Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 2500 vs MediaTek Helio G70

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглядаємо два ARM-чипи різних поколінь: флагманський Samsung Exynos 2500 (2025 рік) та бюджетний MediaTek Helio G70 (2020 рік). Exynos 2500 виконаний за 3-нм техпроцесом, має 10 ядер та значно вищі показники в бенчмарках. Helio G70, хоч і старіший, відзначається високою енергоефективністю. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність CPU та GPU, техпроцес, енергоефективність та результати тестів.

Короткий висновок. Samsung Exynos 2500 значно перевершує MediaTek Helio G70 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: загальний бал AnTuTu 2,519,784 проти 246,700, а Geekbench 6 Single-Core 2666 проти 417. Exynos 2500 також має сучасніший 3-нм техпроцес та підтримку новітніх інструкцій ARMv9.2-A. Однак Helio G70 демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 0), що може бути важливим для бюджетних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність, обирайте Exynos 2500; для довгої автономності в невибагливих завданнях — Helio G70.

Основні відмінності

  • Техпроцес: Exynos 2500 виконаний за 3-нм технологією, тоді як Helio G70 — за старішим 12-нм (дані не наведено, але загальновідомо).
  • Кількість ядер: Exynos 2500 має 10 ядер (1x Cortex-X5, 3x Cortex-A730, 2x Cortex-A730, 4x Cortex-A520), Helio G70 — 8 ядер (2x Cortex-A75 та 6x Cortex-A55).
  • Продуктивність CPU: Exynos 2500 набирає 600,921 бал у CPU-тесті AnTuTu, Helio G70 — 78,346 балів.
  • Продуктивність GPU: Exynos 2500 отримує 1,107,639 балів у GPU-тесті AnTuTu, Helio G70 — 41,559 балів.
  • Енергоефективність: Helio G70 має 100 балів за енергоефективність, Exynos 2500 — 0 балів (дані відсутні).

AnTuTu 10

CPU 600921 78346
GPU 1107639 41559
Memory 409202 55019
UX 402022 71776
Total score 2519784 246700
Samsung Exynos 2500 2519784 Немає даних
MediaTek Helio G70 Немає даних 246700

GeekBench 6

Single-Core Score 2666 417
Multi-Core Score 8839 1345
Asset compression Немає даних 69.5 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 38.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 48.8 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 24.8 images/sec
HDR Немає даних 44.3 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 3.2 images/sec
Photo processing Немає даних 12.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 2.1 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 949

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X5
3x 2.5 ГГц – Cortex-A730
2x 2.5 ГГц – Cortex-A730
4x 2.2 ГГц – Cortex-A520
2x 2 ГГц – Cortex-A75
6x 1,7 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 10 8
Частота 3200 МГц 2000 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8-A
Техпроцес 3 нм 12 нм
Виробництво Samsung TSMC
Кеш L2 Немає даних 320 КБ
Кеш L3 Немає даних 1 МБ
Кількість транзисторів Немає даних 5,5 млрд
TDP (Sustained) Немає даних 5 Вт

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5T LPDDR4X
Частота пам'яті 4800 МГц 1800 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 76.8 Гбіт/сек До 13.41 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 4.0 eMMC 5.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 2520 x 1080
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 2K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 2K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 48 МП, 2x 16 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 7
Підтримка 5G Так Немає
Wi-Fi 7 5
Bluetooth 5.4 5.0
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo
Швидкість завантаження Немає даних До 300 Мбіт/с
Швидкість завантаження Немає даних До 100 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Січень 2025 року Січень 2020 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі Немає даних MT6769V/CB
Офіційний сайт Немає даних Сайт MediaTek Helio G70

3DMark

Stability Немає даних 99%
Graphics test Немає даних 4 FPS
Score Немає даних 718
3DMark Wild Life Performance Немає даних 718

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 31 FPS
[High]
Call of Duty: Mobile Немає даних 30 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 52 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 52 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 53 FPS
[High]
Смартфон Немає даних Realme C3
720 x 1600

Графічний прискорювач

GPU Немає даних Mali-G52 MP2
Архітектура Немає даних Bifrost 2nd gen
Частота GPU Немає даних 820 МГц
Обчислювальних блоків Немає даних 2
Шейдерних блоків Немає даних 24
Всього шейдерів Немає даних 48
FLOPS Немає даних 78.7 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Samsung Exynos 2500 значно потужніший за GPU (1,107,639 балів в AnTuTu проти 41,559), тому він краще підходить для сучасних ігор. MediaTek Helio G70 може впоратися з легкими іграми, але не з вимогливими.

Який чип енергоефективніший?

За наявними даними, MediaTek Helio G70 має вищий бал енергоефективності (100 проти 0), хоча це може бути пов'язано з відсутністю даних для Exynos 2500. Фактично, 3-нм техпроцес Exynos 2500 має бути енергоефективнішим, але точних цифр немає.

Чи варто купувати пристрій з MediaTek Helio G70 у 2025 році?

Helio G70 — це бюджетний чип 2020 року, який підійде для базових завдань, дзвінків та месенджерів. Для ігор або важких додатків він застарів. Якщо бюджет обмежений, це прийнятний варіант, але краще розглянути новіші моделі.

Який чип має кращий AI-блок?

Exynos 2500 підтримує ARMv9.2-A, що включає новітні AI-інструкції, але конкретних даних про продуктивність AI немає. Helio G70 не має виділеного AI-блоку. За замовчуванням, Exynos 2500 має бути кращим.

Який чип вигідніший за співвідношенням ціна/продуктивність?

Exynos 2500 є флагманським чипом, тому він значно дорожчий. Helio G70 — бюджетний, але його продуктивність набагато нижча. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність, Exynos 2500 виправдовує ціну. Для економії — Helio G70.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.