Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 2500 vs Apple A9

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Samsung Exynos 2500 та Apple A9 — це ARM-чипи різних поколінь, що представляють два підходи до мобільної продуктивності. Exynos 2500, випущений у 2025 році, виконаний за 3-нм техпроцесом і має 10 ядер, тоді як Apple A9 (2015 рік) — 2-ядерний чип із 14-нм техпроцесом. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Samsung Exynos 2500 значно перевершує Apple A9 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується вищими показниками в AnTuTu (2519784 проти 332764) та Geekbench (багатоядерний 8839 проти 953). Однак Apple A9 має вищу оцінку енергоефективності (100 проти 0), що може бути важливим для пристроїв з обмеженим акумулятором. Загалом, для сучасних ігор та багатозадачності Exynos 2500 є кращим вибором, тоді як A9 підійде для базових завдань.

Основні відмінності

  • Техпроцес: Exynos 2500 виконаний за 3-нм технологією, тоді як Apple A9 — за 14-нм, що забезпечує кращу енергоефективність та щільність транзисторів у новішого чипа.
  • Кількість ядер: Exynos 2500 має 10 ядер (1x Cortex-X5, 3x Cortex-A730, 2x Cortex-A730, 4x Cortex-A520) проти 2 ядер у Apple A9, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Продуктивність у бенчмарках: Exynos 2500 набирає 2519784 балів в AnTuTu (CPU 600921, GPU 1107639), тоді як Apple A9 — 332764 бали (CPU 106215, GPU 80649).
  • Одноядерна продуктивність: Exynos 2500 має 2666 балів у Geekbench Single-Core проти 619 у Apple A9, що свідчить про вищу швидкість на одне ядро.
  • Енергоефективність: Apple A9 має оцінку 100 за цим параметром, тоді як Exynos 2500 — 0, що може вказувати на кращу оптимізацію споживання енергії у старішого чипа.

AnTuTu 10

CPU 600921 106215
GPU 1107639 80649
Memory 409202 59673
UX 402022 86227
Total score 2519784 332764
Samsung Exynos 2500 2519784 Немає даних
Apple A9 Немає даних 332764

GeekBench 6

Single-Core Score 2666 619
Multi-Core Score 8839 953
Asset compression Немає даних 43.4 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 16.1 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 24.7 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 9.06 images/sec
HDR Немає даних 28.7 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 3.08 images/sec
Photo processing Немає даних 8.39 images/sec
Ray tracing Немає даних 1.27 Mpixels/sec

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X5
3x 2.5 ГГц – Cortex-A730
2x 2.5 ГГц – Cortex-A730
4x 2.2 ГГц – Cortex-A520
2x 1.85 ГГц – Twister
Кількість ядер 10 2
Частота 3200 МГц 1850 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8-A
Техпроцес 3 нм 14 нм
Виробництво Samsung TSMC
Кеш L1 Немає даних 64 КБ
Кеш L2 Немає даних 3 МБ
Кеш L3 Немає даних 4 МБ
Кількість транзисторів Немає даних 2 млрд.
TDP (Sustained) Немає даних 5 Вт

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Apple M9

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5T LPDDR4
Частота пам'яті 4800 МГц 1333 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 76.8 Гбіт/сек До 14.9 Гбіт/с
Об'єм До 24 ГБ До 4 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 4.0 NVMe
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 2048 x 1536
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- H.264
- H.265
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 32 МП, 2x 12 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 6
Підтримка 5G Так Немає
Wi-Fi 7 5
Bluetooth 5.4 4.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo
Модем Немає даних Qualcomm MDM9635M
Швидкість завантаження Немає даних До 450 Мбіт/с
Швидкість завантаження Немає даних До 150 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Січень 2025 року вересень 2015 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі Немає даних APL1022

3DMark

Stability Немає даних 75%
Graphics test Немає даних 11 FPS
Score Немає даних 1850
3DMark Wild Life Performance Немає даних 1850

Графічний прискорювач

GPU Немає даних PowerVR GT7600
Архітектура Немає даних PowerVR Series7XT (Rogue)
Частота GPU Немає даних 650 МГц
Обчислювальних блоків Немає даних 6
Шейдерних блоків Немає даних 32
Всього шейдерів Немає даних 192
FLOPS Немає даних 249.6 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.1
Версія OpenCL Немає даних 1.2

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Samsung Exynos 2500 має значно вищу продуктивність GPU (1107639 в AnTuTu) порівняно з Apple A9 (80649), тому він краще підходить для сучасних ігор.

Чи варто купувати пристрій з Apple A9 у 2025 році?

Apple A9 застарів: його продуктивність CPU та GPU низька, він не підтримує сучасні додатки та ігри. Рекомендуємо обирати новіші чипи.

Який чип енергоефективніший?

За даними, Apple A9 має вищу оцінку енергоефективності (100), ніж Exynos 2500 (0), що може означати менше споживання енергії, але це потребує додаткових тестів.

Який чип має кращу багатоядерну продуктивність?

Exynos 2500 значно перевершує Apple A9: 8839 балів у Geekbench Multi-Core проти 953, завдяки 10 ядрам та вищій частоті.

Чи підтримує Exynos 2500 штучний інтелект?

Exynos 2500 має вбудований AI-блок, хоча точних даних про його продуктивність немає. Apple A9 не має спеціалізованого AI-модуля.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.