Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (iPad) vs MediaTek Dimensity 9400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі ARM-чипів точиться запекла боротьба між гігантами Apple та MediaTek. Сьогодні ми порівнюємо флагманський Apple M4, встановлений у новітніх iPad, та MediaTek Dimensity 9400 – один із найпотужніших мобільних чипів 2024 року. Обидва виконано за передовим техпроцесом і пропонують високу продуктивність, але хто з них лідирує за ключовими параметрами? Розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та особливості, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (iPad) випереджає Dimensity 9400 за продуктивністю CPU та енергоефективністю, демонструючи значно вищі одно- та багатоядерні показники в Geekbench. Однак Dimensity 9400 має кращу продуктивність GPU в іграх (87 балів проти 71) і новіший архітектурний дизайн. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність та енергоефективність – обирайте M4. Для ігор та мультимедіа – Dimensity 9400 може бути цікавішим варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 має вищий загальний бал AnTuTu 10 (2 797 277 проти 2 647 012), що свідчить про кращу загальну продуктивність.
  • У Geekbench 6 M4 набирає 3767 одноядерних та 14677 багатоядерних балів, тоді як Dimensity 9400 – 2874 та 8969 відповідно, що вказує на значну перевагу M4 у CPU.
  • Dimensity 9400 лідирує за продуктивністю GPU: 87 балів в іграх проти 71 у M4, хоча в AnTuTu GPU-показники близькі (1 194 784 проти 1 167 582).
  • Енергоефективність M4 оцінена в 100 балів, тоді як у Dimensity 9400 цей показник відсутній (0), що може вказувати на кращу оптимізацію споживання енергії у M4.
  • Apple M4 вийшов у травні 2024 року, а Dimensity 9400 – у жовтні 2024, тому Dimensity має новішу архітектуру та потенційно кращу підтримку новітніх технологій.

AnTuTu 10

CPU 763066 600293
GPU 1167582 1194784
Memory 430483 408283
UX 436146 443652
Total score 2797277 2647012
Apple M4 (iPad) 2797277 Немає даних
MediaTek Dimensity 9400 Немає даних 2647012

GeekBench 6

Asset compression 577.3 MB/sec 348.3 MB/sec
HTML 5 Browser 341.4 pages/sec 270 pages/sec
PDF Renderer 367.5 Mpixels/sec 290.1 Mpixels/sec
Image detection 422.4 images/sec 224.6 images/sec
HDR 506.2 Mpixels/sec 278.6 Mpixels/sec
Background blur 57.2 images/sec 32.3 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 86.9 images/sec
Ray tracing 17.7 Mpixels/sec 9.44 Mpixels/sec
Single-Core Score 3767 2874
Multi-Core Score 14677 8969
Compute Score (GPU) Немає даних 21136

Центральний процесор

Архітектура 4x 4.4 ГГц –
5x 2.85 ГГц –
1x 3.63 ГГц – Cortex-X925
3x 3.3 ГГц – Cortex-X4
4x 2.4 ГГц – Cortex-A720
Кількість ядер 9 8
Частота 4400 МГц 3630 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv9.2-A
Кеш L1 192 КБ Немає даних
Кеш L2 16 МБ Немає даних
Техпроцес 3 нм 3 нм
Кількість транзисторів 28 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 14 Вт Немає даних
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Apple M4 GPU Mali-G925 Immortalis MP12
Архітектура Apple GPU Valhall 5th gen
Частота GPU 1598 МГц 1612 МГц
Обчислювальних блоків 10 12
Шейдерних блоків 128 128
Всього шейдерів 1280 1536
FLOPS 4090 Гфлопс 4952.1 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 3.0
Версія DirectX Немає даних 12.1

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine MediaTek NPU 890
Продуктивність NPU 38 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR5X
Частота пам'яті 7500 МГц 5333 МГц
Шина 4x 16 Біт 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 120 Гбіт/сек До 85.3 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 24 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 4.0
Макс. роздільна здатність дисплея 2064 x 2752 3840 x 2160
Запис відео 4K при 60FPS 8K при 60FPS, 4K при 120FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 8K при 60FPS, 4K при 120FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 320 МП

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X70 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 24
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с Немає даних
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с Немає даних
Wi-Fi 6 7
Bluetooth 5.3 5.4
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2024 року Жовтень 2024 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі Немає даних MT6991
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Dimensity 9400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для продуктивності CPU?

Apple M4 значно потужніший: одноядерний тест Geekbench 6 на 31% вищий (3767 vs 2874), а багатоядерний – на 64% (14677 vs 8969).

Який чип кращий для ігор?

MediaTek Dimensity 9400 має вищий ігровий рейтинг (87 проти 71), тому забезпечує кращу продуктивність у графічно навантажених іграх.

Чи впливає дата виходу на вибір?

Dimensity 9400 новіший (жовтень 2024), що може означати підтримку новітніх стандартів, але M4 (травень 2024) все ще залишається лідером за CPU.

Який чип енергоефективніший?

Apple M4 має 100 балів енергоефективності, тоді як у Dimensity 9400 цей показник не вказано, що свідчить на користь M4.

Який чип обрати для планшета чи смартфона?

Для максимальної продуктивності та автономності обирайте Apple M4. Для ігор та мультимедіа на Android-пристроях – Dimensity 9400.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.