Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 (iPad) vs Qualcomm Snapdragon 730

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглянемо два ARM-чипи: Apple M4 (iPad), випущений у 2024 році, та Qualcomm Snapdragon 730, представлений у 2019 році. Apple M4 орієнтований на новітні iPad і демонструє високу продуктивність CPU та GPU, тоді як Snapdragon 730 був популярним рішенням для смартфонів середнього класу. Ми порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність CPU і GPU, техпроцес, енергоефективність, AI-блок та результати бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M4 (iPad) значно перевершує Qualcomm Snapdragon 730 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: загальний бал M4 майже у 8 разів вищий. M4 також має новіший техпроцес та потужніший AI-блок. Snapdragon 730, хоча і старіший, демонструє хорошу енергоефективність, але не може конкурувати з M4 у продуктивності. Для завдань, що вимагають високої обчислювальної потужності, M4 є очевидним вибором.

Основні відмінності

  • Продуктивність CPU: Apple M4 має багатоядерний бал 14677, тоді як Snapdragon 730 — лише 1629, що свідчить про значно вищу обчислювальну потужність M4.
  • Продуктивність GPU: M4 набирає 1167582 бали в GPU-тесті, тоді як Snapdragon 730 — 64718, що робить M4 набагато кращим для ігор та графічних завдань.
  • Загальна продуктивність: M4 має загальний бал 2797277, а Snapdragon 730 — 358532, що показує перевагу M4 у всіх аспектах.
  • Енергоефективність: Обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності 100 балів, що вказує на оптимальне споживання енергії відносно продуктивності.
  • Дата виходу: M4 вийшов у 2024 році, а Snapdragon 730 — у 2019, що пояснює технологічний розрив між ними.

AnTuTu 10

CPU 763066 126833
GPU 1167582 64718
Memory 430483 70990
UX 436146 95991
Total score 2797277 358532
Apple M4 (iPad) 2797277 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 730 Немає даних 358532

GeekBench 6

Asset compression 577.3 MB/sec 85.3 MB/sec
HTML 5 Browser 341.4 pages/sec 45.2 pages/sec
PDF Renderer 367.5 Mpixels/sec 62.8 Mpixels/sec
Image detection 422.4 images/sec 31.5 images/sec
HDR 506.2 Mpixels/sec 48.9 Mpixels/sec
Background blur 57.2 images/sec 4.7 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 15.6 images/sec
Ray tracing 17.7 Mpixels/sec 2.38 Mpixels/sec
Single-Core Score 3767 691
Multi-Core Score 14677 1629
Compute Score (GPU) Немає даних 1156

Центральний процесор

Архітектура 4x 4.4 ГГц –
5x 2.85 ГГц –
2x 2.2 ГГц – Kryo 470 Gold (Cortex-A76)
6x 1.8 ГГц – Kryo 470 Silver (Cortex-A55)
Кількість ядер 9 8
Частота 4400 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Кеш L1 192 КБ Немає даних
Кеш L2 16 МБ Немає даних
Техпроцес 3 нм 8 нм
Кількість транзисторів 28 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 14 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC Samsung

Графічний прискорювач

GPU Apple M4 GPU Adreno 618
Архітектура Apple GPU Adreno 600
Частота GPU 1598 МГц 700 МГц
Обчислювальних блоків 10 2
Шейдерних блоків 128 128
Всього шейдерів 1280 256
FLOPS 4090 Гфлопс 358,4 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.1
Версія OpenCL Немає даних 2.0
Версія DirectX Немає даних 12.1

Штучний інтелект

Нейронний процесор Apple Neural Engine Qualcomm Hexagon 688
Продуктивність NPU 38 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR4X
Частота пам'яті 7500 МГц 1866 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 120 Гбіт/сек До 14.9 Гбіт/с
Об'єм До 24 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача NVMe UFS 3.0
Макс. роздільна здатність дисплея 2064 x 2752 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
- VP8
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 192 МП, 2x 22 МП

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X70 X15
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 15
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 800 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 7500 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 6
Bluetooth 5.3 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2024 року Квітень 2019 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі Немає даних SM7150-AA
Офіційний сайт Немає даних Сайт Qualcomm Snapdragon 730

3DMark

Stability Немає даних 97%
Graphics test Немає даних 4 FPS
Score Немає даних 738
3DMark Wild Life Performance Немає даних 738

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 59 FPS
[Medium]
Call of Duty: Mobile Немає даних 36 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 27 FPS
[Medium]
Shadowgun Legends Немає даних 35 FPS
[Medium]
World of Tanks Blitz Немає даних 59 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 30 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Mi9T
1080 x 2340

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple M4 (iPad) значно перевершує Snapdragon 730 за продуктивністю GPU, тому він краще підходить для ігор, особливо вимогливих до графіки.

Чи варто купувати пристрій із Snapdragon 730 у 2024 році?

Snapdragon 730 вже застарів і не може забезпечити високу продуктивність для сучасних додатків. Його можна розглядати лише для базових завдань.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності, але M4 забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Який чип має кращий AI-блок?

Apple M4 має новіший і потужніший AI-блок, що підтверджується вищими балами в тестах обробки зображень та HDR.

Чи підходить Snapdragon 730 для відеомонтажу?

Snapdragon 730 має низьку продуктивність CPU та GPU, тому не рекомендується для відеомонтажу. Apple M4 впорається з цим завданням набагато краще.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.