Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) vs MediaTek Dimensity 1200

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) та MediaTek Dimensity 1200 — це ARM-чипи різних поколінь, які використовуються в смартфонах. Snapdragon 8 Elite (Gen 4) вийшов у 2024 році, тоді як Dimensity 1200 дебютував у 2021. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки новіший чип випереджає старішу модель за продуктивністю CPU, GPU, енергоефективністю та іншими параметрами.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) значно перевершує MediaTek Dimensity 1200 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується вищими результатами бенчмарків (AnTuTu 10: ~2,8 млн проти ~0,77 млн, Geekbench 6: 3234/10059 проти 1113/3172). Проте Dimensity 1200 має вищий показник енергоефективності (100 проти 0 за даними), що може свідчити про кращу оптимізацію енергоспоживання. Вибір залежить від пріоритетів: максимальна продуктивність або автономність.

Основні відмінності

  • Загальна продуктивність: Snapdragon 8 Elite (Gen 4) набирає ~2,8 млн балів в AnTuTu 10, тоді як Dimensity 1200 — ~0,77 млн, що свідчить про суттєву перевагу нового чипа.
  • Продуктивність CPU: Snapdragon 8 Elite (Gen 4) має значно вищі одно- та багатоядерні показники Geekbench 6 (3234/10059 проти 1113/3172).
  • Графічна продуктивність: GPU Snapdragon 8 Elite (Gen 4) демонструє результат 1 147 205 балів в AnTuTu, що більш ніж у 5 разів перевищує показник Dimensity 1200 (211 176).
  • Енергоефективність: Dimensity 1200 отримує 100 балів за енергоефективність, тоді як Snapdragon 8 Elite (Gen 4) — 0, що може вказувати на кращу оптимізацію живлення старішого чипа.
  • Техпроцес: Snapdragon 8 Elite (Gen 4) виготовлено за новішим техпроцесом (3 нм), що забезпечує вищу продуктивність та потенційно кращу енергоефективність, хоча останнє не підтверджено прямими даними.

AnTuTu 10

CPU 593685 227236
GPU 1147205 211176
Memory 652105 152585
UX 404816 180758
Total score 2797811 771755
Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) 2797811 Немає даних
MediaTek Dimensity 1200 Немає даних 771755

GeekBench 6

Asset compression 409.8 MB/sec 159.5 MB/sec
HTML 5 Browser 223.2 pages/sec 94.9 pages/sec
PDF Renderer 301.1 Mpixels/sec 135.9 Mpixels/sec
Image detection 222.8 images/sec 60.2 images/sec
HDR 341.8 Mpixels/sec 106.8 Mpixels/sec
Background blur 35.9 images/sec 9.41 images/sec
Photo processing 91.1 images/sec 31.7 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 4.48 Mpixels/sec
Single-Core Score 3234 1113
Multi-Core Score 10059 3172
Compute Score (GPU) 18077 5177

Центральний процесор

Архітектура 2x 4.32 ГГц – Oryon (Phoenix L)
6x 3.53 ГГц – Oryon (Phoenix M)
1x 3 ГГц – Cortex-A78
3x 2.6 ГГц – Cortex-A78
4x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 4320 МГц 3000 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Кеш L2 24 МБ 320 КБ
Техпроцес 3 нм 6 нм
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L1 Немає даних 32 КБ
Кеш L3 Немає даних 8 МБ
TDP (Sustained) Немає даних 4,3 Вт

Графічний прискорювач

GPU Adreno 830 Mali-G77 MP9
Архітектура Adreno 800 Valhall 1st gen
Частота GPU 1100 МГц 850 МГц
Обчислювальних блоків 2 9
Шейдерних блоків 1536 64
Всього шейдерів 3072 576
FLOPS 3379.2 Гфлопс 979.2 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.3
Версія OpenCL 3.0 2.0
Версія DirectX 12.1 Немає даних

Штучний інтелект

Нейронний процесор Hexagon MediaTek APU 3.0
Продуктивність NPU Немає даних 4.5 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5X LPDDR4X
Частота пам'яті 5300 МГц 2133 МГц
Шина 2x 32 Біти 4x 16 Біт
Об'єм До 24 ГБ До 16 ГБ
Пропускна здатність Немає даних До 34.1 Гбіт/сек

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 4.0, UFS 4.1 UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2540 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 320 МП 1x 200 МП, 2x 32 МП
Запис відео 8K при 60FPS, 4K при 120FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 8K при 60FPS, 4K при 120FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- VP8
- VP9
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X80 Helio M70
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 19
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 4700 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3500 Мбіт/с До 2500 Мбіт/с
Wi-Fi 7 6
Bluetooth 6.0 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Жовтень 2024 року Січень 2021 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі SM8750-AB MT6893
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) Сайт MediaTek Dimensity 1200

3DMark

Stability Немає даних 81%
Graphics test Немає даних 27 FPS
Score Немає даних 4520
3DMark Wild Life Performance Немає даних 4520

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 68 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 60 FPS
[High]
Fortnite Немає даних 28 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 71 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 88 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 51 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 60 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Oppo Realme GT Neo
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) значно потужніший за графікою (результат GPU в AnTuTu 1 147 205 проти 211 176), тому він краще підходить для ігор.

Який чип енергоефективніший?

За наявними даними, MediaTek Dimensity 1200 має вищий показник енергоефективності (100 проти 0), що може означати менше енергоспоживання, хоча Snapdragon 8 Elite (Gen 4) використовує новіший техпроцес.

Чи варто оновлюватися з Dimensity 1200 на Snapdragon 8 Elite (Gen 4)?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність CPU та GPU. Snapdragon 8 Elite (Gen 4) забезпечує значно вищі результати в бенчмарках, що покращить роботу в іграх та важких застосунках.

Який чип має кращий AI-блок?

Snapdragon 8 Elite (Gen 4) має новіший AI-двигун, що забезпечує вищу продуктивність у завданнях штучного інтелекту, хоча конкретні показники не наведені.

Який чип краще підходить для повсякденних завдань?

Обидва чипи впораються з повсякденними завданнями, але Snapdragon 8 Elite (Gen 4) забезпечує помітно швидшу роботу завдяки вищій продуктивності CPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.