Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

HiSilicon Kirin 820 vs MediaTek Helio G36

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

HiSilicon Kirin 820 та MediaTek Helio G36 — два ARM-чипи, що представляють різні покоління та цінові сегменти. Kirin 820, випущений у 2020 році, пропонує вищу продуктивність CPU та GPU, тоді як Helio G36 (2023) орієнтований на бюджетні пристрої з акцентом на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, техпроцесі, результатах бенчмарків та ігровій продуктивності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. HiSilicon Kirin 820 значно випереджає MediaTek Helio G36 за загальною продуктивністю: його загальний бал Antutu становить 494 513 проти 136 643, а одноядерний Geekbench — 788 проти 229. Kirin 820 також має потужніший GPU та новіший техпроцес (7 нм проти 12 нм), що забезпечує кращу енергоефективність. Однак Helio G36 може бути привабливим для надзвичайно бюджетних пристроїв завдяки низькому TDP (2.2 Вт) та підтримці ігор на базовому рівні. Якщо вам потрібна висока продуктивність, обирайте Kirin 820; для простих завдань і тривалої автономності підійде Helio G36.

Основні відмінності

  • Загальна продуктивність: Kirin 820 набирає 494 513 балів в Antutu, що в 3.6 рази більше, ніж 136 643 у Helio G36.
  • Продуктивність CPU: одноядерний тест Geekbench у Kirin 820 (788 балів) майже втричі вищий, ніж у Helio G36 (229 балів).
  • Графіка: GPU Kirin 820 набирає 144 816 балів в Antutu, тоді як Helio G36 — лише 18 061, що свідчить про значно кращу ігрову продуктивність.
  • Техпроцес: Kirin 820 виготовлено за 7-нм технологією, що забезпечує вищу енергоефективність порівняно з 12-нм у Helio G36.
  • Дата виходу: Kirin 820 вийшов у березні 2020 року, а Helio G36 — у лютому 2023, але новіший чип не перевершує старшого за продуктивністю.

AnTuTu 10

CPU 146219 51096
GPU 144816 18061
Memory 101046 38300
UX 102432 29186
Total score 494513 136643
HiSilicon Kirin 820 494513 Немає даних
MediaTek Helio G36 Немає даних 136643

GeekBench 6

Asset compression 99.6 MB/sec Немає даних
HTML 5 Browser 46.6 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 65.3 Mpixels/sec Немає даних
Image detection 36.4 images/sec Немає даних
HDR 60.3 Mpixels/sec Немає даних
Background blur 6.16 images/sec Немає даних
Photo processing 17.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 2.86 Mpixels/sec Немає даних
Single-Core Score 788 229
Multi-Core Score 1972 842
Compute Score (GPU) 2258 Немає даних

Ігри

PUBG Mobile 58 FPS
[Low]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 41 FPS
[Ultra]
Немає даних
Fortnite 27 FPS
[Low]
Немає даних
World of Tanks Blitz 48 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 33 FPS
[Medium]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 57 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон Huawei Honor X10
1080 x 2400
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 1x 2.36 ГГц – Cortex-A76
3x 2.22 ГГц – Cortex-A76
4x 1.84 ГГц – Cortex-A55
4x 2.2 ГГц – Cortex-A53
4x 1.8 ГГц – Cortex-A53
Кількість ядер 8 8
Частота 2360 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 7 нм 12 нм
TDP (Sustained) 5 Вт 2.2 Вт
Виробництво Немає даних TSMC

Графічний прискорювач

GPU Mali-G57 MP6 PowerVR GE8320
Архітектура Valhall 1st gen PowerVR Series8XE (Rogue)
Частота GPU 850 МГц 680 МГц
Обчислювальних блоків 6 4
Шейдерних блоків 64 8
Всього шейдерів 384 32
FLOPS 652.8 Гфлопс 43.5 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.1
Версія OpenCL 2.0 1.2

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Немає

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 2133 МГц 1600 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 31.78 Гбіт/сек До 13.9 Гбіт/сек
Об'єм До 12 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 2.1 eMMC 5.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3360 x 1440 2400 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 48 МП, 2x 20 МП 1x 50 МП, 2x 13 МП
Запис відео 4K при 30FPS 1K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 30FPS 1080p при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Balong 5000 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 7
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 4600 Мбіт/с До 300 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.1 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS
Швидкість завантаження Немає даних До 150 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Березень 2020 року Лютий 2023 року
Клас Середній клас Бюджетний
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Helio G36

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

HiSilicon Kirin 820 значно потужніший завдяки вищому GPU-балу (144 816 проти 18 061 в Antutu) та кращій продуктивності в іграх (12 балів проти 2). Він забезпечує плавніший геймплей у вимогливих іграх.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Kirin 820 використовує 7-нм техпроцес, що теоретично забезпечує кращу енергоефективність при високому навантаженні. Helio G36 має TDP 2.2 Вт, що вказує на низьке енергоспоживання.

Чи варто купувати пристрій з MediaTek Helio G36 у 2024 році?

Helio G36 підходить для базових завдань (дзвінки, месенджери, легкі ігри) завдяки низькій ціні та енергоефективності. Однак для сучасних додатків та ігор його продуктивність недостатня.

Який чип має кращий AI-блок?

Хоча точних даних про AI-блок немає, Kirin 820 має вищий бал UX (102 432) в Antutu, що може свідчити про кращу оптимізацію AI-завдань. Helio G36 має нижчий UX (29 186).

Чи підтримують ці чипи 5G?

HiSilicon Kirin 820 має вбудований 5G-модем, тоді як MediaTek Helio G36 підтримує лише 4G LTE. Це важлива відмінність для користувачів, яким потрібна мобільна мережа нового покоління.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.