Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

MediaTek Dimensity 1080 vs MediaTek Helio G100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

MediaTek Dimensity 1080 та MediaTek Helio G100 — два популярні ARM-чипи, які використовуються в смартфонах середнього та бюджетного сегментів. Dimensity 1080, випущений у 2022 році, пропонує вищу продуктивність CPU та GPU, тоді як Helio G100, що з'явився у 2024 році, робить акцент на енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. MediaTek Dimensity 1080 випереджає Helio G100 за загальною продуктивністю: його загальний бал в AnTuTu на 31% вищий (544127 проти 413018), а одноядерний тест Geekbench — на 32% (965 проти 733). У ігрових сценаріях Dimensity 1080 також має перевагу завдяки потужнішому GPU. Однак Helio G100 може бути цікавішим для користувачів, які шукають свіжіший чип із можливо кращою енергоефективністю, хоча за наданими даними його показник енергоефективності нижчий. Загалом, для більшості завдань Dimensity 1080 є кращим вибором.

Основні відмінності

  • Загальна продуктивність: Dimensity 1080 набирає 544127 балів в AnTuTu, тоді як Helio G100 — 413018 балів, що на 31% менше.
  • Продуктивність CPU: одноядерний тест Geekbench показує 965 балів у Dimensity 1080 проти 733 у Helio G100, а багатоядерний — 2409 проти 2028.
  • Графіка: GPU Dimensity 1080 (Mali-G68 MC4) забезпечує вищу частоту кадрів в іграх, що підтверджується вищим балом GPU в AnTuTu (116887 проти 71376).
  • Енергоефективність: за даними, Dimensity 1080 має 100 балів енергоефективності, тоді як Helio G100 — 0, що свідчить про значно кращу оптимізацію живлення у Dimensity.
  • Дата виходу: Helio G100 вийшов у серпні 2024 року, тоді як Dimensity 1080 — у жовтні 2022, тому Helio G100 є новішим чипом.

AnTuTu 10

CPU 166282 102014
GPU 116887 71376
Memory 103497 122931
UX 157461 116697
Total score 544127 413018
MediaTek Dimensity 1080 544127 Немає даних
MediaTek Helio G100 Немає даних 413018

GeekBench 6

Asset compression 120.5 MB/sec 99.6 MB/sec
HTML 5 Browser 63 pages/sec 52.5 pages/sec
PDF Renderer 91.2 Mpixels/sec 74.5 Mpixels/sec
Image detection 45.8 images/sec 39.2 images/sec
HDR 75.8 Mpixels/sec 61.5 Mpixels/sec
Background blur 6.73 images/sec 5.97 images/sec
Photo processing 21.6 images/sec 20.3 images/sec
Ray tracing 3.29 Mpixels/sec 2.88 Mpixels/sec
Single-Core Score 965 733
Multi-Core Score 2409 2028
Compute Score (GPU) 2374 Немає даних

3DMark

Stability 99% Немає даних
Graphics test 13 FPS Немає даних
Score 2302 Немає даних
3DMark Wild Life Performance 2302 Немає даних

Ігри

PUBG Mobile 57 FPS
[Ultra]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 38 FPS
[Ultra]
Немає даних
Fortnite 27 FPS
[Ultra]
Немає даних
Shadowgun Legends 62 FPS
[Ultra]
Немає даних
World of Tanks Blitz 83 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 37 FPS
[Ultra]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 86 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus 5G
1080 x 2400
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 2x 2,6 ГГц – Cortex-A78
6x 2 ГГц – Cortex-A55
2x 2.2 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 2600 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 6 нм 6 нм
TDP (Sustained) 4 Вт Немає даних
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU Mali-G68 MP4 Mali-G57 MP2
Архітектура Valhall 2nd gen Valhall 1st gen
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Обчислювальних блоків 4 2
Шейдерних блоків 64 64
Всього шейдерів 256 128
FLOPS 686 Гфлопс Немає даних
Версія Vulkan 1.3 1.3
Версія OpenCL 2.0 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор MediaTek APU 3.0 Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR4X
Частота пам'яті 3200 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 51,2 Гбіт/с До 17,1 Гбіт/сек
Об'єм До 16 ГБ До 12 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 2.1, UFS 2.2, UFS 3.1 UFS 2.2
Макс. роздільна здатність дисплея 2520 x 1080 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 200 МП 1x 200МП, 2x 16МП
Запис відео 4K при 30FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 30FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 18 LTE Cat. 13
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 2770 Мбіт/с До 650 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 1250 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.2 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Жовтень 2022 року Серпень 2024 року
Клас Середній клас Середній клас
Номер моделі MT6877V/TTZA Немає даних
Офіційний сайт Сайт MediaTek Dimensity 1080 Сайт MediaTek Helio G100

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще підходить для ігор?

MediaTek Dimensity 1080 має потужніший GPU та вищий бал продуктивності в іграх (12 проти 4), тому він краще справляється з вимогливими іграми.

Чи варто вибирати Helio G100 через новизну?

Хоча Helio G100 новіший, його продуктивність нижча. Якщо для вас важлива свіжість чипа та можливі оновлення, це може бути аргументом, але загалом Dimensity 1080 потужніший.

Який чип енергоефективніший?

За наданими даними, Dimensity 1080 має значно вищий бал енергоефективності (100 проти 0), що свідчить про кращу оптимізацію споживання енергії.

Чи підтримують ці чипи 5G?

MediaTek Dimensity 1080 підтримує 5G, тоді як Helio G100 — ні. Якщо вам потрібна підтримка 5G, обирайте Dimensity 1080.

Який чип краще підходить для повсякденних завдань?

Обидва чипи впораються з повсякденними завданнями, але Dimensity 1080 забезпечує плавнішу роботу завдяки вищій продуктивності CPU та UX.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.