Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Google Tensor G3 vs Apple A18 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі ARM-чипів два виробники привертають найбільше уваги: Google з серією Tensor та Apple з лінійкою A-серії. Сьогодні порівнюємо Google Tensor G3, представлений у жовтні 2023 року, та Apple A18 Pro, що дебютував у вересні 2024 року. Обидва чипи створені для флагманських смартфонів, але мають різну філософію: Tensor G3 робить акцент на AI-функціях та енергоефективності, тоді як A18 Pro — на максимальній продуктивності. Розглянемо їхні характеристики, результати тестів та особливості.

Короткий висновок. Apple A18 Pro значно випереджає Google Tensor G3 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується вищими результатами в бенчмарках: одноядерний тест Geekbench 6 — 3582 проти 1760, багатоядерний — 9089 проти 4442. Загальний бал AnTuTu 10 також на користь A18 Pro (1 839 852 проти 1 145 372). Однак Tensor G3 демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 0), що може забезпечити довший час автономної роботи. Вибір залежить від пріоритетів: максимальна потужність чи баланс продуктивності та енергоспоживання.

Основні відмінності

  • Продуктивність CPU: Apple A18 Pro має значно вищі одноядерні (3582 vs 1760) та багатоядерні (9089 vs 4442) бали в Geekbench 6.
  • Продуктивність GPU: A18 Pro набирає 719 585 балів у GPU-тесті AnTuTu 10, тоді як Tensor G3 — 376 816, що свідчить про кращу ігрову продуктивність.
  • Енергоефективність: Tensor G3 отримує максимальну оцінку 100, тоді як A18 Pro — 0, що вказує на перевагу Google в оптимізації енергоспоживання.
  • Техпроцес: A18 Pro виготовлено за новішим техпроцесом (ймовірно 3 нм), що забезпечує вищу продуктивність, тоді як Tensor G3 базується на старішому процесі (4 нм).
  • AI-блок: Tensor G3 має спеціалізований блок Tensor для AI-завдань, що покращує обробку зображень та голосові функції, тоді як A18 Pro покладається на Neural Engine.

AnTuTu 10

CPU 349692 475293
GPU 376816 719585
Memory 194125 259838
UX 224739 385136
Total score 1145372 1839852
Google Tensor G3 1145372 Немає даних
Apple A18 Pro Немає даних 1839852

GeekBench 6

Asset compression 188.3 MB/sec 300.1 MB/sec
HTML 5 Browser 136.5 pages/sec 193.3 pages/sec
PDF Renderer 153 Mpixels/sec 215.2 Mpixels/sec
Image detection 100.8 images/sec 322.7 images/sec
HDR 136.9 Mpixels/sec 294.3 Mpixels/sec
Background blur 15 images/sec 39.2 images/sec
Photo processing 47 images/sec 90.3 images/sec
Ray tracing 4.52 Mpixels/sec 9.08 Mpixels/sec
Single-Core Score 1760 3582
Multi-Core Score 4442 9089
Compute Score (GPU) 5758 Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 1x 2.91 ГГц – Cortex-X3
4x 2.37 ГГц – Cortex-A715
4x 1.7 ГГц – Cortex-A510
2x 4.04 ГГц –
4x 2.2 ГГц –
Кількість ядер 9 6
Частота 2910 МГц 4040 МГц
Набір інструкцій ARMv9-A ARMv9.2-A
Техпроцес 4 нм 3 нм
TDP (Sustained) 6 Вт Немає даних
Виробництво Samsung TSMC

Графічний прискорювач

GPU Mali-G715 MP7 Apple A18 Pro GPU
Архітектура Valhall 4th gen Apple Bionic GPU
Частота GPU 890 МГц 1450 МГц
Обчислювальних блоків 7 6
Шейдерних блоків 128 128
Всього шейдерів 896 768
FLOPS 1594.8 Гфлопс 2227.2 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 Немає даних
Версія OpenCL 2.0 Немає даних

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Neural Engine
Продуктивність NPU Немає даних 35 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR5X
Частота пам'яті 4200 МГц 7500 МГц
Шина 4x 16 Біт 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 64 Гбіт/сек Немає даних
Об'єм До 16 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 3.1, UFS 4.0 NVMe
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 Немає даних
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 200 МП, 2x 32 МП 1x 48 МП
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 8K при 24FPS, 4K при 120FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 8K при 24FPS, 4K при 120FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
- AV1
- VP8
- VP9
- Motion JPEG
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AAX
- AAX+
- AC-3
- AIFF
- CAF
- E-AC-3
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Exynos 5300i Snapdragon X75
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 24
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 7300 Мбіт/с До 10000 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3700 Мбіт/с До 3500 Мбіт/с
Wi-Fi 7 7
Bluetooth 5.3 5.3
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Жовтень 2023 року Вересень 2024 року
Клас Флагман Флагман
Офіційний сайт Сайт Google Tensor G3 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple A18 Pro забезпечує вищу продуктивність GPU (719 585 балів у AnTuTu проти 376 816), тому краще підходить для вимогливих ігор.

Чи варто вибирати Tensor G3 заради енергоефективності?

Так, Tensor G3 має вищу оцінку енергоефективності (100 проти 0), що може забезпечити довший час роботи від акумулятора.

Який чип має кращі результати в бенчмарках?

Apple A18 Pro перевершує Tensor G3 у всіх основних тестах: Geekbench 6 (одноядерний 3582 vs 1760, багатоядерний 9089 vs 4442) та AnTuTu 10 (1 839 852 vs 1 145 372).

Чи підтримують чипи 5G?

Обидва чипи підтримують 5G, але точні характеристики модемів можуть відрізнятися залежно від моделі смартфона.

Який чип новіший?

Apple A18 Pro вийшов у вересні 2024 року, тоді як Google Tensor G3 — у жовтні 2023 року, тому A18 Pro є новішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.