Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (iPad) vs MediaTek Dimensity 820

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі ARM-чипів Apple M4 (iPad) та MediaTek Dimensity 820 представляють різні покоління та цінові сегменти. M4, випущений у 2024 році, є флагманським рішенням для планшетів, тоді як Dimensity 820 (2020) орієнтований на середньобюджетні смартфони. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивністю CPU та GPU, техпроцесом, енергоефективністю, AI-блоком та результатами бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M4 (iPad) значно перевершує MediaTek Dimensity 820 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: загальний бал AnTuTu 10 у M4 становить 2 797 277 проти 487 164 у Dimensity 820. M4 також має вищі одно- та багатоядерні показники Geekbench 6. Dimensity 820 демонструє хорошу енергоефективність, але поступається в ігровій продуктивності. Якщо вам потрібна максимальна потужність для професійних завдань або ігор, M4 – очевидний вибір. Для бюджетних пристроїв Dimensity 820 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 має значно вищий загальний бал AnTuTu 10 (2 797 277) порівняно з Dimensity 820 (487 164), що свідчить про перевагу в комплексній продуктивності.
  • У Geekbench 6 Single-Core M4 набирає 3767 балів, тоді як Dimensity 820 – лише 845, що вказує на суттєву різницю в одноядерній продуктивності.
  • M4 демонструє кращу продуктивність GPU: у тесті Background blur M4 обробляє 57,2 зображення/с, а Dimensity 820 – 7,24 зображення/с.
  • M4 випереджає Dimensity 820 у швидкості стиснення активів (577,3 MB/s проти 137,3 MB/s) та рендерингу PDF (367,5 Mpixels/s проти 98,8 Mpixels/s).
  • Dimensity 820 має вищий показник енергоефективності (100 балів) порівняно з M4 (100 балів) – обидва отримали однакову оцінку, але M4 досягає цього при значно вищій продуктивності.

AnTuTu 10

CPU 763066 150733
GPU 1167582 116007
Memory 430483 100018
UX 436146 120406
Total score 2797277 487164
Apple M4 (iPad) 2797277 Немає даних
MediaTek Dimensity 820 Немає даних 487164

GeekBench 6

Asset compression 577.3 MB/sec 137.3 MB/sec
HTML 5 Browser 341.4 pages/sec 60.1 pages/sec
PDF Renderer 367.5 Mpixels/sec 98.8 Mpixels/sec
Image detection 422.4 images/sec 43 images/sec
HDR 506.2 Mpixels/sec 78.9 Mpixels/sec
Background blur 57.2 images/sec 7.24 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 23.6 images/sec
Ray tracing 17.7 Mpixels/sec 3.92 Mpixels/sec
Single-Core Score 3767 845
Multi-Core Score 14677 2484
Compute Score (GPU) Немає даних 2812

Центральний процесор

Архітектура 4x 4.4 ГГц –
5x 2.85 ГГц –
4x 2,6 ГГц – Cortex-A76
4x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 9 8
Частота 4400 МГц 2600 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.3-A
Кеш L1 192 КБ 512 КБ
Кеш L2 16 МБ 1 МБ
Техпроцес 3 нм 7 нм
Кількість транзисторів 28 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 14 Вт 8 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L3 Немає даних 2 МБ

Графічний прискорювач

GPU Apple M4 GPU Mali-G57 MP5
Архітектура Apple GPU Valhall 1st gen
Частота GPU 1598 МГц 650 МГц
Обчислювальних блоків 10 5
Шейдерних блоків 128 64
Всього шейдерів 1280 320
FLOPS 4090 Гфлопс 416 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediaTek APU 3.0
Продуктивність NPU 38 ТОПС 2.4 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR4X
Частота пам'яті 7500 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 120 Гбіт/сек До 17,07 Гбіт/с
Об'єм До 24 ГБ До 16 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 2.2
Макс. роздільна здатність дисплея 2064 x 2752 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 80 МП, 2x 32 МП

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X70 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 18
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 2770 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 1250 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.3 5.1
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2024 року Травень 2020 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі Немає даних MT6875
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Dimensity 820

3DMark

Stability Немає даних 98%
Graphics test Немає даних 14 FPS
Score Немає даних 2357
3DMark Wild Life Performance Немає даних 2357

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 46 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 41 FPS
[Medium]
Fortnite Немає даних 28 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 52 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 55 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 35 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 58 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Redmi 10X Pro
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще підходить для ігор?

Apple M4 (iPad) значно потужніший: його GPU-бал AnTuTu 10 становить 1 167 582, тоді як у Dimensity 820 – лише 116 007. M4 забезпечує вищу частоту кадрів і плавність у вимогливих іграх.

Чи варто обирати Dimensity 820 у 2024 році?

Dimensity 820 – застарілий чип (2020 рік), який підійде для базових завдань і невибагливих ігор. Для сучасних додатків і високої продуктивності краще обрати M4.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100), але M4 досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його більш ефективним у розрахунку на одиницю роботи.

Чи підтримують чипи AI-обчислення?

Так, обидва мають AI-блоки, але M4 має потужніший Neural Engine, що забезпечує кращу продуктивність у завданнях машинного навчання, хоча точні цифри не наведено.

Який чип кращий для професійної роботи?

Apple M4 (iPad) значно перевершує Dimensity 820 за багатоядерною продуктивністю (14 677 проти 2 484 балів Geekbench 6), тому краще підходить для відеомонтажу, 3D-моделювання та інших ресурсомістких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.