Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 2500 vs MediaTek Dimensity 8100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних ARM-чипів Samsung Exynos 2500 та MediaTek Dimensity 8100 представляють різні покоління та підходи. Exynos 2500 — це флагманський чип 2025 року з 10 ядрами та 3-нм техпроцесом, тоді як Dimensity 8100 — перевірений середньо-високий рівень 2022 року з акцентом на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та основні відмінності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Samsung Exynos 2500 значно випереджає MediaTek Dimensity 8100 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується майже втричі вищим загальним балом в AnTuTu (2 519 784 проти 855 509) та кращими результатами Geekbench (одноядерний 2666 проти 1140, багатоядерний 8839 проти 3624). Однак Dimensity 8100 має вищий показник енергоефективності (100 проти 0 за наявними даними), що може забезпечити довший час автономної роботи. Вибір залежить від пріоритетів: максимальна потужність чи енергоефективність.

Основні відмінності

  • Техпроцес: Exynos 2500 використовує 3-нм технологію, тоді як Dimensity 8100 — старіший 5-нм процес, що впливає на енергоефективність та тепловиділення.
  • Продуктивність CPU: Exynos 2500 має 10 ядер з частотою до 3.2 ГГц (архітектура Cortex-X5/A730/A520), тоді як Dimensity 8100 — 8 ядер з частотою до 2.85 ГГц, що дає значну перевагу в багатоядерних завданнях.
  • Графіка: Exynos 2500 набирає 1 107 639 балів у GPU-тесті AnTuTu проти 213 921 у Dimensity 8100, що свідчить про значно вищу продуктивність в іграх.
  • Енергоефективність: Dimensity 8100 має максимальний показник енергоефективності (100), тоді як у Exynos 2500 він не вказаний, що може свідчити про більшу економію енергії у MediaTek.
  • Дата виходу: Exynos 2500 анонсований у 2025 році, а Dimensity 8100 — у 2022, тому Exynos пропонує новіші технології та підтримку.

AnTuTu 10

CPU 600921 265676
GPU 1107639 213921
Memory 409202 168557
UX 402022 207355
Total score 2519784 855509
Samsung Exynos 2500 2519784 Немає даних
MediaTek Dimensity 8100 Немає даних 855509

GeekBench 6

Single-Core Score 2666 1140
Multi-Core Score 8839 3624
Asset compression Немає даних 165.4 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 110.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 139.8 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 79.5 images/sec
HDR Немає даних 116.3 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 10.3 images/sec
Photo processing Немає даних 30 images/sec
Ray tracing Немає даних 4.71 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 4246

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X5
3x 2.5 ГГц – Cortex-A730
2x 2.5 ГГц – Cortex-A730
4x 2.2 ГГц – Cortex-A520
4x 2,85 ГГц – Cortex-A78
4x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 10 8
Частота 3200 МГц 2850 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 3 нм 5 нм
Виробництво Samsung TSMC
Кеш L3 Немає даних 4 МБ
TDP (Sustained) Немає даних 6 Вт

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так MediaTek APU 580

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5T LPDDR5
Частота пам'яті 4800 МГц 3200 МГц
Шина 4x 16 Біт 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 76.8 Гбіт/сек До 51,2 Гбіт/с
Об'єм До 24 ГБ До 16 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 4.0 UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 2960 x 1440
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC LC
- FLAC
- HE-AACv1
- HE-AACv2
- MP3
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 200 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 21
Підтримка 5G Так Так
Wi-Fi 7 6
Bluetooth 5.4 5.3
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC
Модем Немає даних MediaTek UltraSave 2.0
Швидкість завантаження Немає даних До 4700 Мбіт/с
Швидкість завантаження Немає даних До 2500 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Січень 2025 року Березень 2022 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі Немає даних MT6895Z/TCZA
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Dimensity 8100

3DMark

Stability Немає даних 99%
Graphics test Немає даних 35 FPS
Score Немає даних 5860
3DMark Wild Life Performance Немає даних 5860

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 77 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 60 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 26 FPS
[High]
Shadowgun Legends Немає даних 74 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 98 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 57 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 59 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних OnePlus Ace
1080 x 2412

Графічний прискорювач

GPU Немає даних Mali-G610 MP6
Архітектура Немає даних Valhall 3rd gen
Частота GPU Немає даних 860 МГц
Обчислювальних блоків Немає даних 6
Шейдерних блоків Немає даних 128
Всього шейдерів Немає даних 768
FLOPS Немає даних 1309 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Samsung Exynos 2500 значно потужніший завдяки вищій продуктивності GPU (1 107 639 балів в AnTuTu проти 213 921). Він забезпечує плавнішу графіку в сучасних іграх.

Який чип більш енергоефективний?

MediaTek Dimensity 8100 має вищий показник енергоефективності (100), що може означати довший час роботи від батареї. Exynos 2500, хоча й новіший, має нижчий або невідомий показник.

Чи варто купувати пристрій з Exynos 2500 замість Dimensity 8100?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або важких завдань, Exynos 2500 — кращий вибір. Якщо пріоритет — автономність та бюджетність, Dimensity 8100 може бути достатнім.

Які результати бенчмарків у цих чипів?

Exynos 2500 набирає 2 519 784 бали в AnTuTu та 2666/8839 в Geekbench. Dimensity 8100 — 855 509 балів в AnTuTu та 1140/3624 в Geekbench. Exynos значно потужніший.

Який техпроцес використовують чипи?

Exynos 2500 виготовляється за 3-нм техпроцесом, а Dimensity 8100 — за 5-нм. Менший техпроцес зазвичай означає кращу енергоефективність та продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.