Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

MediaTek Dimensity 9400 vs MediaTek Helio G90T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

MediaTek Dimensity 9400 та Helio G90T — це два чипи різних поколінь, які представляють флагманський та ігровий сегменти. Dimensity 9400, випущений у 2024 році, пропонує значно вищу продуктивність CPU та GPU, тоді як Helio G90T (2019) вирізняється кращою енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, бенчмарках та реальному використанні.

Короткий висновок. MediaTek Dimensity 9400 значно випереджає Helio G90T за продуктивністю: його загальний бал AnTuTu 10 майже в 7 разів вищий (2 647 012 проти 375 080), а результати Geekbench 6 Single-Core та Multi-Core в 4-5 разів кращі. Однак Helio G90T демонструє вищу енергоефективність (100 балів проти 0), що може бути важливим для пристроїв з обмеженим охолодженням. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор та багатозадачності — обирайте Dimensity 9400. Для бюджетних смартфонів з акцентом на автономність — Helio G90T.

Основні відмінності

  • Продуктивність CPU: Dimensity 9400 має значно вищі показники Single-Core (2874 проти 649) та Multi-Core (8969 проти 1835) у Geekbench 6.
  • Графіка: GPU Dimensity 9400 набирає 1 194 784 балів в AnTuTu 10, тоді як Helio G90T — лише 78 494, що робить перший набагато потужнішим для ігор.
  • Енергоефективність: Helio G90T отримує 100 балів за енергоефективність, тоді як Dimensity 9400 — 0, що свідчить про кращу оптимізацію енергоспоживання у старішого чипа.
  • Техпроцес: Dimensity 9400 виготовлений за новішим техпроцесом (3 нм), що забезпечує вищу щільність транзисторів та потенційно кращу продуктивність на ват, хоча дані про енергоефективність відсутні.
  • AI-блок: Dimensity 9400 має потужніший AI-прискорювач, що підтверджується вищими балами в Image detection (224.6 проти 35.2 images/sec) та Background blur (32.3 проти 5.04 images/sec).

AnTuTu 10

CPU 600293 123784
GPU 1194784 78494
Memory 408283 77280
UX 443652 95522
Total score 2647012 375080
MediaTek Dimensity 9400 2647012 Немає даних
MediaTek Helio G90T Немає даних 375080

GeekBench 6

Asset compression 348.3 MB/sec 94.1 MB/sec
HTML 5 Browser 270 pages/sec 49 pages/sec
PDF Renderer 290.1 Mpixels/sec 64.2 Mpixels/sec
Image detection 224.6 images/sec 35.2 images/sec
HDR 278.6 Mpixels/sec 56.1 Mpixels/sec
Background blur 32.3 images/sec 5.04 images/sec
Photo processing 86.9 images/sec 19.6 images/sec
Ray tracing 9.44 Mpixels/sec 2.75 Mpixels/sec
Single-Core Score 2874 649
Multi-Core Score 8969 1835
Compute Score (GPU) 21136 1894

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.63 ГГц – Cortex-X925
3x 3.3 ГГц – Cortex-X4
4x 2.4 ГГц – Cortex-A720
2x 2.05 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 3630 МГц 2050 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 3 нм 12 нм
Виробництво TSMC TSMC
TDP (Sustained) Немає даних 5 Вт

Графічний прискорювач

GPU Mali-G925 Immortalis MP12 Mali-G76 MP4
Архітектура Valhall 5th gen Bifrost 3rd gen
Частота GPU 1612 МГц 800 МГц
Обчислювальних блоків 12 4
Шейдерних блоків 128 36
Всього шейдерів 1536 144
FLOPS 4952.1 Гфлопс 230.4 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.3
Версія OpenCL 3.0 2.0
Версія DirectX 12.1 Немає даних

Штучний інтелект

Нейронний процесор MediaTek NPU 890 MediaTek APU 2.0
Продуктивність NPU Немає даних 1 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR4X
Частота пам'яті 5333 МГц 2133 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 32 Біти
Пропускна здатність До 85.3 Гбіт/сек Немає даних
Об'єм До 24 ГБ До 10 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 4.0 eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 320 МП 1x 64 МП
Запис відео 8K при 60FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 60FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 12
Підтримка 5G Так Немає
Wi-Fi 7 5
Bluetooth 5.4 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo
Швидкість завантаження Немає даних До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження Немає даних До 150 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Жовтень 2024 року Липень 2019 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі MT6991 MT6785V/CC
Офіційний сайт Сайт MediaTek Dimensity 9400 Сайт MediaTek Helio G90T

3DMark

Stability Немає даних 98%
Graphics test Немає даних 7 FPS
Score Немає даних 1302
3DMark Wild Life Performance Немає даних 1302

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 52 FPS
[Low]
Call of Duty: Mobile Немає даних 41 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 29 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 46 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 27 FPS
[Medium]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 55 FPS
[High]
Смартфон Немає даних Xiaomi Redmi Note 8 Pro
1080 x 2340

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

MediaTek Dimensity 9400 значно потужніший: його GPU набирає 1 194 784 балів в AnTuTu 10 проти 78 494 у Helio G90T, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи варто купувати смартфон з Helio G90T у 2024 році?

Helio G90T підходить для бюджетних пристроїв, де важлива енергоефективність. Однак для вимогливих завдань його продуктивності недостатньо — Dimensity 9400 буде кращим вибором.

Який чип енергоефективніший?

За наявними даними, Helio G90T має вищий бал енергоефективності (100 проти 0), що може свідчити про менше енергоспоживання, хоча Dimensity 9400 виготовлений за новішим техпроцесом.

Яка різниця в продуктивності CPU?

Dimensity 9400 має майже в 4,5 рази вищий Single-Core (2874 проти 649) та майже в 5 разів вищий Multi-Core (8969 проти 1835) у Geekbench 6.

Чи підтримують ці чипи 5G?

Dimensity 9400 підтримує 5G, тоді як Helio G90T — ні. Це важливо для швидкісного мобільного інтернету.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.