Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

MediaTek Helio G36 vs MediaTek Helio G85

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

MediaTek Helio G36 та Helio G85 — два популярні ARM-чипи, орієнтовані на бюджетні та середньобюджетні смартфони. Обидва процесори належать до серії Helio G, яка робить акцент на ігровій продуктивності. Helio G36 вийшов у 2023 році, а Helio G85 — у 2020-му, але вони досі використовуються в сучасних пристроях. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та ключові відмінності, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. MediaTek Helio G85 випереджає Helio G36 за продуктивністю CPU та загальними показниками бенчмарків (AnTuTu 10: 265219 проти 136643, Geekbench 5: 413/1332 проти 229/842). Обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів) та техпроцес 12 нм, але G85 пропонує кращу багатоядерну продуктивність і вищу частоту GPU. Для ігор та ресурсомістких завдань Helio G85 буде кращим вибором, тоді як Helio G36 підійде для базових сценаріїв використання.

Основні відмінності

  • Helio G85 має значно вищий загальний бал AnTuTu 10 (265219) порівняно з G36 (136643), що свідчить про кращу загальну продуктивність.
  • Продуктивність CPU у Helio G85 вища: 12 балів проти 8 у G36, а також вищі результати Geekbench 5 (одноядерний 413 проти 229, багатоядерний 1332 проти 842).
  • Helio G36 використовує старі ядра Cortex-A53 (4x2.2 ГГц + 4x1.8 ГГц), тоді як Helio G85 має комбінацію Cortex-A75 та Cortex-A55, що забезпечує кращу архітектуру.
  • Helio G85 підтримує вищу частоту GPU та демонструє кращі результати в графічних тестах (GPU бал 39924 проти 18061 у G36).
  • Helio G36 вийшов у 2023 році, а Helio G85 — у 2020, але G85 залишається продуктивнішим завдяки потужнішій архітектурі.

AnTuTu 10

CPU 51096 85473
GPU 18061 39924
Memory 38300 64027
UX 29186 75795
Total score 136643 265219
MediaTek Helio G36 136643 Немає даних
MediaTek Helio G85 Немає даних 265219

GeekBench 6

Single-Core Score 229 413
Multi-Core Score 842 1332
Asset compression Немає даних 75.3 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 38.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 44.5 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 23.5 images/sec
HDR Немає даних 43.3 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 3.05 images/sec
Photo processing Немає даних 12.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 1.75 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 1138

Центральний процесор

Архітектура 4x 2.2 ГГц – Cortex-A53
4x 1.8 ГГц – Cortex-A53
2x 2 ГГц – Cortex-A75
6x 1.8 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 2200 МГц 2000 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 12 нм 12 нм
TDP (Sustained) 2.2 Вт 5 Вт
Виробництво TSMC TSMC

Графічний прискорювач

GPU PowerVR GE8320 Mali-G52 MP2
Архітектура PowerVR Series8XE (Rogue) Bifrost 2nd gen
Частота GPU 680 МГц 1000 МГц
Обчислювальних блоків 4 2
Шейдерних блоків 8 24
Всього шейдерів 32 48
FLOPS 43.5 Гфлопс 96 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.3
Версія OpenCL 1.2 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Немає Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 1600 МГц 1800 МГц
Шина 2x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 13.9 Гбіт/сек До 13.41 Гбіт/сек
Об'єм До 8 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача eMMC 5.1 eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2400 x 1080 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 50 МП, 2x 13 МП 1x 48 МП, 2x 16 МП
Запис відео 1K при 30FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 1080p при 30FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 7 LTE Cat. 7
Підтримка 5G Немає Немає
Швидкість завантаження До 300 Мбіт/с До 300 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 100 Мбіт/с
Wi-Fi 5 5
Bluetooth 5.0 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Лютий 2023 року Квітень 2020 року
Клас Бюджетний Бюджетний
Офіційний сайт Сайт MediaTek Helio G36 Сайт MediaTek Helio G85
Номер моделі Немає даних MT6769Z

3DMark

Graphics test Немає даних 4 FPS
Score Немає даних 743
3DMark Wild Life Performance Немає даних 743

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 45 FPS
[High]
Call of Duty: Mobile Немає даних 40 FPS
[Medium]
Fortnite Немає даних 21 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 49 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 51 FPS
[Medium]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 46 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Redmi Note 9
1080 x 2340

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Helio G36 чи Helio G85?

Helio G85 краще підходить для ігор завдяки вищій продуктивності GPU та CPU. Його графічний бал AnTuTu майже вдвічі вищий, що забезпечує плавнішу роботу в сучасних іграх.

Чи варто обирати Helio G36 у 2025 році?

Helio G36 підійде для базових завдань (месенджери, веб-серфінг) завдяки низькому енергоспоживанню, але для ігор та багатозадачності краще розглянути G85 або новіші чипи.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності (100 балів) та техпроцес 12 нм, тому споживання енергії приблизно однакове. Helio G36 може бути трохи економнішим через нижчу продуктивність.

Чи є різниця в підтримці AI?

Обидва чипи не мають виділеного AI-блоку, але Helio G85 може виконувати легкі AI-завдання завдяки потужнішому CPU. Для серйозних AI-функцій варто розглянути чипи з NPU.

Який чип має кращі результати в бенчмарках?

Helio G85 значно випереджає G36: AnTuTu 10 — 265219 проти 136643, Geekbench 5 багатоядерний — 1332 проти 842. Це робить G85 більш продуктивним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.