Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 vs MediaTek Helio P90

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 та MediaTek Helio P90 — це ARM-чипи, орієнтовані на смартфони середнього та бюджетного сегментів. Snapdragon 4 Gen 1 вийшов у 2022 році, тоді як Helio P90 дебютував у 2018 році. Обидва мають 8 ядер, але відрізняються архітектурою, продуктивністю та енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Snapdragon 4 Gen 1 має вищі показники в бенчмарках (414048 проти 300868 в AnTuTu 10) та кращу продуктивність CPU (19 проти 13) та GPU (8 проти 4). Однак Helio P90 значно випереджає за енергоефективністю (100 проти 0). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор та багатозадачності, обирайте Snapdragon 4 Gen 1. Якщо ж пріоритет — автономність, Helio P90 буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Snapdragon 4 Gen 1 має вищий загальний бал в AnTuTu 10 (414048) порівняно з Helio P90 (300868).
  • Продуктивність CPU у Snapdragon 4 Gen 1 оцінюється в 19 балів, тоді як у Helio P90 — 13 балів.
  • Продуктивність в іграх у Snapdragon 4 Gen 1 становить 8 балів, у Helio P90 — 4 бали.
  • Енергоефективність Helio P90 значно вища (100 балів) порівняно з Snapdragon 4 Gen 1 (0 балів).
  • Snapdragon 4 Gen 1 використовує архітектуру 2x Cortex-A78 + 6x Cortex-A55, тоді як Helio P90 — 2x Cortex-A75 + 6x Cortex-A55.

AnTuTu 10

CPU 143613 96536
GPU 73067 47447
Memory 88735 67396
UX 108633 89489
Total score 414048 300868
Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 414048 Немає даних
MediaTek Helio P90 Немає даних 300868

GeekBench 6

Single-Core Score 837 414
Multi-Core Score 1875 1373
Asset compression Немає даних 75.4 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 44.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 44.8 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 25.4 images/sec
HDR Немає даних 40.8 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 3.55 images/sec
Photo processing Немає даних 10.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 2.48 Mpixels/sec

3DMark

Stability 99% Немає даних
Graphics test 6 FPS Немає даних
Score 1039 Немає даних
3DMark Wild Life Performance 1039 Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 2x 2 ГГц – Cortex-A78
6x 1.8 ГГц – Cortex-A55
2x 2.2 ГГц – Cortex A75
6x 2 ГГц – Cortex A55
Кількість ядер 8 8
Частота 2000 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 6 нм 12 нм
Виробництво TSMC TSMC
TDP (Sustained) Немає даних 5 Вт

Графічний прискорювач

GPU Adreno 619 PowerVR GM9446
Архітектура Adreno 600 PowerVR Series9XE (Rogue)
Частота GPU 825 МГц 970 МГц
Обчислювальних блоків 2 10
Шейдерних блоків 128 8
Всього шейдерів 256 80
FLOPS 422.4 Гфлопс 155.2 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.3
Версія OpenCL 2.0 2.0
Версія DirectX 12.1 Немає даних

Штучний інтелект

Нейронний процесор Hexagon MediaTek APU 2.0

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 2133 МГц 1866 МГц
Шина 2x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 17 Гбіт/сек До 13.91 Гбіт/сек
Об'єм До 8 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 2.1, UFS 2.2 eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2520 x 1080 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 108 МП 1x 64 МП
Запис відео 1K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 1080p при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X51 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 18 LTE Cat. 13
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 2500 Мбіт/с До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 900 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 5 5
Bluetooth 5.2 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Жовтень 2022 року Листопад 2018 року
Клас Бюджетний Середній клас
Номер моделі SM4375 MT6779V/CU
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 Сайт MediaTek Helio P90

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще підходить для ігор?

Snapdragon 4 Gen 1 має вищу продуктивність GPU (8 балів проти 4) та кращі результати в 3DMark (1039 проти відсутності даних), тому він кращий для ігор.

Який чип більш енергоефективний?

MediaTek Helio P90 має значно вищу оцінку енергоефективності (100 балів) порівняно з Snapdragon 4 Gen 1 (0 балів), що забезпечує кращу автономність.

Який чип має кращу продуктивність CPU?

Snapdragon 4 Gen 1 має вищий бал продуктивності CPU (19 проти 13) та кращі результати в Geekbench 5 (Single-Core 837 проти 414, Multi-Core 1875 проти 1373).

Чи підтримують ці чипи AI?

Обидва чипи мають AI-блоки, але точні дані про продуктивність AI відсутні. Snapdragon 4 Gen 1 має новішу архітектуру, що може забезпечити кращу підтримку AI.

Який чип вийшов пізніше?

Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 вийшов у жовтні 2022 року, тоді як MediaTek Helio P90 — у листопаді 2018 року. Snapdragon 4 Gen 1 є новішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.