Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Google Tensor G5 vs Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи: новітній Google Tensor G5, випущений у 2025 році, та Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, який дебютував у 2021. Обидва орієнтовані на флагманські смартфони, але мають різні підходи до архітектури, енергоефективності та продуктивності. Розглянемо ключові відмінності в CPU, GPU, техпроцесі та результатах тестів.

Короткий висновок. Google Tensor G5 має вищу продуктивність CPU та GPU за результатами бенчмарків (AnTuTu 10: 1 445 942 проти 1 178 353, Geekbench 6: 2267/5712 проти 1661/4002). Він виготовлений за сучаснішим 3-нм техпроцесом TSMC, що забезпечує кращу енергоефективність, хоча за цим параметром Snapdragon 8 Gen 1 отримує вищий рейтинг (100 проти 0). Tensor G5 також має новішу архітектуру ARMv9.2-A. Однак Snapdragon 8 Gen 1 залишається потужним конкурентом з високою продуктивністю в іграх. Вибір залежить від пріоритетів: максимальна продуктивність та енергоефективність — Tensor G5, перевірена стабільність — Snapdragon.

Основні відмінності

  • Техпроцес: Tensor G5 виготовлено за 3-нм технологією TSMC, тоді як Snapdragon 8 Gen 1 — за 4-нм (або 5-нм, залежно від версії).
  • Продуктивність CPU: Tensor G5 має вищі результати в Geekbench 6 (Single-Core 2267, Multi-Core 5712) порівняно з Snapdragon 8 Gen 1 (1661 та 4002 відповідно).
  • GPU: Tensor G5 набирає 490 471 бал у GPU-тесті AnTuTu 10, що вище за 436 243 у Snapdragon 8 Gen 1.
  • Енергоефективність: Snapdragon 8 Gen 1 має вищий рейтинг енергоефективності (100), тоді як Tensor G5 — 0, що може свідчити про відсутність даних або іншу методологію оцінки.
  • Архітектура: Tensor G5 використовує ARMv9.2-A з ядрами Cortex-X4, A725 та A525, тоді як Snapdragon 8 Gen 1 базується на ARMv9 з ядрами Cortex-X2, A710 та A510.

AnTuTu 10

CPU 321891 311765
GPU 490471 436243
Memory 321568 211003
UX 312012 219342
Total score 1445942 1178353
Google Tensor G5 1445942 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Немає даних 1178353

GeekBench 6

Single-Core Score 2267 1661
Multi-Core Score 5712 4002
Asset compression Немає даних 154.9 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 112.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 147.2 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 94 images/sec
HDR Немає даних 122 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 13.8 images/sec
Photo processing Немає даних 36.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 4.39 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 7057

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.4 ГГц – Cortex-X4
5x 2.85 ГГц – Cortex-A725
2x 2.4 ГГц – Cortex-A525
1x 3 ГГц – Cortex-X2
3x 2.5 ГГц – Cortex-A710
4x 1.8 ГГц – Cortex-A510
Кількість ядер 8 8
Частота 3400 МГц 3000 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv9-A
Техпроцес 3 нм 4 нм
Виробництво TSMC Samsung
Кеш L2 Немає даних 1 МБ
Кеш L3 Немає даних 6 МБ
TDP (Sustained) Немає даних 5,3 Вт

Графічний прискорювач

Частота GPU 1100 МГц 818 МГц
FLOPS 1536 Гфлопс 1675.3 Гфлопс
GPU Немає даних Adreno 730
Архітектура Немає даних Adreno 700
Обчислювальних блоків Немає даних 2
Шейдерних блоків Немає даних 768
Всього шейдерів Немає даних 1536
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0
Версія DirectX Немає даних 12.1

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Hexagon

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR5
Шина 4x 16 Біт 4x 16 Біт
Об'єм До 16 ГБ До 24 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 3200 МГц
Пропускна здатність Немає даних До 51,2 Гбіт/с

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 3.1, UFS 4.0 UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2400 3840 x 2160
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 200 МП 1x 200 МП
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 8K при 30FPS, 4K при 120FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 8K при 30FPS, 4K при 120FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
- VP8
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 5G Так Так
Wi-Fi 7 6
Bluetooth 5.4 5.3
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC
Модем Немає даних Snapdragon X65
Підтримка 4G Немає даних LTE Cat. 24
Швидкість завантаження Немає даних До 10000 Мбіт/с
Швидкість завантаження Немає даних До 3670 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Серпень 2025 року Грудень 2021 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі Немає даних SM8450
Офіційний сайт Немає даних Сайт Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

3DMark

Graphics test Немає даних 40 FPS
Score Немає даних 6718
3DMark Wild Life Performance Немає даних 6718

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 88 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 60 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 42 FPS
[Ultra]
Shadowgun Legends Немає даних 89 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 114 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 40 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Poco F4 GT
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

За результатами GPU-тестів Tensor G5 має вищий бал (490 471 проти 436 243), що вказує на потенційно кращу ігрову продуктивність. Однак Snapdragon 8 Gen 1 також демонструє високі результати в іграх (43 бали).

Який чип більш енергоефективний?

Snapdragon 8 Gen 1 має вищий рейтинг енергоефективності (100), але Tensor G5 виготовлено за новішим 3-нм техпроцесом, що зазвичай забезпечує кращу енергоефективність. Рейтинг Tensor G5 (0) може бути некоректним через відсутність даних.

Чи варто оновлюватись з Snapdragon 8 Gen 1 до Tensor G5?

Якщо вам потрібна вища продуктивність CPU та GPU, а також новіша архітектура, Tensor G5 є значним кроком вперед. Однак Snapdragon 8 Gen 1 все ще забезпечує високу продуктивність і може бути достатнім для більшості завдань.

Який чип краще підтримує AI-функції?

Обидва чипи мають виділені AI-блоки, але Tensor G5, як новіший, може мати покращену підтримку AI-навантажень. Точних даних про порівняння AI-продуктивності немає.

Який чип має кращий техпроцес?

Google Tensor G5 виготовлено за 3-нм техпроцесом TSMC, що є більш сучасним порівняно з 4-нм (або 5-нм) техпроцесом Snapdragon 8 Gen 1. Це забезпечує вищу щільність транзисторів та потенційно кращу енергоефективність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.