HiSilicon Kirin 820 vs Apple M2 (iPad)
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківПорівнюємо два ARM-чипи різних поколінь: HiSilicon Kirin 820, випущений у 2020 році, та Apple M2 (iPad), який дебютував у 2022 році. Обидва чипи призначені для мобільних пристроїв, але належать до різних сегментів. Kirin 820 — це середньорівневий чип від HiSilicon, тоді як M2 — флагманський процесор Apple для iPad. Розглянемо їхні ключові характеристики: продуктивність CPU та GPU, техпроцес, енергоефективність, AI-блок та результати бенчмарків.
Короткий висновок. Apple M2 (iPad) значно випереджає HiSilicon Kirin 820 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: загальний бал AnTuTu у M2 становить 2 188 966 проти 494 513 у Kirin 820, а одноядерний тест Geekbench 5 — 2623 проти 788. Обидва чипи мають однакову високу енергоефективність (100 балів), але M2 пропонує набагато кращу ігрову продуктивність (51 бал проти 12). Якщо вам потрібна максимальна потужність для важких завдань, вибір очевидний — Apple M2. Для базових сценаріїв Kirin 820 все ще може бути достатнім.
Основні відмінності
- Apple M2 (iPad) має значно вищий загальний бал AnTuTu (2 188 966) порівняно з HiSilicon Kirin 820 (494 513), що свідчить про суттєву перевагу в загальній продуктивності.
- У тесті Geekbench 5 одноядерна продуктивність M2 (2623 балів) майже втричі вища, ніж у Kirin 820 (788 балів), а багатоядерна — майже вп'ятеро (9803 проти 1972).
- GPU-продуктивність M2 значно краща: у тесті Asset compression M2 досягає 375.1 MB/sec, тоді як Kirin 820 — лише 99.6 MB/sec.
- Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M2 забезпечує набагато вищу продуктивність на ват.
- Apple M2 вийшов на два роки пізніше (2022 проти 2020), що пояснює його технологічну перевагу за рахунок новішого техпроцесу та архітектури.
AnTuTu 10
| CPU | 146219 | 547920 |
| GPU | 144816 | 915149 |
| Memory | 101046 | 363648 |
| UX | 102432 | 362249 |
| Total score | 494513 | 2188966 |
| HiSilicon Kirin 820 | 494513 | Немає даних |
| Apple M2 (iPad) | Немає даних | 2188966 |
GeekBench 6
| Asset compression | 99.6 MB/sec | 375.1 MB/sec |
| HTML 5 Browser | 46.6 pages/sec | 220.6 pages/sec |
| PDF Renderer | 65.3 Mpixels/sec | 249.8 Mpixels/sec |
| Image detection | 36.4 images/sec | 226.5 images/sec |
| HDR | 60.3 Mpixels/sec | 325.7 Mpixels/sec |
| Background blur | 6.16 images/sec | 41.1 images/sec |
| Photo processing | 17.7 images/sec | 99.3 images/sec |
| Ray tracing | 2.86 Mpixels/sec | 10.7 Mpixels/sec |
| Single-Core Score | 788 | 2623 |
| Multi-Core Score | 1972 | 9803 |
| Compute Score (GPU) | 2258 | Немає даних |
Ігри
| PUBG Mobile |
58 FPS [Low] |
Немає даних |
| Call of Duty: Mobile |
41 FPS [Ultra] |
Немає даних |
| Fortnite |
27 FPS [Low] |
Немає даних |
| World of Tanks Blitz |
48 FPS [Ultra] |
Немає даних |
| Genshin Impact |
33 FPS [Medium] |
Немає даних |
| Mobile Legends: Bang Bang |
57 FPS [Ultra] |
Немає даних |
| Смартфон |
Huawei Honor X10 1080 x 2400 |
Немає даних |
Центральний процесор
| Архітектура |
1x 2.36 ГГц – Cortex-A76 3x 2.22 ГГц – Cortex-A76 4x 1.84 ГГц – Cortex-A55 |
4x 3.49 ГГц – Avalanche 4x 2.42 ГГц – Blizzard |
| Кількість ядер | 8 | 8 |
| Частота | 2360 МГц | 3490 МГц |
| Набір інструкцій | ARMv8.2-A | ARMv8.5-A |
| Техпроцес | 7 нм | 5 нм |
| TDP (Sustained) | 5 Вт | 20 Вт |
| Кеш L1 | Немає даних | 192 КБ |
| Кеш L2 | Немає даних | 16 МБ |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 20 млрд. |
| Виробництво | Немає даних | TSMC |
Графічний прискорювач
| GPU | Mali-G57 MP6 | Apple M2 GPU |
| Архітектура | Valhall 1st gen | Apple GPU |
| Частота GPU | 850 МГц | 1398 МГц |
| Обчислювальних блоків | 6 | 8 |
| Шейдерних блоків | 64 | 128 |
| Всього шейдерів | 384 | 1024 |
| FLOPS | 652.8 Гфлопс | 2918 Гфлопс |
| Версія Vulkan | 1.3 | Немає даних |
| Версія OpenCL | 2.0 | Немає даних |
Штучний інтелект
| Нейронний процесор | Так | Apple Neural Engine |
| Продуктивність NPU | Немає даних | 15.8 ТОПС |
Оперативна пам'ять
| Тип пам'яті | LPDDR4X | LPDDR5 |
| Частота пам'яті | 2133 МГц | 6400 МГц |
| Шина | 4x 16 Біт | 4x 16 Біт |
| Пропускна здатність | До 31.78 Гбіт/сек | До 102.4 Гбіт/сек |
| Об'єм | До 12 ГБ | До 24 ГБ |
Мультимедіа (ISP)
| Тип накопичувача | UFS 2.1 | NVMe |
| Макс. роздільна здатність дисплея | 3360 x 1440 | 2732 x 2048 |
| Макс. роздільна здатність фотокамери | 1x 48 МП, 2x 20 МП | Немає даних |
| Запис відео | 4K при 30FPS | 4K при 60FPS |
| Відтворення відео | 4K при 30FPS | 4K при 60FPS |
| Підтримка кодеків |
- H.264 - H.265 - AV1 - VP9 |
- H.264 - H.265 - VP9 |
| Аудіо |
- AIFF - CAF - MP3 - MP4 - WAV |
- AAC - AIFF - CAF - MP3 - MP4 - WAV |
Зв'язок та мережі
| Модем | Balong 5000 | Немає даних |
| Підтримка 4G | LTE Cat. 24 | LTE Cat. 24 |
| Підтримка 5G | Так | Так |
| Швидкість завантаження | До 4600 Мбіт/с | До 7500 Мбіт/с |
| Wi-Fi | 6 | 6 |
| Bluetooth | 5.1 | 5.0 |
| Навігація | GPS, GLONASS, Beidou | GPS, GLONASS, Galileo, QZSS |
| Швидкість завантаження | Немає даних | До 3000 Мбіт/с |
Загальна інформація
| Дата анонсу | Березень 2020 року | Червень 2022 року |
| Клас | Середній клас | Флагман |
| Номер моделі | Немає даних | APL1109 |
3DMark
| Stability | Немає даних | 74% |
| Graphics test | Немає даних | 118 FPS |
| Score | Немає даних | 19845 |
| 3DMark Wild Life Performance | Немає даних | 19845 |