Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

MediaTek Dimensity 820 vs MediaTek Dimensity 9300

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних ARM-чипів MediaTek займає одну з ключових позицій, пропонуючи рішення для різних цінових сегментів. У цьому порівнянні ми розглянемо дві моделі: Dimensity 820 (2020 рік) та Dimensity 9300 (2023 рік). Незважаючи на те, що обидва чипи належать до однієї лінійки, між ними пролягає прірва в продуктивності, техпроцесі та можливостях. Ми проаналізуємо ключові відмінності, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. MediaTek Dimensity 9300 значно перевершує Dimensity 820 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується майже в 4 рази вищим загальним балом в AnTuTu (2 079 810 проти 487 164). Dimensity 9300 також має кращі результати в Geekbench (одноядерний – 2239 проти 845, багатоядерний – 7538 проти 2484) та швидше обробляє зображення й PDF. Водночас обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), що свідчить про хорошу оптимізацію. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор та важких завдань, обирайте Dimensity 9300. Для базових потреб Dimensity 820 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Загальна продуктивність: Dimensity 9300 набирає 2 079 810 балів в AnTuTu, тоді як Dimensity 820 – лише 487 164, що свідчить про значну перевагу новішого чипа.
  • Продуктивність CPU: У Geekbench 6 Dimensity 9300 отримує 2239 одноядерних та 7538 багатоядерних балів, проти 845 та 2484 відповідно у Dimensity 820.
  • Графічна продуктивність: GPU-бал в AnTuTu у Dimensity 9300 становить 868 709, що майже в 7,5 разів вище, ніж 116 007 у Dimensity 820, що критично для ігор.
  • Техпроцес: Dimensity 9300 виготовлено за більш сучасним техпроцесом (ймовірно, 4 нм), тоді як Dimensity 820 – за 7 нм, що впливає на енергоефективність та тепловиділення.
  • AI-можливості: Dimensity 9300 має потужніший AI-блок, що підтверджується вищими показниками в задачах обробки зображень (162,1 зображення/с проти 43 зображення/с).

AnTuTu 10

CPU 150733 495597
GPU 116007 868709
Memory 100018 363233
UX 120406 352271
Total score 487164 2079810
MediaTek Dimensity 820 487164 Немає даних
MediaTek Dimensity 9300 Немає даних 2079810

GeekBench 6

Asset compression 137.3 MB/sec 299.9 MB/sec
HTML 5 Browser 60.1 pages/sec 218.6 pages/sec
PDF Renderer 98.8 Mpixels/sec 258.4 Mpixels/sec
Image detection 43 images/sec 162.1 images/sec
HDR 78.9 Mpixels/sec 219.5 Mpixels/sec
Background blur 7.24 images/sec 27.4 images/sec
Photo processing 23.6 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 3.92 Mpixels/sec 8.03 Mpixels/sec
Single-Core Score 845 2239
Multi-Core Score 2484 7538
Compute Score (GPU) 2812 14587

3DMark

Stability 98% Немає даних
Graphics test 14 FPS 66 FPS
Score 2357 11076
3DMark Wild Life Performance 2357 11076

Ігри

PUBG Mobile 46 FPS
[Ultra]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 41 FPS
[Medium]
Немає даних
Fortnite 28 FPS
[Low]
Немає даних
Shadowgun Legends 52 FPS
[Ultra]
Немає даних
World of Tanks Blitz 55 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 35 FPS
[Ultra]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 58 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон Xiaomi Redmi 10X Pro
1080 x 2400
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 4x 2,6 ГГц – Cortex-A76
4x 2 ГГц – Cortex-A55
1x 3.25 ГГц – Cortex-X4
3x 2.85 ГГц – Cortex-X4
4x 2 ГГц – Cortex-A720
Кількість ядер 8 8
Частота 2600 МГц 3250 МГц
Набір інструкцій ARMv8.3-A ARMv9.2-A
Кеш L1 512 КБ Немає даних
Кеш L2 1 МБ 1 МБ
Кеш L3 2 МБ 18 МБ
Техпроцес 7 нм 4 нм
TDP (Sustained) 8 Вт 7 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кількість транзисторів Немає даних 22,7 млрд

Графічний прискорювач

GPU Mali-G57 MP5 Mali-G720 Immortalis MP12
Архітектура Valhall 1st gen Valhall 5th gen
Частота GPU 650 МГц 1300 МГц
Обчислювальних блоків 5 12
Шейдерних блоків 64 128
Всього шейдерів 320 1536
FLOPS 416 Гфлопс 3993.6 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.3
Версія OpenCL 2.0 3.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор MediaTek APU 3.0 MediaTek APU 790
Продуктивність NPU 2.4 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR5T
Частота пам'яті 2133 МГц 4800 МГц
Шина 2x 16 Біт 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 17,07 Гбіт/с До 76.8 Гбіт/сек
Об'єм До 16 ГБ До 24 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 2.2 UFS 4.0
Макс. роздільна здатність дисплея 2520 x 1080 3840 x 2160
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 80 МП, 2x 32 МП 1x 320 МП
Запис відео 4K при 30FPS 8K при 30FPS, 4K при 60FPS
Відтворення відео 4K при 30FPS 8K при 30FPS, 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 18 LTE Cat. 24
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 2770 Мбіт/с До 7900 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 1250 Мбіт/с До 4200 Мбіт/с
Wi-Fi 5 7
Bluetooth 5.1 5.4
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC
Модем Немає даних MediaTek T830

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2020 року Листопад 2023 року
Клас Середній клас Флагман
Номер моделі MT6875 MT6989
Офіційний сайт Сайт MediaTek Dimensity 820 Сайт MediaTek Dimensity 9300

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще підходить для ігор?

MediaTek Dimensity 9300 значно потужніший завдяки вищій продуктивності GPU (868 709 балів в AnTuTu проти 116 007), що забезпечує плавніший геймплей у вимогливих іграх.

Чи варто оновлюватися з Dimensity 820 до Dimensity 9300?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність для важких завдань, ігор або роботи з мультимедіа. Різниця в бенчмарках більш ніж у 4 рази.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Dimensity 9300 виготовлено за новішим техпроцесом, що може забезпечити кращу автономність за високої продуктивності.

Чи підтримують чипи 5G?

Так, обидва чипи мають вбудований 5G-модем, що забезпечує підтримку мереж п'ятого покоління.

Який чип краще справляється з фото та відео?

Dimensity 9300 має потужніший AI-блок, що дозволяє швидше обробляти зображення (162,1 зображення/с проти 43) та підтримує більш просунуті алгоритми обробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.