Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 vs MediaTek Dimensity 1080

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 та MediaTek Dimensity 1080 — це два популярні ARM-чипи для смартфонів середнього рівня. Snapdragon 4 Gen 2 вийшов у червні 2023 року, тоді як Dimensity 1080 дебютував у жовтні 2022-го. Обидва чипи орієнтовані на баланс продуктивності та енергоефективності, але мають відмінності в архітектурі CPU, GPU та результатах тестів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, бенчмарки та особливості, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. MediaTek Dimensity 1080 випереджає Snapdragon 4 Gen 2 за загальною продуктивністю: його загальний бал в AnTuTu 10 становить 544127 проти 427327. Він також має вищі показники в одно- та багатоядерних тестах Geekbench 6 (965/2409 проти 918/2121). GPU у Dimensity 1080 забезпечує кращу ігрову продуктивність, що підтверджується вищим балом за продуктивність в іграх (12 проти 6). Однак Snapdragon 4 Gen 2 може бути більш енергоефективним завдяки новішому техпроцесу (6 нм проти 6 нм? точні дані відсутні). Загалом, Dimensity 1080 є більш потужним варіантом, але Snapdragon 4 Gen 2 може запропонувати кращу автономність.

Основні відмінності

  • Загальна продуктивність: Dimensity 1080 набирає 544127 балів в AnTuTu 10, що значно вище за 427327 у Snapdragon 4 Gen 2.
  • Продуктивність CPU: Dimensity 1080 має вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний 965 проти 918, багатоядерний 2409 проти 2121).
  • Ігрова продуктивність: Dimensity 1080 отримує 12 балів за продуктивність в іграх, тоді як Snapdragon 4 Gen 2 — лише 6.
  • Швидкість обробки даних: Dimensity 1080 швидше стискає файли (120.5 MB/s проти 104.3 MB/s) та рендерить PDF (91.2 Mpixels/s проти 76.6 Mpixels/s).
  • UX та пам'ять: Dimensity 1080 має вищий бал UX (157461 проти 109713) та пам'яті (103497 проти 115399? насправді 115399 у Snapdragon, але 103497 у Dimensity — уточнення: Snapdragon має вищий бал пам'яті).

AnTuTu 10

CPU 152809 166282
GPU 49406 116887
Memory 115399 103497
UX 109713 157461
Total score 427327 544127
Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 427327 Немає даних
MediaTek Dimensity 1080 Немає даних 544127

GeekBench 6

Asset compression 104.3 MB/sec 120.5 MB/sec
HTML 5 Browser 56.4 pages/sec 63 pages/sec
PDF Renderer 76.6 Mpixels/sec 91.2 Mpixels/sec
Image detection 43.1 images/sec 45.8 images/sec
HDR 68.7 Mpixels/sec 75.8 Mpixels/sec
Background blur 6.25 images/sec 6.73 images/sec
Photo processing 18.5 images/sec 21.6 images/sec
Ray tracing 2.89 Mpixels/sec 3.29 Mpixels/sec
Single-Core Score 918 965
Multi-Core Score 2121 2409
Compute Score (GPU) 403 2374

Центральний процесор

Архітектура 2x 2.2 ГГц – Cortex-A78
6x 2 ГГц – Cortex-A55
2x 2,6 ГГц – Cortex-A78
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 2200 МГц 2600 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 4 нм 6 нм
TDP (Sustained) 4 Вт 4 Вт
Виробництво Samsung TSMC

Графічний прискорювач

GPU Adreno 613 Mali-G68 MP4
Архітектура Adreno 600 Valhall 2nd gen
Частота GPU 955 МГц 800 МГц
Обчислювальних блоків 2 4
Шейдерних блоків 96 64
Всього шейдерів 192 256
FLOPS 244.5 Гфлопс 686 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.3
Версія OpenCL 2.0 2.0
Версія DirectX 12.1 Немає даних

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так MediaTek APU 3.0

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR5
Частота пам'яті 3200 МГц 3200 МГц
Шина 2x 16 Біт 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 25.6 Гбіт/сек До 51,2 Гбіт/с
Об'єм До 8 ГБ До 16 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 2.2, UFS 3.1 UFS 2.1, UFS 2.2, UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2520 x 1200 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 108 МП, 2x 16 МП 1x 200 МП
Запис відео 1K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 1080p при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X61 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 22 LTE Cat. 18
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 2500 Мбіт/с До 2770 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 900 Мбіт/с До 1250 Мбіт/с
Wi-Fi 5 6
Bluetooth 5.1 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Червень 2023 року Жовтень 2022 року
Клас Середній клас Середній клас
Номер моделі SM4450 MT6877V/TTZA
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 Сайт MediaTek Dimensity 1080

3DMark

Stability Немає даних 99%
Graphics test Немає даних 13 FPS
Score Немає даних 2302
3DMark Wild Life Performance Немає даних 2302

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 57 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 38 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 27 FPS
[Ultra]
Shadowgun Legends Немає даних 62 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 83 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 37 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 86 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus 5G
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

MediaTek Dimensity 1080 забезпечує кращу ігрову продуктивність завдяки потужнішому GPU, що підтверджується вищим балом за продуктивність в іграх (12 проти 6).

Який чип більш енергоефективний?

Обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100), але Snapdragon 4 Gen 2 вийшов пізніше, що може свідчити про оптимізацію. Точних даних про техпроцес немає.

Чи підтримують ці чипи 5G?

Так, обидва чипи мають вбудовані 5G-модеми, що забезпечують швидке підключення до мереж п'ятого покоління.

Який чип краще підходить для повсякденних завдань?

Dimensity 1080 має вищу продуктивність CPU, що робить його більш плавним у багатозадачності та важких додатках. Snapdragon 4 Gen 2 може бути достатнім для базових завдань.

Чи варто переплачувати за пристрій з Dimensity 1080?

Якщо вам важлива продуктивність в іграх та багатозадачність, Dimensity 1080 виправдовує вищу ціну. Для економії Snapdragon 4 Gen 2 теж буде хорошим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.