Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 2500 vs Samsung Exynos 8890

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Samsung Exynos 2500 та Exynos 8890 — це ARM-чипи різних поколінь, які демонструють значний прогрес у мобільних технологіях. Exynos 2500, анонсований у 2025 році, використовує 3-нм техпроцес, тоді як Exynos 8890, випущений у 2015 році, базується на 14-нм технології. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності у продуктивності, енергоефективності та інших характеристиках.

Короткий висновок. Samsung Exynos 2500 значно перевершує Exynos 8890 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: його загальний бал в AnTuTu 10 становить 2 519 784 проти 305 563 у Exynos 8890. Exynos 2500 також має сучасніший техпроцес (3 нм проти 14 нм) та підтримку новітніх інструкцій ARMv9.2-A. Однак Exynos 8890 демонструє кращу енергоефективність у тестах (100 балів проти 0), що може бути пов'язано з меншим енергоспоживанням у старих додатках. Загалом, Exynos 2500 є кращим вибором для сучасних завдань та ігор.

Основні відмінності

  • Техпроцес: Exynos 2500 виготовляється за 3-нм технологією, тоді як Exynos 8890 — за 14-нм, що забезпечує кращу енергоефективність та продуктивність новішого чипа.
  • Продуктивність CPU: Exynos 2500 має 10 ядер з максимальною частотою 3.2 ГГц (Cortex-X5), тоді як Exynos 8890 — 8 ядер з частотою до 2.3 ГГц, що дає значну перевагу в багатозадачності.
  • Результати бенчмарків: Загальний бал AnTuTu 10 у Exynos 2500 (2 519 784) майже у 8 разів вищий, ніж у Exynos 8890 (305 563), особливо за рахунок GPU (1 107 639 проти 66 939).
  • Енергоефективність: Exynos 8890 отримує 100 балів у тесті енергоефективності, тоді як Exynos 2500 — 0, що може свідчити про оптимізацію старого чипа для низького енергоспоживання в простих завданнях.
  • Підтримка AI: Exynos 2500 має вбудований AI-блок (ARMv9.2-A), що забезпечує кращу обробку завдань штучного інтелекту, тоді як Exynos 8890 не має спеціалізованого AI-прискорювача.

AnTuTu 10

CPU 600921 99296
GPU 1107639 66939
Memory 409202 71542
UX 402022 67786
Total score 2519784 305563
Samsung Exynos 2500 2519784 Немає даних
Samsung Exynos 8890 Немає даних 305563

GeekBench 6

Single-Core Score 2666 321
Multi-Core Score 8839 885
Asset compression Немає даних 47.5 MB/sec
HTML 5 Browser Немає даних 30 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 34 Mpixels/sec
Image detection Немає даних 9.13 images/sec
HDR Немає даних 27.5 Mpixels/sec
Background blur Немає даних 1.73 images/sec
Photo processing Немає даних 5.58 images/sec
Ray tracing Немає даних 1.24 Mpixels/sec
Compute Score (GPU) Немає даних 1109

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X5
3x 2.5 ГГц – Cortex-A730
2x 2.5 ГГц – Cortex-A730
4x 2.2 ГГц – Cortex-A520
4x 2.3 ГГц – Mongoose M1
4x 1.6 ГГц – Cortex-A53
Кількість ядер 10 8
Частота 3200 МГц 2300 МГц
Набір інструкцій ARMv9.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 3 нм 14 нм
Виробництво Samsung Samsung
Кеш L1 Немає даних 384 КБ
Кеш L2 Немає даних 2 МБ
Кількість транзисторів Немає даних 2 млрд.
TDP (Sustained) Немає даних 5 Вт

Штучний інтелект

Нейронний процесор Так Немає

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5T LPDDR4
Частота пам'яті 4800 МГц 1800 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 32 Біти
Пропускна здатність До 76.8 Гбіт/сек До 26.82 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 4 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 4.0 eMMC 5.1, UFS 2.0
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 3840 x 2400
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- AV1
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
Макс. роздільна здатність фотокамери Немає даних 1x 24 МП, 2x 12 МП

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 13
Підтримка 5G Так Немає
Wi-Fi 7 5
Bluetooth 5.4 4.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou
Швидкість завантаження Немає даних До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження Немає даних До 150 Мбіт/с

Загальна інформація

Дата анонсу Січень 2025 року Листопад 2015 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі Немає даних SGA8890A
Офіційний сайт Немає даних Сайт Samsung Exynos 8890

Графічний прискорювач

GPU Немає даних Mali-T880 MP12
Архітектура Немає даних Midgard 4th gen
Частота GPU Немає даних 650 МГц
Обчислювальних блоків Немає даних 12
Шейдерних блоків Немає даних 16
Всього шейдерів Немає даних 192
FLOPS Немає даних 249.6 Гфлопс
Версія Vulkan Немає даних 1.0
Версія OpenCL Немає даних 1.2

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор: Exynos 2500 чи Exynos 8890?

Exynos 2500 значно потужніший завдяки GPU з результатом 1 107 639 балів в AnTuTu, що забезпечує плавну графіку в сучасних іграх. Exynos 8890 має лише 66 939 балів і підходить лише для старих або простих ігор.

Чи варто оновлюватися з Exynos 8890 до Exynos 2500?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність для ігор, багатозадачності або роботи з AI. Exynos 2500 пропонує багаторазовий приріст швидкості та сучасні технології.

Який чип енергоефективніший?

За даними тестів, Exynos 8890 має вищий бал енергоефективності (100 проти 0), що може означати менше споживання енергії в легких задачах. Однак Exynos 2500 завдяки 3-нм техпроцесу має кращу теоретичну ефективність при високому навантаженні.

Які бенчмарки доступні для порівняння?

Обидва чипи протестовані в AnTuTu 10 та Geekbench 6. Exynos 2500 має значно вищі показники: загальний бал 2 519 784, Single-Core 2666, Multi-Core 8839. Exynos 8890 — 305 563, 321 та 885 відповідно.

Чи підтримує Exynos 2500 новітні стандарти зв'язку?

Хоча точні дані не наведені, Exynos 2500 як новіший чип, ймовірно, підтримує 5G та Wi-Fi 7, тоді як Exynos 8890 обмежений 4G та старішими стандартами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.