Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 vs MediaTek Helio G90

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 та MediaTek Helio G90 — два популярних ARM-чипи, які використовуються в смартфонах середнього та бюджетного сегментів. Snapdragon 4 Gen 1 вийшов у 2022 році, тоді як Helio G90 дебютував у 2019-му. Обидва мають 8 ядер, але відрізняються архітектурою, графікою та енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який чип краще підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. Snapdragon 4 Gen 1 пропонує вищу продуктивність CPU (загальний бал 414 048 проти 368 990 у AnTuTu) та кращу графіку (6 FPS у 3DMark Wild Life), що робить його кращим для ігор та важких завдань. Однак Helio G90 має значно вищу енергоефективність (100 балів проти 0), що забезпечує довшу автономність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність — обирайте Snapdragon, якщо пріоритет — енергозбереження, то Helio G90.

Основні відмінності

  • Snapdragon 4 Gen 1 має вищий загальний бал в AnTuTu (414 048) порівняно з Helio G90 (368 990).
  • Helio G90 демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 0 у Snapdragon).
  • Snapdragon 4 Gen 1 має новішу архітектуру: 2x Cortex-A78 + 6x Cortex-A55, тоді як Helio G90 — 2x Cortex-A76 + 6x Cortex-A55.
  • У 3DMark Wild Life Snapdragon показує 6 FPS, тоді як Helio G90 не має даних за цим тестом.
  • Helio G90 вийшов у 2019 році, а Snapdragon 4 Gen 1 — у 2022, що впливає на підтримку нових технологій.

AnTuTu 10

CPU 143613 120779
GPU 73067 78652
Memory 88735 72733
UX 108633 96826
Total score 414048 368990
Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 414048 Немає даних
MediaTek Helio G90 Немає даних 368990

GeekBench 6

Single-Core Score 837 625
Multi-Core Score 1875 1744
Asset compression Немає даних 91.1 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 47.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 66.3 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 32.4 images/sec
HDR Немає даних 50.8 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 4.55 images/sec
Photo processing Немає даних 17.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 2.74 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 1880

3DMark

Stability 99% Немає даних
Graphics test 6 FPS 9 FPS
Score 1039 1505
3DMark Wild Life Performance 1039 1505

Центральний процесор

Архітектура 2x 2 ГГц – Cortex-A78
6x 1.8 ГГц – Cortex-A55
2x 2.05 ГГц – Cortex-A76
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 2000 МГц 2050 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 6 нм 12 нм
Виробництво TSMC TSMC
TDP (Sustained) Немає даних 5 Вт

Графічний прискорювач

GPU Adreno 619 Mali-G76 MP4
Архітектура Adreno 600 Bifrost 3rd gen
Частота GPU 825 МГц 720 МГц
Обчислювальних блоків 2 4
Шейдерних блоків 128 36
Всього шейдерів 256 144
FLOPS 422.4 Гфлопс 207.4 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.3
Версія OpenCL 2.0 2.0
Версія DirectX 12.1 Немає даних

Штучний інтелект

Нейронний процесор Hexagon MediTek APU 2.0
Продуктивність NPU Немає даних 1 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 2133 МГц 2133 МГц
Шина 2x 16 Біт 2x 32 Біти
Пропускна здатність До 17 Гбіт/сек Немає даних
Об'єм До 8 ГБ До 10 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 2.1, UFS 2.2 eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2520 x 1080 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 108 МП 1x 64 МП
Запис відео 1K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 1080p при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X51 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 18 LTE Cat. 12
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 2500 Мбіт/с До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 900 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 5 5
Bluetooth 5.2 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Жовтень 2022 року Липень 2019 року
Клас Бюджетний Середній клас
Номер моделі SM4375 MT6785V/CD
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 Сайт MediaTek Helio G90

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Snapdragon 4 Gen 1 чи Helio G90?

Snapdragon 4 Gen 1 має вищу продуктивність GPU (6 FPS у 3DMark Wild Life) та кращі показники в ігрових тестах, тому він краще підходить для ігор.

Який чип енергоефективніший?

MediaTek Helio G90 має значно вищий бал енергоефективності (100 проти 0), що означає менше енергоспоживання та довший час роботи від батареї.

Який чип має кращу продуктивність CPU?

Snapdragon 4 Gen 1 показує вищі результати в CPU-тестах: 143 613 балів в AnTuTu проти 120 779 у Helio G90.

Чи варто купувати смартфон з Helio G90 у 2024 році?

Helio G90 все ще може впоратися з повсякденними завданнями, але для сучасних ігор та важких додатків краще обрати Snapdragon 4 Gen 1.

Який чип має кращий AI-блок?

Snapdragon 4 Gen 1 має новіший AI-двигун, що забезпечує кращу обробку завдань штучного інтелекту, хоча точних цифр порівняння немає.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.