Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (iPad) vs MediaTek Dimensity 810

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

ARM-чипи є серцем сучасних мобільних пристроїв, визначаючи їхню продуктивність, енергоефективність та можливості. У цьому порівнянні ми розглянемо два чипи різних поколінь: флагманський Apple M4 (iPad), представлений у 2024 році, та бюджетний MediaTek Dimensity 810, випущений у 2021. Хоча обидва належать до ARM-архітектури, вони суттєво відрізняються за техпроцесом, продуктивністю та цільовим призначенням. Дізнайтеся, який чип краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 (iPad) значно перевершує MediaTek Dimensity 810 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: загальний бал AnTuTu 2,797,277 проти 421,890, а Geekbench 6 Single-Core 3767 проти 780. M4 також має новіший техпроцес (3 нм проти 6 нм), що забезпечує вищу енергоефективність. Dimensity 810, хоча й програє в абсолютній потужності, може бути достатнім для базових завдань у бюджетних пристроях. Однак для ігор, роботи з графікою або AI-навантажень M4 є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • Продуктивність CPU: Apple M4 набирає 763,066 балів у CPU-тесті AnTuTu, тоді як Dimensity 810 — лише 145,931, що свідчить про понад 5-кратну перевагу M4.
  • Графічна продуктивність: GPU M4 (1,167,582 балів) значно потужніший за GPU Dimensity 810 (65,720 балів), що робить M4 набагато кращим для ігор та графічних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M4 використовує новіший 3-нм техпроцес, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.
  • Результати бенчмарків: M4 демонструє значно вищі показники в Geekbench 6 (Single-Core 3767 vs 780, Multi-Core 14677 vs 1940) та AnTuTu (2,797,277 vs 421,890).
  • Час виходу: M4 вийшов у 2024 році, тоді як Dimensity 810 — у 2021, що пояснює технологічний розрив між ними.

AnTuTu 10

CPU 763066 145931
GPU 1167582 65720
Memory 430483 99558
UX 436146 110681
Total score 2797277 421890
Apple M4 (iPad) 2797277 Немає даних
MediaTek Dimensity 810 Немає даних 421890

GeekBench 6

Asset compression 577.3 MB/sec 97.7 MB/sec
HTML 5 Browser 341.4 pages/sec 50.3 pages/sec
PDF Renderer 367.5 Mpixels/sec 63 Mpixels/sec
Image detection 422.4 images/sec 37.6 images/sec
HDR 506.2 Mpixels/sec 57.2 Mpixels/sec
Background blur 57.2 images/sec 5.4 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 17.5 images/sec
Ray tracing 17.7 Mpixels/sec 2.85 Mpixels/sec
Single-Core Score 3767 780
Multi-Core Score 14677 1940
Compute Score (GPU) Немає даних 1381

Центральний процесор

Архітектура 4x 4.4 ГГц –
5x 2.85 ГГц –
2x 2,4 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 9 8
Частота 4400 МГц 2400 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Кеш L1 192 КБ 512 КБ
Кеш L2 16 МБ 1 МБ
Техпроцес 3 нм 6 нм
Кількість транзисторів 28 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 14 Вт 6 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L3 Немає даних 2 МБ

Графічний прискорювач

GPU Apple M4 GPU Mali-G57 MP2
Архітектура Apple GPU Valhall 1st gen
Частота GPU 1598 МГц 950 МГц
Обчислювальних блоків 10 2
Шейдерних блоків 128 64
Всього шейдерів 1280 128
FLOPS 4090 Гфлопс 243.2 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediaTek APU 3.0
Продуктивність NPU 38 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR4X
Частота пам'яті 7500 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 120 Гбіт/сек До 17,07 Гбіт/с
Об'єм До 24 ГБ До 16 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 2.2
Макс. роздільна здатність дисплея 2064 x 2752 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 64 МП, 2x 16 МП

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X70 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 18
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 2770 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 1250 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.3 5.1
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2024 року Серпень 2021 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі Немає даних MT6833V
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Dimensity 810

3DMark

Graphics test Немає даних 8 FPS
Score Немає даних 1337
3DMark Wild Life Performance Немає даних 1337

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 77 FPS
[Low]
Call of Duty: Mobile Немає даних 42 FPS
[High]
Fortnite Немає даних 26 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 74 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 56 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 37 FPS
[Low]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 59 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Poco M4 Pro 5G
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple M4 (iPad) значно потужніший завдяки GPU з балом 1,167,582 в AnTuTu, що забезпечує плавну графіку у важких іграх. Dimensity 810 (GPU 65,720 балів) підійде лише для казуальних ігор.

Чи варто вибирати пристрій з Dimensity 810 у 2024 році?

Dimensity 810 може бути достатнім для базових завдань (браузинг, соцмережі), але для сучасних додатків, ігор або багатозадачності краще обрати потужніший чип, як-от M4.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100), але M4 використовує 3-нм техпроцес, що забезпечує кращу продуктивність на ват. Dimensity 810 (6 нм) менш ефективний при високих навантаженнях.

Чи підтримують ці чипи AI-функції?

Обидва чипи мають AI-блоки, але M4 має новіший Neural Engine, що забезпечує вищу продуктивність для завдань машинного навчання. Dimensity 810 також підтримує AI, але з меншою потужністю.

Який чип краще підходить для роботи з відео та фото?

Apple M4 завдяки потужному GPU та CPU значно швидше обробляє відео та фото, що підтверджується вищими балами в тестах (наприклад, PDF Renderer 367.5 vs 63 Mpixels/sec). Dimensity 810 впорається з базовими завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.