Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (iPad) vs MediaTek Dimensity 1080

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння ARM-чипів Apple M4 (iPad) та MediaTek Dimensity 1080 допоможе визначити, який з них краще підходить для ваших завдань. Обидва процесори належать до різних цінових категорій: M4 створений для флагманських планшетів, а Dimensity 1080 — для середньобюджетних смартфонів. Ми порівняємо їхню продуктивність CPU та GPU, енергоефективність, результати бенчмарків та інші ключові параметри.

Короткий висновок. Apple M4 (iPad) значно перевершує MediaTek Dimensity 1080 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: загальний бал M4 у AnTuTu 10 становить 2 797 277 проти 544 127 у Dimensity 1080. Однак обидва чипи демонструють однаково високу енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна потужність для важких завдань, обирайте M4. Для щоденних завдань та ігор середнього рівня Dimensity 1080 буде більш бюджетним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 має значно вищу продуктивність CPU: одноядерний тест Geekbench 6 — 3767 балів проти 965 у Dimensity 1080, багатоядерний — 14 677 проти 2 409.
  • Графічна продуктивність M4 набагато краща: GPU-тест AnTuTu 10 — 1 167 582 бали проти 116 887 у Dimensity 1080.
  • M4 випереджає Dimensity 1080 у швидкості обробки зображень: PDF Renderer — 367,5 Mpixels/с проти 91,2, HDR — 506,2 проти 75,8.
  • Dimensity 1080 вийшов у жовтні 2022 року, тоді як M4 — у травні 2024, що пояснює технологічний розрив.
  • Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що свідчить про хорошу оптимізацію споживання енергії.

AnTuTu 10

CPU 763066 166282
GPU 1167582 116887
Memory 430483 103497
UX 436146 157461
Total score 2797277 544127
Apple M4 (iPad) 2797277 Немає даних
MediaTek Dimensity 1080 Немає даних 544127

GeekBench 6

Asset compression 577.3 MB/sec 120.5 MB/sec
HTML 5 Browser 341.4 pages/sec 63 pages/sec
PDF Renderer 367.5 Mpixels/sec 91.2 Mpixels/sec
Image detection 422.4 images/sec 45.8 images/sec
HDR 506.2 Mpixels/sec 75.8 Mpixels/sec
Background blur 57.2 images/sec 6.73 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 21.6 images/sec
Ray tracing 17.7 Mpixels/sec 3.29 Mpixels/sec
Single-Core Score 3767 965
Multi-Core Score 14677 2409
Compute Score (GPU) Немає даних 2374

Центральний процесор

Архітектура 4x 4.4 ГГц –
5x 2.85 ГГц –
2x 2,6 ГГц – Cortex-A78
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 9 8
Частота 4400 МГц 2600 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Кеш L1 192 КБ Немає даних
Кеш L2 16 МБ Немає даних
Техпроцес 3 нм 6 нм
Кількість транзисторів 28 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 14 Вт 4 Вт
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Apple M4 GPU Mali-G68 MP4
Архітектура Apple GPU Valhall 2nd gen
Частота GPU 1598 МГц 800 МГц
Обчислювальних блоків 10 4
Шейдерних блоків 128 64
Всього шейдерів 1280 256
FLOPS 4090 Гфлопс 686 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediaTek APU 3.0
Продуктивність NPU 38 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR5
Частота пам'яті 7500 МГц 3200 МГц
Шина 4x 16 Біт 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 120 Гбіт/сек До 51,2 Гбіт/с
Об'єм До 24 ГБ До 16 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 2.1, UFS 2.2, UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2064 x 2752 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 200 МП

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X70 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 18
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 2770 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 1250 Мбіт/с
Wi-Fi 6 6
Bluetooth 5.3 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2024 року Жовтень 2022 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі Немає даних MT6877V/TTZA
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Dimensity 1080

3DMark

Stability Немає даних 99%
Graphics test Немає даних 13 FPS
Score Немає даних 2302
3DMark Wild Life Performance Немає даних 2302

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 57 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 38 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 27 FPS
[Ultra]
Shadowgun Legends Немає даних 62 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 83 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 37 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 86 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus 5G
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple M4 значно потужніший: його GPU-бал в AnTuTu 10 (1 167 582) майже в 10 разів вищий, ніж у Dimensity 1080 (116 887). Для важких ігор обирайте M4.

Чи варто переплачувати за Apple M4?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для професійних завдань (відеомонтаж, 3D-моделювання) або вимогливих ігор, так. Для звичайного використання Dimensity 1080 буде достатньо.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно однакове за інших рівних умов.

Який чип краще підходить для планшета?

Apple M4 створений для iPad і забезпечує високу продуктивність. Dimensity 1080 використовується в смартфонах, але може працювати і в планшетах, хоча поступається M4.

Яка різниця в ціні?

Точна ціна чипів не вказана, але пристрої з M4 значно дорожчі, ніж з Dimensity 1080, що відображає різницю в продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.