Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

HiSilicon Kirin 659 vs Apple M4 (iPad)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

HiSilicon Kirin 659 і Apple M4 (iPad) — це ARM-чипи різних поколінь, які суттєво відрізняються за продуктивністю та енергоефективністю. Kirin 659 вийшов у 2017 році та використовувався в смартфонах середнього класу, тоді як Apple M4 (2024) є флагманським чипом для iPad Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в CPU, GPU, AI-блоці та результатах бенчмарків, щоб допомогти вам зрозуміти, який чип відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M4 (iPad) значно перевершує HiSilicon Kirin 659 за всіма показниками продуктивності: багатоядерна швидкодія майже в 18 разів вища, а графічна продуктивність — у понад 100 разів. M4 також має набагато кращу енергоефективність та сучасний AI-блок. Kirin 659 підходить лише для базових завдань, тоді як M4 забезпечує найвищу продуктивність для професійної роботи та ігор.

Основні відмінності

  • Apple M4 має багатоядерний результат Geekbench 6 14677 балів, що в 18 разів вище за 809 балів у Kirin 659.
  • Графічна продуктивність M4 (GPU 1,167,582 бали) перевищує Kirin 659 (7,090 балів) більш ніж у 164 рази.
  • Енергоефективність M4 оцінюється в 100 балів, тоді як у Kirin 659 цей показник дорівнює 0, що свідчить про значно кращу оптимізацію.
  • M4 підтримує сучасні AI-навантаження (Image detection 422.4 зображень/с проти 10 зображень/с у Kirin 659).
  • Техпроцес M4 (3 нм) забезпечує вищу продуктивність і менше енергоспоживання порівняно з 16 нм у Kirin 659.

AnTuTu 10

CPU 46276 763066
GPU 7090 1167582
Memory 17518 430483
UX 32873 436146
Total score 103757 2797277
HiSilicon Kirin 659 103757 Немає даних
Apple M4 (iPad) Немає даних 2797277

GeekBench 6

Asset compression 62.5 MB/sec 577.3 MB/sec
HTML 5 Browser 27.2 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 39 Mpixels/sec 367.5 Mpixels/sec
Image detection 10 images/sec 422.4 images/sec
HDR 26.1 Mpixels/sec 506.2 Mpixels/sec
Background blur 0.84 images/sec 57.2 images/sec
Photo processing 6.86 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 1.71 Mpixels/sec 17.7 Mpixels/sec
Single-Core Score 214 3767
Multi-Core Score 809 14677

Центральний процесор

Архітектура 4x 2.36 ГГц – Cortex-A53
4x 1.7 ГГц – Cortex-A53
4x 4.4 ГГц –
5x 2.85 ГГц –
Кількість ядер 8 9
Частота 2360 МГц 4400 МГц
Набір інструкцій ARMv8-A ARMv9.2-A
Техпроцес 16 нм 3 нм
Кількість транзисторів 4 млрд. 28 млрд.
Кеш L1 Немає даних 192 КБ
Кеш L2 Немає даних 16 МБ
TDP (Sustained) Немає даних 14 Вт
Виробництво Немає даних TSMC

Графічний прискорювач

GPU Mali-T830 MP2 Apple M4 GPU
Архітектура Midgard 4th gen Apple GPU
Частота GPU 900 МГц 1598 МГц
Обчислювальних блоків 2 10
Шейдерних блоків 16 128
Всього шейдерів 32 1280
FLOPS 57,6 Гфлопс 4090 Гфлопс
Версія Vulkan 1.0 Немає даних
Версія OpenCL 1.2 Немає даних

Штучний інтелект

Нейронний процесор Немає Apple Neural Engine
Продуктивність NPU Немає даних 38 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR3 LPDDR5X
Частота пам'яті 933 МГц 7500 МГц
Шина 2x 32 Біти 4x 16 Біт
Об'єм До 4 ГБ До 24 ГБ
Пропускна здатність Немає даних До 120 Гбіт/сек

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача eMMC 5.1 NVMe
Макс. роздільна здатність дисплея 1920 x 1200 2064 x 2752
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 16 МП, 2x 8 МП Немає даних
Запис відео 1K при 60FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 1080p при 60FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 7 LTE Cat. 24
Підтримка 5G Немає Так
Швидкість завантаження До 300 Мбіт/с До 10000 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 50 Мбіт/с До 7500 Мбіт/с
Wi-Fi 4 6
Bluetooth 4.2 5.3
Навігація GPS, GLONASS, Beidou GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS
Модем Немає даних Snapdragon X70

Загальна інформація

Дата анонсу Січень 2017 року Травень 2024 року
Клас Середній клас Флагман
Номер моделі Hi6250 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Apple M4 значно кращий завдяки потужному GPU (1,167,582 бали проти 7,090), що забезпечує високу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто купувати пристрій з Kirin 659 у 2025 році?

Ні, Kirin 659 застарів і не справляється з сучасними додатками. Для базових завдань він ще придатний, але краще обрати щось потужніше.

Який чип енергоефективніший?

Apple M4 має набагато кращу енергоефективність (100 балів проти 0), що забезпечує довший час роботи від акумулятора.

Чи підтримують чипи AI-функції?

Так, але M4 має значно потужніший AI-блок: обробка зображень у 42 рази швидша (422.4 проти 10 зображень/с).

Який чип обрати для професійної роботи?

Apple M4 — очевидний вибір завдяки високій продуктивності CPU та GPU, що підходить для відеомонтажу, 3D-моделювання та інших ресурсомістких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.