Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 460 vs Qualcomm Snapdragon 801

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon 460 та Snapdragon 801 — це ARM-чипи, що належать до різних епох. Snapdragon 801, випущений у 2014 році, був флагманом свого часу, тоді як Snapdragon 460 (2020 рік) орієнтований на бюджетні пристрої. Попри різницю в роках, обидва чипи мають подібний загальний рейтинг продуктивності, але відрізняються за архітектурою, енергоефективністю та результатами тестів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, бенчмарки та особливості, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon 460 і Snapdragon 801 мають майже однаковий загальний бал продуктивності (38), але демонструють різні сильні сторони. Snapdragon 460 виграє за енергоефективністю та має вищі результати в AnTuTu (196 586 проти 125 245), особливо в тестах пам'яті та UX. Snapdragon 801, у свою чергу, пропонує вищу тактову частоту (2.5 ГГц) і кращу продуктивність GPU в деяких сценаріях. Якщо для вас важлива автономність та сучасні технології, обирайте Snapdragon 460. Якщо ж ви шукаєте потужний чип для старих флагманів, Snapdragon 801 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Snapdragon 460 використовує сучасніший техпроцес (11 нм), що забезпечує кращу енергоефективність порівняно з 28 нм у Snapdragon 801.
  • Snapdragon 801 має вищу тактову частоту CPU (2.5 ГГц) та архітектуру Krait, тоді як Snapdragon 460 базується на Cortex-A73/A53.
  • У бенчмарку AnTuTu 10 Snapdragon 460 набирає 196 586 балів, що значно більше, ніж 125 245 у Snapdragon 801, особливо за рахунок тестів пам'яті та UX.
  • Snapdragon 460 підтримує новіші стандарти зв'язку (наприклад, Bluetooth 5.0) та AI-функції, які відсутні у Snapdragon 801.
  • Snapdragon 801 має кращу продуктивність GPU в окремих тестах (GPU AnTuTu: 28 537 проти 24 096), що може бути важливим для ігор.

AnTuTu 10

CPU 71576 44542
GPU 24096 28537
Memory 59908 22889
UX 41006 29277
Total score 196586 125245
Qualcomm Snapdragon 460 196586 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 801 Немає даних 125245

GeekBench 6

Asset compression 67.5 MB/sec Немає даних
HTML 5 Browser 31.2 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 41.1 Mpixels/sec Немає даних
Image detection 12 images/sec Немає даних
HDR 36.1 Mpixels/sec Немає даних
Background blur 1.53 images/sec Немає даних
Photo processing 7.58 images/sec Немає даних
Ray tracing 1.82 Mpixels/sec Немає даних
Single-Core Score 272 205
Multi-Core Score 992 698
Compute Score (GPU) 324 Немає даних

3DMark

Graphics test 1 FPS Немає даних
Score 241 Немає даних
3DMark Wild Life Performance 241 Немає даних

Ігри

PUBG Mobile 30 FPS
[Low]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 36 FPS
[Medium]
Немає даних
Shadowgun Legends 33 FPS
[Medium]
Немає даних
World of Tanks Blitz 42 FPS
[Medium]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 31 FPS
[Medium]
Немає даних
Смартфон OnePlus Nord N100
720 x 1600
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 4x 1.8 ГГц – Kryo 240 Gold
4x 1.8 ГГц – Kryo 240 Silver
4x 2.5 ГГц – Krait
Кількість ядер 8 4
Частота 1800 МГц 2500 МГц
Набір інструкцій ARMv8-A ARMv8-A
Техпроцес 11 нм 28 нм
TDP (Sustained) 3 Вт 6 Вт
Виробництво Samsung TSMC
Кеш L1 Немає даних 128 КБ
Кеш L2 Немає даних 2 МБ
Кількість транзисторів Немає даних 1 млрд

Графічний прискорювач

GPU Adreno 610 Adreno 330
Архітектура Adreno 600 Adreno 300
Частота GPU 600 МГц 578 МГц
Обчислювальних блоків 1 1
Шейдерних блоків 128 128
Всього шейдерів 128 128
FLOPS 153.6 Гфлопс 148 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.0
Версія OpenCL 2.0 1.2
Версія DirectX 12.1 11

Штучний інтелект

Нейронний процесор Hexagon 683 Hexagon

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR3
Частота пам'яті 1866 МГц 933 МГц
Шина 2x 16 Біт 2x 32 Біти
Пропускна здатність До 13.91 Гбіт/сек До 14.9 Гбіт/с
Об'єм До 8 ГБ До 4 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 2.1 eMMC 5.0
Макс. роздільна здатність дисплея 2520 x 1080 2560 x 2048
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 48 МП, 2x 16 МП 1x 21 МП
Запис відео 1K при 60FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 1080p при 60FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- H.264
- H.265
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем X11 Немає даних
Підтримка 4G LTE Cat. 13 LTE Cat. 5
Підтримка 5G Немає Немає
Швидкість завантаження До 390 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 50 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.1 4.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Січень 2020 року Лютий 2014 року
Клас Бюджетний Флагман
Номер моделі SM4250-AA MSM8974 v3
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 460 Сайт Qualcomm Snapdragon 801

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Snapdragon 460 чи Snapdragon 801?

Snapdragon 801 має вищий GPU-бал в AnTuTu (28 537 проти 24 096), тому може забезпечити кращу продуктивність в іграх, особливо в старих флагманських пристроях.

Чи варто купувати смартфон на Snapdragon 460 у 2025 році?

Так, Snapdragon 460 підходить для базових завдань, соцмереж та відео. Він енергоефективний, але не розрахований на важкі ігри або багатозадачність.

Який чип енергоефективніший?

Snapdragon 460 значно енергоефективніший завдяки 11 нм техпроцесу, що забезпечує довший час автономної роботи порівняно з 28 нм Snapdragon 801.

Чи підтримує Snapdragon 460 AI-функції?

Так, Snapdragon 460 має вбудований AI-блок, що дозволяє використовувати функції машинного навчання, наприклад, для покращення фото.

Який чип має вищу продуктивність CPU?

Snapdragon 460 має вищі результати в Geekbench 6 (Single-Core 272, Multi-Core 992) порівняно з Snapdragon 801 (205 та 698 відповідно), що свідчить про кращу продуктивність CPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.