Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 1280 vs MediaTek Helio G80

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Samsung Exynos 1280 та MediaTek Helio G80 — два популярні ARM-чипи, які використовуються в смартфонах середнього та бюджетного сегментів. Exynos 1280, випущений у 2022 році, пропонує новішу архітектуру та кращі показники в бенчмарках, тоді як Helio G80, представлений у 2020 році, орієнтований на ігрову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та енергоефективність, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. За результатами тестів Samsung Exynos 1280 значно випереджає MediaTek Helio G80 за продуктивністю CPU та GPU. Його загальний бал в AnTuTu 10 (473 737) майже вдвічі вищий, ніж у Helio G80 (247 951). Exynos 1280 також демонструє кращі одно- та багатоядерні показники в Geekbench 6. Обидва чипи мають однакову енергоефективність за даними, але Exynos 1280 використовує сучасніший техпроцес, що може забезпечити кращу автономність. Для ігор та важких завдань Exynos 1280 є більш вдалим вибором.

Основні відмінності

  • Загальна продуктивність: Exynos 1280 набирає 473 737 балів в AnTuTu 10, тоді як Helio G80 — 247 951 бал, що свідчить про майже двократну перевагу Exynos.
  • Продуктивність CPU: Exynos 1280 має одноядерний бал 851 та багатоядерний 1913 у Geekbench 6, тоді як Helio G80 — 416 та 1354 відповідно, що вказує на значно вищу обчислювальну потужність Exynos.
  • Графіка: GPU Exynos 1280 набирає 97 403 бали в AnTuTu, а Helio G80 — 47 308, що робить Exynos більш придатним для вимогливих ігор.
  • Обробка зображень: Exynos 1280 обробляє 36 зображень/с у тесті Image detection, тоді як Helio G80 — 24.7 зображень/с, що вказує на кращі можливості AI та камери.
  • Енергоефективність: Обидва чипи отримали однаковий бал 100 за енергоефективність, але Exynos 1280 використовує техпроцес 5 нм (порівняно з 12 нм у Helio G80), що потенційно забезпечує кращу автономність.

AnTuTu 10

CPU 154345 82153
GPU 97403 47308
Memory 88387 53783
UX 133602 64707
Total score 473737 247951
Samsung Exynos 1280 473737 Немає даних
MediaTek Helio G80 Немає даних 247951

GeekBench 6

Asset compression 97.2 MB/sec 75.4 MB/sec
HTML 5 Browser 50.8 pages/sec 39.2 pages/sec
PDF Renderer 70.9 Mpixels/sec 51.6 Mpixels/sec
Image detection 36 images/sec 24.7 images/sec
HDR 70.2 Mpixels/sec 43.9 Mpixels/sec
Background blur 5.92 images/sec 3.19 images/sec
Photo processing 18.1 images/sec 13 images/sec
Ray tracing 3.04 Mpixels/sec 1.85 Mpixels/sec
Single-Core Score 851 416
Multi-Core Score 1913 1354
Compute Score (GPU) 2300 1067

3DMark

Stability 99% 96%
Graphics test 13 FPS 4 FPS
Score 2287 714
3DMark Wild Life Performance 2287 714

Центральний процесор

Архітектура 2x 2,4 ГГц – Cortex-A78
6x 2 ГГц – Cortex-A55
2x 2 ГГц – Cortex-A75
6x 1.8 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 2400 МГц 2000 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 5 нм 12 нм
TDP (Sustained) 6 Вт 5 Вт
Виробництво Samsung TSMC
Кеш L2 Немає даних 320 КБ
Кеш L3 Немає даних 1 МБ
Кількість транзисторів Немає даних 5,5 млрд

Графічний прискорювач

GPU Mali-G68 MP4 Mali-G52 MP2
Архітектура Valhall 2nd gen Bifrost 2nd gen
Частота GPU 972 МГц 950 МГц
Обчислювальних блоків 4 2
Шейдерних блоків 64 24
Всього шейдерів 256 48
FLOPS 487 Гфлопс 91.2 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.3
Версія OpenCL 2.0 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Так
Продуктивність NPU 4.3 ТОПС Немає даних

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Частота пам'яті 2133 МГц 1800 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 17 Гбіт/сек До 13.41 Гбіт/сек
Об'єм До 8 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 2.2 eMMC 5.1, UFS 2.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2960 x 1440 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 108 МП 1x 48 МП, 2x 16 МП
Запис відео 4K при 30FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 4K при 30FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 18 LTE Cat. 7
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 2550 Мбіт/с До 300 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 1840 Мбіт/с До 100 Мбіт/с
Wi-Fi 5 5
Bluetooth 5.2 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

Загальна інформація

Дата анонсу Березень 2022 року Лютий 2020 року
Клас Середній клас Бюджетний
Номер моделі S5E8825 MT6769T
Офіційний сайт Сайт Samsung Exynos 1280 Сайт MediaTek Helio G80

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 30 FPS
[High]
Call of Duty: Mobile Немає даних 30 FPS
[Low]
Fortnite Немає даних 27 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 52 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 53 FPS
[Medium]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 54 FPS
[High]
Смартфон Немає даних Realme 6i
720 x 1600

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Exynos 1280 чи Helio G80?

Exynos 1280 має значно потужніший GPU (97 403 проти 47 308 балів в AnTuTu), тому він краще підходить для вимогливих ігор. Helio G80 також непоганий для свого часу, але поступається за графічною продуктивністю.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100), але Exynos 1280 виготовлений за техпроцесом 5 нм, що зазвичай забезпечує кращу автономність порівняно з 12 нм у Helio G80.

Чи варто вибирати Helio G80 у 2024 році?

Helio G80 був випущений у 2020 році і зараз значно поступається за продуктивністю. Його можна розглядати лише для дуже бюджетних пристроїв, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Який чип краще підтримує AI-функції?

Exynos 1280 має вищі показники в тестах, пов'язаних з AI (наприклад, Image detection: 36 проти 24.7 зображень/с), що вказує на кращу підтримку AI-завдань, таких як розпізнавання обличчя та обробка фото.

Чи можна порівнювати ці чипи за ціною?

Інформація про ціну відсутня, але зазвичай пристрої з Exynos 1280 коштують дорожче через вищу продуктивність. Helio G80 частіше зустрічається в бюджетних моделях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.