Apple M4 (iPad) vs Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківУ світі мобільних ARM-чипів Apple та Qualcomm постійно змагаються за лідерство. У цьому порівнянні ми розглянемо Apple M4 (iPad), представлений у 2024 році, та Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1, випущений у 2022 році. Обидва чипи пропонують високу продуктивність, але належать до різних поколінь. Ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.
Короткий висновок. Apple M4 (iPad) значно випереджає Snapdragon 8 Plus Gen 1 за продуктивністю CPU та загальною швидкодією, що підтверджується результатами AnTuTu (2,8 млн проти 1,3 млн) та Geekbench (одноядерний: 3767 проти 1767, багатоядерний: 14677 проти 4591). Однак Snapdragon 8 Plus Gen 1 демонструє кращу енергоефективність, що може бути важливим для пристроїв з обмеженим акумулятором. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для важких завдань, обирайте M4, але для збалансованого використання Snapdragon також є гідним варіантом.
Основні відмінності
- Apple M4 (iPad) має значно вищий загальний бал AnTuTu (2 797 277) порівняно з Snapdragon 8 Plus Gen 1 (1 297 201), що свідчить про перевагу в загальній продуктивності.
- У тесті Geekbench 6 M4 набирає 3767 балів в одноядерному режимі та 14677 у багатоядерному, тоді як Snapdragon — 1767 та 4591 відповідно, що вказує на суттєву перевагу M4 в обчислювальній потужності.
- Продуктивність GPU: M4 досягає 1 167 582 балів у графічному тесті AnTuTu, а Snapdragon — 484 936, що робить M4 кращим для ігор та графічних завдань.
- Енергоефективність: обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності 100 балів, але Snapdragon 8 Plus Gen 1 відомий своєю оптимізацією енергоспоживання, що може забезпечити довший час роботи в деяких сценаріях.
- Дата виходу: Apple M4 (iPad) вийшов у травні 2024 року, а Snapdragon 8 Plus Gen 1 — у травні 2022 року, що пояснює технологічний розрив між ними.
AnTuTu 10
| CPU | 763066 | 344625 |
| GPU | 1167582 | 484936 |
| Memory | 430483 | 229669 |
| UX | 436146 | 237971 |
| Total score | 2797277 | 1297201 |
| Apple M4 (iPad) | 2797277 | Немає даних |
| Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 | Немає даних | 1297201 |
GeekBench 6
| Asset compression | 577.3 MB/sec | 195.5 MB/sec |
| HTML 5 Browser | 341.4 pages/sec | 118.1 pages/sec |
| PDF Renderer | 367.5 Mpixels/sec | 175.1 Mpixels/sec |
| Image detection | 422.4 images/sec | 117.5 images/sec |
| HDR | 506.2 Mpixels/sec | 146.3 Mpixels/sec |
| Background blur | 57.2 images/sec | 16.5 images/sec |
| Photo processing | 149.6 images/sec | 34 images/sec |
| Ray tracing | 17.7 Mpixels/sec | 5.31 Mpixels/sec |
| Single-Core Score | 3767 | 1767 |
| Multi-Core Score | 14677 | 4591 |
| Compute Score (GPU) | Немає даних | 7373 |
Центральний процесор
| Архітектура |
4x 4.4 ГГц – 5x 2.85 ГГц – |
1x 3.2 ГГц – Cortex-X2 3x 2.75 ГГц – Cortex-A710 4x 2 ГГц – Cortex-A510 |
| Кількість ядер | 9 | 8 |
| Частота | 4400 МГц | 3200 МГц |
| Набір інструкцій | ARMv9.2-A | ARMv9-A |
| Кеш L1 | 192 КБ | Немає даних |
| Кеш L2 | 16 МБ | 1 МБ |
| Техпроцес | 3 нм | 4 нм |
| Кількість транзисторів | 28 млрд. | Немає даних |
| TDP (Sustained) | 14 Вт | 6 Вт |
| Виробництво | TSMC | TSMC |
| Кеш L3 | Немає даних | 6 МБ |
Графічний прискорювач
| GPU | Apple M4 GPU | Adreno 730 |
| Архітектура | Apple GPU | Adreno 700 |
| Частота GPU | 1598 МГц | 900 МГц |
| Обчислювальних блоків | 10 | 2 |
| Шейдерних блоків | 128 | 768 |
| Всього шейдерів | 1280 | 1536 |
| FLOPS | 4090 Гфлопс | 2764.8 Гфлопс |
| Версія Vulkan | Немає даних | 1.3 |
| Версія OpenCL | Немає даних | 2.0 |
| Версія DirectX | Немає даних | 12.1 |
Штучний інтелект
| Нейронний процесор | Apple Neural Engine | Hexagon |
| Продуктивність NPU | 38 ТОПС | Немає даних |
Оперативна пам'ять
| Тип пам'яті | LPDDR5X | LPDDR5 |
| Частота пам'яті | 7500 МГц | 3200 МГц |
| Шина | 4x 16 Біт | 4x 16 Біт |
| Пропускна здатність | До 120 Гбіт/сек | До 51,2 Гбіт/с |
| Об'єм | До 24 ГБ | До 24 ГБ |
Мультимедіа (ISP)
| Тип накопичувача | NVMe | UFS 3.1 |
| Макс. роздільна здатність дисплея | 2064 x 2752 | 3840 x 2160 |
| Запис відео | 4K при 60FPS | 8K при 30FPS, 4K при 120FPS |
| Відтворення відео | 4K при 60FPS | 8K при 30FPS, 4K при 120FPS |
| Підтримка кодеків |
- H.264 - H.265 - AV1 - VP9 |
- H.264 - H.265 - VP8 - VP9 |
| Аудіо |
- AAC - AIFF - CAF - MP3 - MP4 - WAV |
- AAC - AIFF - CAF - MP3 - MP4 - WAV |
| Макс. роздільна здатність фотокамери | Немає даних | 1x 200 МП |
Зв'язок та мережі
| Модем | Snapdragon X70 | Snapdragon X65 |
| Підтримка 4G | LTE Cat. 24 | LTE Cat. 24 |
| Підтримка 5G | Так | Так |
| Швидкість завантаження | До 10000 Мбіт/с | До 10000 Мбіт/с |
| Швидкість завантаження | До 7500 Мбіт/с | До 3670 Мбіт/с |
| Wi-Fi | 6 | 6 |
| Bluetooth | 5.3 | 5.3 |
| Навігація | GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS | GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC |
Загальна інформація
| Дата анонсу | Травень 2024 року | Травень 2022 року |
| Клас | Флагман | Флагман |
| Номер моделі | Немає даних | SM8475 |
| Офіційний сайт | Немає даних | Сайт Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 |
3DMark
| Stability | Немає даних | 46% |
| Graphics test | Немає даних | 45 FPS |
| Score | Немає даних | 7655 |
| 3DMark Wild Life Performance | Немає даних | 7655 |
Ігри
| PUBG Mobile | Немає даних |
89 FPS [Ultra] |
| Call of Duty: Mobile | Немає даних |
60 FPS [Ultra] |
| Fortnite | Немає даних |
47 FPS [Ultra] |
| Shadowgun Legends | Немає даних |
114 FPS [Ultra] |
| World of Tanks Blitz | Немає даних |
120 FPS [Ultra] |
| Genshin Impact | Немає даних |
56 FPS [Ultra] |
| Mobile Legends: Bang Bang | Немає даних |
58 FPS [Ultra] |
| Смартфон | Немає даних |
ZTE Nubia Red Magic 7S Pro 1080 x 2400 |