Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

HiSilicon Kirin 9000 vs MediaTek MT6739

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

HiSilicon Kirin 9000 та MediaTek MT6739 — це ARM-чипи різних поколінь, що суттєво відрізняються за продуктивністю та енергоефективністю. Kirin 9000, випущений у 2020 році, є флагманським рішенням із передовим техпроцесом, тоді як MT6739 (2017 рік) належить до бюджетного сегменту. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування.

Короткий висновок. HiSilicon Kirin 9000 значно перевершує MediaTek MT6739 за всіма показниками: продуктивність CPU та GPU, енергоефективність, підтримка AI та результати бенчмарків. Загальний бал AnTuTu 901517 у Kirin 9000 проти 59165 у MT6739, а одноядерний тест Geekbench 1262 проти 456. Kirin 9000 підходить для ігор та важких завдань, тоді як MT6739 — для базових сценаріїв.

Основні відмінності

  • Kirin 9000 має вищий загальний бал AnTuTu (901517) порівняно з MT6739 (59165), що свідчить про значно кращу загальну продуктивність.
  • У тесті Geekbench 5 одноядерна продуктивність Kirin 9000 (1262 балів) майже втричі вища, ніж у MT6739 (456 балів).
  • GPU-продуктивність Kirin 9000 (315801 балів у AnTuTu) набагато вища, ніж у MT6739 (9021 бал), що робить його придатним для ігор.
  • Kirin 9000 виконаний за сучаснішим техпроцесом (5 нм), тоді як MT6739 — за 28 нм, що впливає на енергоефективність та тепловиділення.
  • Kirin 9000 підтримує AI-обчислення, тоді як MT6739 не має виділеного AI-блоку, що обмежує його можливості в сучасних додатках.

AnTuTu 10

CPU 242171 27349
GPU 315801 9021
Memory 155272 5470
UX 188275 17325
Total score 901517 59165
HiSilicon Kirin 9000 901517 Немає даних
MediaTek MT6739 Немає даних 59165

GeekBench 6

Asset compression 146.1 MB/sec Немає даних
HTML 5 Browser 90.8 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 113.9 Mpixels/sec Немає даних
Image detection 71.8 images/sec Немає даних
HDR 98.9 Mpixels/sec Немає даних
Background blur 11.8 images/sec Немає даних
Photo processing 29.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 4.01 Mpixels/sec Немає даних
Single-Core Score 1262 456
Multi-Core Score 3507 1499
Compute Score (GPU) 7580 Немає даних

3DMark

Stability 54% Немає даних
Graphics test 36 FPS Немає даних
Score 6072 Немає даних
3DMark Wild Life Performance 6072 Немає даних

Ігри

PUBG Mobile 81 FPS
[Ultra]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 44 FPS
[Ultra]
Немає даних
Fortnite 29 FPS
[Low]
Немає даних
World of Tanks Blitz 51 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 58 FPS
[Ultra]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 60 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон Huawei Mate 40 Pro
1344 x 3140
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.13 ГГц – Cortex-A77
3x 2.54 ГГц – Cortex-A77
4x 2.05 ГГц – Cortex-A55
4x 1.5 ГГц – Cortex-A53
Кількість ядер 8 4
Частота 3130 МГц 1500 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8-A
Техпроцес 5 нм 28 нм
Кількість транзисторів 15,3 млрд 1 млрд
TDP (Sustained) 6 Вт Немає даних
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Mali-G78 MP24 PowerVR GE8100
Архітектура Valhall 2nd gen PowerVR Series8XE (Rogue)
Частота GPU 759 МГц 570 МГц
Обчислювальних блоків 24 1
Шейдерних блоків 64 8
Всього шейдерів 1536 8
FLOPS 2331.6 Гфлопс 9.1 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.1
Версія OpenCL 2.0 1.2

Штучний інтелект

Нейронний процесор AI accelerator Немає

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR3
Частота пам'яті 2750 МГц 667 МГц
Шина 4x 16 Біт 1x 32 Біт
Пропускна здатність До 44 Гбіт/сек До 6.4 Гбіт/сек
Об'єм До 16 ГБ До 3 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 3.1 eMMC 5.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 1440 x 720
Запис відео 4K при 60FPS 1K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 1080p при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 13 МП, 2x 8 МП

Зв'язок та мережі

Модем Balong 5000 MT6177M
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 4
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 4600 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 2500 Мбіт/с До 50 Мбіт/с
Wi-Fi 6 4
Bluetooth 5.2 4.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS

Загальна інформація

Дата анонсу Жовтень 2020 року вересень 2017 року
Клас Флагман Бюджетний
Офіційний сайт Сайт HiSilicon Kirin 9000 Сайт MediaTek MT6739
Номер моделі Немає даних MT6739

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

HiSilicon Kirin 9000 значно кращий завдяки потужному GPU (315801 балів у AnTuTu) та сучаснішій архітектурі. MediaTek MT6739 не підходить для сучасних ігор.

Чи варто вибирати пристрій з MediaTek MT6739 у 2025 році?

Ні, MT6739 застарів і підходить лише для базових завдань (дзвінки, месенджери). Для комфортної роботи краще обрати чип вищого рівня.

Який чип енергоефективніший?

HiSilicon Kirin 9000 має вищий бал енергоефективності (100) завдяки техпроцесу 5 нм, тоді як MT6739 (28 нм) отримав 0 балів у цій категорії.

Чи підтримують ці чипи AI?

Kirin 9000 має виділений AI-блок, що забезпечує роботу з нейронними мережами. MT6739 не має AI-прискорювача.

Який чип має вищу продуктивність CPU?

Kirin 9000 значно випереджає MT6739: одноядерний тест 1262 проти 456, багатоядерний 3507 проти 1499 балів у Geekbench.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.