Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 vs Qualcomm Snapdragon 630

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 та Snapdragon 630 — це представники різних епох мобільних процесорів. Перший є флагманським рішенням 2021 року, тоді як другий вийшов у 2017 році та орієнтований на бюджетні пристрої. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності CPU, GPU, енергоефективності, AI-можливостях та результатах бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Snapdragon 8 Gen 1 значно перевершує Snapdragon 630 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: загальний бал AnTuTu 10 майже в 7 разів вищий (1 178 353 проти 167 245). Він також підтримує сучасні технології, такі як AI-прискорення та швидкий запис відео 8K. Однак Snapdragon 630 може бути достатнім для базових завдань і має кращу енергоефективність завдяки старішому техпроцесу. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або важких додатків, обирайте 8 Gen 1. Для простих сценаріїв використання 630 все ще може бути економічно вигідним варіантом.

Основні відмінності

  • Snapdragon 8 Gen 1 має значно вищу продуктивність CPU: одноядерний тест Geekbench 5 — 1661 бал проти 181, багатоядерний — 4002 проти 960.
  • Графічна продуктивність GPU в Snapdragon 8 Gen 1 набагато краща: результат у 3DMark Wild Life — 227 балів (1 FPS) у 630, тоді як 8 Gen 1 демонструє набагато вищі показники в іграх.
  • Snapdragon 8 Gen 1 випущений у 2021 році, а Snapdragon 630 — у 2017, що пояснює технологічний розрив: новіший чіп підтримує AI-блок, швидшу пам'ять і сучасні стандарти зв'язку.
  • Загальний бал AnTuTu 10 у Snapdragon 8 Gen 1 становить 1 178 353, що майже в 7 разів більше, ніж 167 245 у Snapdragon 630.
  • Snapdragon 630 має 8 ядер Cortex-A53 з частотою до 2.2 ГГц, тоді як Snapdragon 8 Gen 1 використовує потужніші ядра Cortex-X2 та Cortex-A710, що забезпечує вищу продуктивність.

AnTuTu 10

CPU 311765 61192
GPU 436243 27143
Memory 211003 39017
UX 219342 39893
Total score 1178353 167245
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 1178353 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 630 Немає даних 167245

GeekBench 6

Asset compression 154.9 MB/sec Немає даних
HTML 5 Browser 112.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 147.2 Mpixels/sec Немає даних
Image detection 94 images/sec Немає даних
HDR 122 Mpixels/sec Немає даних
Background blur 13.8 images/sec Немає даних
Photo processing 36.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 4.39 Mpixels/sec Немає даних
Single-Core Score 1661 181
Multi-Core Score 4002 960
Compute Score (GPU) 7057 Немає даних

3DMark

Graphics test 40 FPS 1 FPS
Score 6718 227
3DMark Wild Life Performance 6718 227

Ігри

PUBG Mobile 88 FPS
[Ultra]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 60 FPS
[Ultra]
Немає даних
Fortnite 42 FPS
[Ultra]
Немає даних
Shadowgun Legends 89 FPS
[Ultra]
Немає даних
World of Tanks Blitz 114 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 40 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон Xiaomi Poco F4 GT
1080 x 2400
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 1x 3 ГГц – Cortex-X2
3x 2.5 ГГц – Cortex-A710
4x 1.8 ГГц – Cortex-A510
4x 2.2 ГГц – Cortex-A53
4x 1.8 ГГц – Cortex-A53
Кількість ядер 8 8
Частота 3000 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv9-A ARMv8-A
Кеш L2 1 МБ 1,5 МБ
Кеш L3 6 МБ Немає даних
Техпроцес 4 нм 14 нм
TDP (Sustained) 5,3 Вт 5 Вт
Виробництво Samsung Samsung
Кількість транзисторів Немає даних 2 млрд.

Графічний прискорювач

GPU Adreno 730 Adreno 508
Архітектура Adreno 700 Adreno 500
Частота GPU 818 МГц 650 МГц
Обчислювальних блоків 2 1
Шейдерних блоків 768 128
Всього шейдерів 1536 128
FLOPS 1675.3 Гфлопс 166.4 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.0
Версія OpenCL 2.0 2.0
Версія DirectX 12.1 11

Штучний інтелект

Нейронний процесор Hexagon Hexagon 642

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR4
Частота пам'яті 3200 МГц 1333 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 51,2 Гбіт/с До 5.3 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 3.1 eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 1900 x 1200
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 200 МП 1x 24 МП, 2x 13 МП
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- H.264
- H.265
- VP8
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X65 X12
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 13
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3670 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.3 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS

Загальна інформація

Дата анонсу Грудень 2021 року Травень 2017 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі SM8450 SDM630
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Сайт Qualcomm Snapdragon 630

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon 8 Gen 1 чи Snapdragon 630?

Snapdragon 8 Gen 1 значно кращий для ігор завдяки потужному GPU Adreno 730 та вищій частоті кадрів. Snapdragon 630 може запускати лише прості ігри з низькими налаштуваннями.

Чи варто купувати смартфон із Snapdragon 630 у 2024 році?

Snapdragon 630 підходить лише для базових завдань: дзвінків, месенджерів, легкого серфінгу. Для сучасних додатків та ігор його продуктивність недостатня.

Який чіп енергоефективніший?

Обидва чіпи мають однаковий показник енергоефективності 100 балів у нашому рейтингу, але Snapdragon 630 виготовлений за старішим техпроцесом (14 нм), що може впливати на реальне енергоспоживання.

Чи підтримує Snapdragon 630 AI-функції?

Snapdragon 630 не має спеціалізованого AI-блока, на відміну від Snapdragon 8 Gen 1, який оснащений Hexagon DSP для прискорення завдань штучного інтелекту.

Який процесор краще підходить для відеозйомки?

Snapdragon 8 Gen 1 підтримує запис відео 8K та HDR, тоді як Snapdragon 630 обмежений 4K. Для якісної відеозйомки обирайте 8 Gen 1.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.