Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

HiSilicon Kirin 9000 vs MediaTek Helio G100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

HiSilicon Kirin 9000 та MediaTek Helio G100 — це два ARM-чипи, призначені для смартфонів різних цінових сегментів. Kirin 9000, випущений у 2020 році, був флагманським рішенням HiSilicon, тоді як Helio G100, анонсований у 2024 році, орієнтований на бюджетні та середньобюджетні пристрої. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, продуктивність CPU та GPU, енергоефективність, AI-можливості та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам визначити, який чип краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. HiSilicon Kirin 9000 значно випереджає MediaTek Helio G100 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується вищими результатами в Geekbench (одноядерний 1262 проти 733, багатоядерний 3507 проти 2028) та AnTuTu (901517 проти 413018). Kirin 9000 також має вищу енергоефективність (100 балів проти 0), хоча Helio G100 виграє за датою випуску. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність, обирайте Kirin 9000; для базових завдань і бюджетних пристроїв підійде Helio G100.

Основні відмінності

  • Kirin 9000 має значно вищий загальний бал AnTuTu (901517 проти 413018), що свідчить про кращу загальну продуктивність.
  • У Geekbench 5 Kirin 9000 набирає 1262 одноядерних та 3507 багатоядерних балів, тоді як Helio G100 — 733 та 2028 відповідно.
  • Kirin 9000 отримує 100 балів за енергоефективність, тоді як Helio G100 — 0, що вказує на краще управління живленням у Kirin.
  • GPU продуктивність Kirin 9000 (315801 балів AnTuTu) майже в 4,4 рази вища, ніж у Helio G100 (71376 балів).
  • Helio G100 випущений у 2024 році, тоді як Kirin 9000 — у 2020, що робить Helio G100 новішим, але менш потужним.

AnTuTu 10

CPU 242171 102014
GPU 315801 71376
Memory 155272 122931
UX 188275 116697
Total score 901517 413018
HiSilicon Kirin 9000 901517 Немає даних
MediaTek Helio G100 Немає даних 413018

GeekBench 6

Asset compression 146.1 MB/sec 99.6 MB/sec
HTML 5 Browser 90.8 pages/sec 52.5 pages/sec
PDF Renderer 113.9 Mpixels/sec 74.5 Mpixels/sec
Image detection 71.8 images/sec 39.2 images/sec
HDR 98.9 Mpixels/sec 61.5 Mpixels/sec
Background blur 11.8 images/sec 5.97 images/sec
Photo processing 29.7 images/sec 20.3 images/sec
Ray tracing 4.01 Mpixels/sec 2.88 Mpixels/sec
Single-Core Score 1262 733
Multi-Core Score 3507 2028
Compute Score (GPU) 7580 Немає даних

3DMark

Stability 54% Немає даних
Graphics test 36 FPS Немає даних
Score 6072 Немає даних
3DMark Wild Life Performance 6072 Немає даних

Ігри

PUBG Mobile 81 FPS
[Ultra]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 44 FPS
[Ultra]
Немає даних
Fortnite 29 FPS
[Low]
Немає даних
World of Tanks Blitz 51 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 58 FPS
[Ultra]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 60 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон Huawei Mate 40 Pro
1344 x 3140
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.13 ГГц – Cortex-A77
3x 2.54 ГГц – Cortex-A77
4x 2.05 ГГц – Cortex-A55
2x 2.2 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 3130 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 5 нм 6 нм
Кількість транзисторів 15,3 млрд Немає даних
TDP (Sustained) 6 Вт Немає даних
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Mali-G78 MP24 Mali-G57 MP2
Архітектура Valhall 2nd gen Valhall 1st gen
Частота GPU 759 МГц Немає даних
Обчислювальних блоків 24 2
Шейдерних блоків 64 64
Всього шейдерів 1536 128
FLOPS 2331.6 Гфлопс Немає даних
Версія Vulkan 1.3 1.3
Версія OpenCL 2.0 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор AI accelerator Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR4X
Частота пам'яті 2750 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 44 Гбіт/сек До 17,1 Гбіт/сек
Об'єм До 16 ГБ До 12 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 3.1 UFS 2.2
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 2520 x 1080
Запис відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 200МП, 2x 16МП

Зв'язок та мережі

Модем Balong 5000 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 13
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 4600 Мбіт/с До 650 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 2500 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.2 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Жовтень 2020 року Серпень 2024 року
Клас Флагман Середній клас
Офіційний сайт Сайт HiSilicon Kirin 9000 Сайт MediaTek Helio G100

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

HiSilicon Kirin 9000 забезпечує значно вищу продуктивність GPU (315801 балів AnTuTu проти 71376), що робить його кращим вибором для вимогливих ігор.

Чи варто обирати MediaTek Helio G100 через новіший випуск?

Helio G100 новіший, але його продуктивність значно нижча. Якщо вам не потрібна висока потужність, він підійде для базових завдань.

Який чип енергоефективніший?

Kirin 9000 має вищий бал енергоефективності (100 проти 0), що свідчить про краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.

Який чип має кращі AI-можливості?

Хоча точних даних про AI-блок немає, Kirin 9000 як флагманський чип зазвичай має потужніший AI-двигун, ніж бюджетний Helio G100.

Який чип обрати для повсякденного використання?

Для повсякденних завдань (месенджери, соцмережі, відео) обидва чипи підходять, але Kirin 9000 забезпечує більш плавну роботу завдяки вищій продуктивності CPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.