Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 2500 vs Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів постійно з'являються нові рішення, які задають стандарти продуктивності та енергоефективності. Сьогодні порівняємо два чипи різних поколінь: Samsung Exynos 2500, анонсований у 2025 році, та Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, представлений у 2022. Exynos 2500 виконаний за 3-нм техпроцесом і має 10 ядер, тоді як Snapdragon 6 Gen 1 — 4-нм та 8 ядер. Розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та особливості, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Samsung Exynos 2500 значно випереджає Snapdragon 6 Gen 1 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується високими результатами в AnTuTu (2,5 млн проти 551 тис.) та Geekbench (одноядерний 2666 проти 943, багатоядерний 8839 проти 2748). Однак Snapdragon 6 Gen 1 має вищий показник енергоефективності (100 балів проти 0), що може забезпечити кращу автономність у пристроях середнього сегмента. Таким чином, Exynos 2500 — це флагманське рішення для максимальної продуктивності, тоді як Snapdragon 6 Gen 1 — збалансований чип для повсякденних завдань.

Основні відмінності

  • Техпроцес: Exynos 2500 виконано за 3-нм технологією, Snapdragon 6 Gen 1 — за 4-нм, що впливає на енергоефективність та тепловиділення.
  • Кількість ядер: Exynos 2500 має 10 ядер (1x Cortex-X5, 3x Cortex-A730, 2x Cortex-A730, 4x Cortex-A520), Snapdragon 6 Gen 1 — 8 ядер (4x Cortex-A78, 4x Cortex-A55).
  • Продуктивність CPU: Exynos 2500 набирає 79 балів у категорії "Продуктивність CPU", тоді як Snapdragon 6 Gen 1 — лише 26 балів.
  • Бенчмарки: Exynos 2500 демонструє значно вищі результати в AnTuTu (2 519 784 проти 551 234) та Geekbench (одноядерний 2666 проти 943, багатоядерний 8839 проти 2748).
  • Енергоефективність: Snapdragon 6 Gen 1 отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як Exynos 2500 — 0 балів, що свідчить про кращу оптимізацію енергоспоживання у чипа Qualcomm.

AnTuTu 10

CPU 600921 196823
GPU 1107639 109971
Memory 409202 111410
UX 402022 133030
Total score 2519784 551234
Samsung Exynos 2500 2519784 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 Немає даних 551234

GeekBench 6

Single-Core Score 2666 943
Multi-Core Score 8839 2748
Asset compression Немає даних 150.2 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 65.8 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 91.8 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 53 images/sec
HDR Немає даних 90.3 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 9.69 images/sec
Photo processing Немає даних 23.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 4.13 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 1729

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X5
3x 2.5 ГГц – Cortex-A730
2x 2.5 ГГц – Cortex-A730
4x 2.2 ГГц – Cortex-A520
4x 2.2 ГГц – Cortex-A78
4x 1.8 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 10 8
Частота 3200 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 3 нм 4 нм
Виробництво Samsung Samsung
TDP (Sustained) Немає даних 7 Вт

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5T LPDDR5
Частота пам'яті 4800 МГц 2750 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 76.8 Гбіт/сек До 22 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 12 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 4.0 UFS 2.2, UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 2520 x 1080
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 200 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 18
Підтримка 5G Так Так
Wi-Fi 7 6
Bluetooth 5.4 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC
Модем Немає даних Snapdragon X62
Швидкість завантаження Немає даних До 2900 Мбіт/с
Швидкість завантаження Немає даних До 1600 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Січень 2025 року Вересень 2022 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі Немає даних SM6450
Офіційний сайт Немає даних Сайт Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1

3DMark

Graphics test Немає даних 14 FPS
Score Немає даних 2367
3DMark Wild Life Performance Немає даних 2367

Графічний прискорювач

GPU Немає даних Adreno 710
Архітектура Немає даних Adreno 700
Частота GPU Немає даних 676 МГц
FLOPS Немає даних 346.1 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.3
Версія OpenCL Немає даних 2.0
Версія DirectX Немає даних 12.1

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Exynos 2500 має потужніший GPU (1107639 балів у AnTuTu проти 109971 у Snapdragon 6 Gen 1) і вищу продуктивність CPU, тому краще підходить для важких ігор. Snapdragon 6 Gen 1 забезпечує прийнятну продуктивність для середніх ігор.

Чи варто переплачувати за Exynos 2500?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для складних завдань (відеомонтаж, ігри, AI), Exynos 2500 виправдовує ціну. Для повсякденного використання Snapdragon 6 Gen 1 буде достатньо.

Який чип енергоефективніший?

За наявними даними, Snapdragon 6 Gen 1 має вищий показник енергоефективності (100 балів), що може забезпечити довший час автономної роботи. Exynos 2500, хоч і виконаний за 3-нм техпроцесом, має нижчий бал (0), що може бути пов'язано з вищою продуктивністю.

Чи підтримують ці чипи 5G?

Обидва чипи підтримують 5G, але точні характеристики модемів не вказані у наданих даних. Рекомендуємо перевірити специфікації конкретних пристроїв.

Який чип краще підходить для AI-завдань?

Exynos 2500 має новішу архітектуру (ARMv9.2-A) та вищу продуктивність CPU, що сприяє кращій роботі з AI. Snapdragon 6 Gen 1 також має AI-блок, але його продуктивність нижча.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.