Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 2500 vs Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи різних класів: флагманський Samsung Exynos 2500, анонсований у 2025 році, та бюджетний Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2, представлений у 2023 році. Exynos 2500 виконаний за 3-нм техпроцесом і має 10 ядер, тоді як Snapdragon 4 Gen 2 — 8-ядерний чип. Розглянемо їхні характеристики, продуктивність та енергоефективність.

Короткий висновок. Samsung Exynos 2500 значно перевершує Snapdragon 4 Gen 2 за продуктивністю CPU та GPU: його багатоядерний результат Geekbench 6 (8839) майже в 4 рази вищий, ніж у конкурента (2121). Однак Snapdragon 4 Gen 2 має вищий бал енергоефективності (100 проти 0 у Exynos 2500), що робить його привабливим для бюджетних пристроїв. Вибір залежить від потреб: максимальна потужність чи економія енергії.

Основні відмінності

  • Техпроцес: Exynos 2500 виконаний за 3-нм технологією, Snapdragon 4 Gen 2 — за старішим техпроцесом (імовірно 4 нм або 6 нм).
  • Кількість ядер: Exynos 2500 має 10 ядер (1×Cortex-X5, 5×Cortex-A730, 4×Cortex-A520), Snapdragon 4 Gen 2 — 8 ядер (без деталізації).
  • Продуктивність CPU: Exynos 2500 набирає 2666/8839 балів у Geekbench 6 (одно-/багатоядерний), Snapdragon 4 Gen 2 — 918/2121.
  • GPU: Exynos 2500 має GPU з результатом 1107639 в AnTuTu 10, Snapdragon 4 Gen 2 — 49406, що свідчить про значно вищу графічну продуктивність Exynos.
  • Енергоефективність: Snapdragon 4 Gen 2 отримав 100 балів за енергоефективність, Exynos 2500 — 0 (дані відсутні), що може вказувати на кращу оптимізацію Snapdragon.

AnTuTu 10

CPU 600921 152809
GPU 1107639 49406
Memory 409202 115399
UX 402022 109713
Total score 2519784 427327
Samsung Exynos 2500 2519784 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 Немає даних 427327

GeekBench 6

Single-Core Score 2666 918
Multi-Core Score 8839 2121
Asset compression Немає даних 104.3 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 56.4 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 76.6 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 43.1 images/sec
HDR Немає даних 68.7 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 6.25 images/sec
Photo processing Немає даних 18.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 2.89 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 403

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X5
3x 2.5 ГГц – Cortex-A730
2x 2.5 ГГц – Cortex-A730
4x 2.2 ГГц – Cortex-A520
2x 2.2 ГГц – Cortex-A78
6x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 10 8
Частота 3200 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 3 нм 4 нм
Виробництво Samsung Samsung
TDP (Sustained) Немає даних 4 Вт

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5T LPDDR5
Частота пам'яті 4800 МГц 3200 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 76.8 Гбіт/сек До 25.6 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 4.0 UFS 2.2, UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 2520 x 1200
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 1K при 60FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 1080p при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 108 МП, 2x 16 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 22
Підтримка 5G Так Так
Wi-Fi 7 5
Bluetooth 5.4 5.1
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC
Модем Немає даних Snapdragon X61
Швидкість завантаження Немає даних До 2500 Мбіт/с
Швидкість завантаження Немає даних До 900 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Січень 2025 року Червень 2023 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі Немає даних SM4450
Офіційний сайт Немає даних Сайт Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2

Графічний прискорювач

GPU Немає даних Adreno 613
Архітектура Немає даних Adreno 600
Частота GPU Немає даних 955 МГц
Обчислювальних блоків Немає даних 2
Шейдерних блоків Немає даних 96
Всього шейдерів Немає даних 192
FLOPS Немає даних 244.5 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.1
Версія OpenCL Немає даних 2.0
Версія DirectX Немає даних 12.1

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Samsung Exynos 2500 має значно потужніший GPU (1107639 в AnTuTu 10 проти 49406 у Snapdragon 4 Gen 2), тому він краще підходить для ігор. Snapdragon 4 Gen 2 орієнтований на базові завдання.

Який чип енергоефективніший?

За даними, Snapdragon 4 Gen 2 має вищий бал енергоефективності (100 проти 0), що робить його більш економним. Однак Exynos 2500 використовує 3-нм техпроцес, який теоретично має бути ефективнішим.

Чи варто купувати пристрій з Exynos 2500?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор, багатозадачності та майбутніх додатків. Exynos 2500 — флагманський чип 2025 року.

Для яких завдань підходить Snapdragon 4 Gen 2?

Snapdragon 4 Gen 2 — бюджетний чип для повсякденних завдань: дзвінків, месенджерів, веб-серфінгу та легких додатків. Він енергоефективний і підходить для недорогих смартфонів.

Який чип має кращий AI-блок?

Exynos 2500, ймовірно, має потужніший AI-блок, оскільки це флагманський чип 2025 року. Однак точних даних про AI-продуктивність Snapdragon 4 Gen 2 немає.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.