Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

MediaTek Helio G36 vs MediaTek Helio G80

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

MediaTek Helio G36 та Helio G80 — два популярних ARM-чипи для бюджетних смартфонів. Обидва належать до ігрової серії Helio G, але мають різні архітектури та продуктивність. Helio G36 вийшов у 2023 році, тоді як G80 дебютував у 2020-му. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності, результати тестів та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. MediaTek Helio G80 випереджає Helio G36 за продуктивністю CPU та GPU: його загальний бал AnTuTu 10 майже вдвічі вищий (247951 проти 136643), а результати Geekbench 5 (одноядерний 416 проти 229, багатоядерний 1354 проти 842) підтверджують значну перевагу. Обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів) та техпроцес 12 нм, але G80 пропонує кращу ігрову продуктивність. Якщо ви шукаєте більш потужний чип для ігор та багатозадачності, обирайте Helio G80.

Основні відмінності

  • Helio G80 має значно вищий загальний бал AnTuTu 10 (247951) порівняно з G36 (136643).
  • Продуктивність CPU за версією Geekbench 5: G80 набирає 416 одноядерних та 1354 багатоядерних балів, тоді як G36 — лише 229 та 842 відповідно.
  • GPU у G80 потужніший: бали GPU в AnTuTu 10 становлять 47308 проти 18061 у G36.
  • Helio G36 використовує старі ядра Cortex-A53 (4x2.2 ГГц + 4x1.8 ГГц), тоді як G80 має комбінацію Cortex-A75 та Cortex-A55, що забезпечує кращу продуктивність.
  • Helio G36 новіший (2023 рік) проти G80 (2020 рік), але незважаючи на це, G80 залишається продуктивнішим.

AnTuTu 10

CPU 51096 82153
GPU 18061 47308
Memory 38300 53783
UX 29186 64707
Total score 136643 247951
MediaTek Helio G36 136643 Немає даних
MediaTek Helio G80 Немає даних 247951

GeekBench 6

Single-Core Score 229 416
Multi-Core Score 842 1354
Asset compression Немає даних 75.4 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 39.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 51.6 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 24.7 images/sec
HDR Немає даних 43.9 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 3.19 images/sec
Photo processing Немає даних 13 images/sec
Ray tracing Немає даних 1.85 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 1067

Центральний процесор

Архітектура 4x 2.2 ГГц – Cortex-A53
4x 1.8 ГГц – Cortex-A53
2x 2 ГГц – Cortex-A75
6x 1.8 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 2200 МГц 2000 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 12 нм 12 нм
TDP (Sustained) 2.2 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L2 Немає даних 320 КБ
Кеш L3 Немає даних 1 МБ
Кількість транзисторів Немає даних 5,5 млрд

Графічний прискорювач

GPU PowerVR GE8320 Mali-G52 MP2
Архітектура PowerVR Series8XE (Rogue) Bifrost 2nd gen
Частота GPU 680 МГц 950 МГц
Обчислювальних блоків 4 2
Шейдерних блоків 8 24
Всього шейдерів 32 48
FLOPS 43.5 Гфлопс 91.2 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.3
Версія OpenCL 1.2 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Немає Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 1600 МГц 1800 МГц
Шина 2x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 13.9 Гбіт/сек До 13.41 Гбіт/сек
Об'єм До 8 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача eMMC 5.1 eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2400 x 1080 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 50 МП, 2x 13 МП 1x 48 МП, 2x 16 МП
Запис відео 1K при 30FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 1080p при 30FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 7 LTE Cat. 7
Підтримка 5G Немає Немає
Швидкість завантаження До 300 Мбіт/с До 300 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 100 Мбіт/с
Wi-Fi 5 5
Bluetooth 5.0 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Лютий 2023 року Лютий 2020 року
Клас Бюджетний Бюджетний
Офіційний сайт Сайт MediaTek Helio G36 Сайт MediaTek Helio G80
Номер моделі Немає даних MT6769T

3DMark

Stability Немає даних 96%
Graphics test Немає даних 4 FPS
Score Немає даних 714
3DMark Wild Life Performance Немає даних 714

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 30 FPS
[High]
Call of Duty: Mobile Немає даних 30 FPS
[Low]
Fortnite Немає даних 27 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 52 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 53 FPS
[Medium]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 54 FPS
[High]
Смартфон Немає даних Realme 6i
720 x 1600

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще для ігор: Helio G36 чи Helio G80?

Helio G80 краще підходить для ігор завдяки потужнішому GPU та вищій продуктивності CPU. Його графічний бал AnTuTu 10 майже в 2.6 рази вищий, ніж у G36.

Чи варто купувати смартфон з Helio G36 у 2024 році?

Helio G36 підійде для базових завдань та легких ігор, але для більш вимогливих додатків краще обрати G80 або новіші чипи.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів) та техпроцес 12 нм, тому споживання енергії приблизно однакове.

У чому різниця в архітектурі CPU?

Helio G36 використовує 8 ядер Cortex-A53, тоді як G80 має 2 ядра Cortex-A75 (2.0 ГГц) та 6 ядер Cortex-A55 (1.8 ГГц), що забезпечує кращу продуктивність.

Який чип має кращі результати в бенчмарках?

Helio G80 значно перевершує G36: AnTuTu 10 на 82% вищий, Geekbench 5 одноядерний на 82% вищий, багатоядерний на 61% вищий.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.