/sec 19.1 images/sec
Ray tracing 10.7 Mpixels/sec 2.76 Mpixels/sec
Single-Core Score 2623 645
Multi-Core Score 9803 1855
Compute Score (GPU) Немає даних 1231

3DMark

Stability 74% Немає даних
Graphics test 118 FPS 6 FPS
Score 19845 1154
3DMark Wild Life Performance 19845 1154

Центральний процесор

Архітектура 4x 3.49 ГГц – Avalanche
4x 2.42 ГГц – Blizzard
2x 2.05 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 3490 МГц 2050 МГц
Набір інструкцій ARMv8.5-A ARMv8.2-A
Кеш L1 192 КБ Немає даних
Кеш L2 16 МБ Немає даних
Техпроцес 5 нм 12 нм
Кількість транзисторів 20 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 20 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Apple M2 GPU Mali-G57 MP2
Архітектура Apple GPU Valhall 1st gen
Частота GPU 1398 МГц 950 МГц
Обчислювальних блоків 8 2
Шейдерних блоків 128 64
Всього шейдерів 1024 128
FLOPS 2918 Гфлопс 243 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediaTek APU
Продуктивність NPU 15.8 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR4X
Частота пам'яті 6400 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 102.4 Гбіт/сек До 17,1 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 10 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe eMMC 5.1, UFS 2.2
Макс. роздільна здатність дисплея 2732 x 2048 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS, 1K при 60FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS, 1080p при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 108 МП, 2x 16 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 13
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 650 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3000 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.0 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Червень 2022 року Червень 2021 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі APL1109 MT6781
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Helio G96

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 72 FPS
[Low]
Call of Duty: Mobile Немає даних 42 FPS
[Medium]
Fortnite Немає даних 26 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 58 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 66 FPS
[Medium]
Genshin Impact Немає даних 23 FPS
[Low]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 51 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Poco M4 Pro
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Apple M2 чи MediaTek Helio G96?

Apple M2 значно потужніший: його GPU-бал AnTuTu (915 149) майже в 12 разів вищий, ніж у Helio G96 (75 886). M2 забезпечує плавну роботу у вимогливих іграх, тоді як Helio G96 підходить лише для легких ігор.

Чи варто переплачувати за Apple M2 замість Helio G96?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи з відео, 3D-графікою або важкими додатками, M2 виправдовує ціну. Для базових завдань і бюджетних пристроїв Helio G96 буде достатнім.

Який чип має кращу автономність?

Обидва чипи мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M2 при цьому забезпечує значно вищу продуктивність. Фактична автономність залежить від ємності батареї пристрою.

Який чип краще підходить для роботи з AI?

Apple M2 має вбудований Neural Engine для завдань штучного інтелекту, тоді як Helio G96 не має спеціалізованого AI-блоку. M2 буде ефективнішим у фотообробці, розпізнаванні мови тощо.

Чи можна порівнювати ці чипи, якщо вони для різних пристроїв?

Так, це різні класи: M2 використовується в iPad, а Helio G96 — у смартфонах. Однак порівняння показує, що M2 значно потужніший, що варто враховувати при виборі пристрою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.