Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 7904 vs MediaTek Dimensity 1200

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглянемо два ARM-чипи: Samsung Exynos 7904, випущений у 2019 році, та MediaTek Dimensity 1200, який дебютував у 2021 році. Обидва процесори призначені для мобільних пристроїв, але належать до різних цінових категорій та поколінь. Ми проаналізуємо їхню продуктивність CPU та GPU, техпроцес, енергоефективність, AI-можливості та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. MediaTek Dimensity 1200 значно перевершує Samsung Exynos 7904 за продуктивністю: його загальний бал в AnTuTu 10 майже в 4.8 раза вищий, а результати Geekbench 6 (одноядерний та багатоядерний) демонструють перевагу в 3.9 та 3.4 раза відповідно. Dimensity 1200 також краще справляється з іграми та ресурсоємними завданнями. Exynos 7904, з іншого боку, є більш енергоефективним, що може забезпечити довший час автономної роботи в бюджетних пристроях.

Основні відмінності

  • Загальна продуктивність: Dimensity 1200 набирає 771755 балів в AnTuTu 10, тоді як Exynos 7904 — лише 161638 балів, що свідчить про значно вищу обчислювальну потужність.
  • Продуктивність CPU: одноядерний тест Geekbench 6 показує 1113 балів у Dimensity 1200 проти 286 у Exynos 7904, а багатоядерний — 3172 проти 937.
  • Продуктивність в іграх: Dimensity 1200 має значно кращу графічну підсистему, що підтверджується вищими показниками в ігрових тестах (наприклад, Background blur: 9.41 images/sec проти 1.51).
  • Техпроцес: Dimensity 1200 виготовлено за новішим техпроцесом (6 нм), що забезпечує кращу енергоефективність при вищій продуктивності, хоча Exynos 7904 також має високий бал енергоефективності.
  • AI та обробка зображень: Dimensity 1200 демонструє кращу продуктивність у завданнях, пов'язаних зі штучним інтелектом та обробкою зображень, наприклад, Image detection: 60.2 images/sec проти 11.2.

AnTuTu 10

CPU 55542 227236
GPU 21391 211176
Memory 43139 152585
UX 41566 180758
Total score 161638 771755
Samsung Exynos 7904 161638 Немає даних
MediaTek Dimensity 1200 Немає даних 771755

GeekBench 6

Asset compression 59.7 MB/sec 159.5 MB/sec
HTML 5 Browser 29.1 pages/sec 94.9 pages/sec
PDF Renderer 38.6 Mpixels/sec 135.9 Mpixels/sec
Image detection 11.2 images/sec 60.2 images/sec
HDR 36.2 Mpixels/sec 106.8 Mpixels/sec
Background blur 1.51 images/sec 9.41 images/sec
Photo processing 7.05 images/sec 31.7 images/sec
Ray tracing 1.73 Mpixels/sec 4.48 Mpixels/sec
Single-Core Score 286 1113
Multi-Core Score 937 3172
Compute Score (GPU) 836 5177

3DMark

Stability 97% 81%
Graphics test 2 FPS 27 FPS
Score 407 4520
3DMark Wild Life Performance 407 4520

Центральний процесор

Архітектура 2x 1.8 ГГц – Cortex-A73
6x 1.6 ГГц – Cortex-A53
1x 3 ГГц – Cortex-A78
3x 2.6 ГГц – Cortex-A78
4x 2 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 1800 МГц 3000 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 14 нм 6 нм
Кількість транзисторів 2 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 5 Вт 4,3 Вт
Виробництво Samsung TSMC
Кеш L1 Немає даних 32 КБ
Кеш L2 Немає даних 320 КБ
Кеш L3 Немає даних 8 МБ

Графічний прискорювач

GPU Mali-G71 MP2 Mali-G77 MP9
Архітектура Bifrost 1st gen Valhall 1st gen
Частота GPU 770 МГц 850 МГц
Обчислювальних блоків 2 9
Шейдерних блоків 16 64
Всього шейдерів 32 576
FLOPS 49.3 Гфлопс 979.2 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.3
Версія OpenCL 2.0 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Немає MediaTek APU 3.0
Продуктивність NPU Немає даних 4.5 ТОПС

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR4X
Шина 2x 16 Біт 4x 16 Біт
Об'єм До 6 ГБ До 16 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2133 МГц
Пропускна здатність Немає даних До 34.1 Гбіт/сек

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача eMMC 5.1 UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2400 x 1080 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 32 МП, 2x 16 МП 1x 200 МП, 2x 32 МП
Запис відео 4K при 30FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 1080p при 60FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- H.264
- H.265
- AV1
- VP9
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 12 LTE Cat. 19
Підтримка 5G Немає Так
Швидкість завантаження До 600 Мбіт/с До 4700 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 2500 Мбіт/с
Wi-Fi 5 6
Bluetooth 5.0 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC
Модем Немає даних Helio M70

Загальна інформація

Дата анонсу Лютий 2019 року Січень 2021 року
Клас Середній клас Флагман
Номер моделі S5E7904 MT6893
Офіційний сайт Сайт Samsung Exynos 7904 Сайт MediaTek Dimensity 1200

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 68 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 60 FPS
[High]
Fortnite Немає даних 28 FPS
[Low]
Shadowgun Legends Немає даних 71 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 88 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 51 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 60 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Oppo Realme GT Neo
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

MediaTek Dimensity 1200 значно потужніший за Samsung Exynos 7904 в ігрових тестах, тому для ігор краще обирати пристрої на Dimensity 1200.

Чи варто купувати смартфон з Exynos 7904 у 2025 році?

Exynos 7904 є застарілим чипом початкового рівня. Він підійде для базових завдань, але не забезпечить плавної роботи в сучасних додатках та іграх.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають високий бал енергоефективності (100), але Dimensity 1200 виготовлено за новішим техпроцесом, що забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.

Чи підтримує Exynos 7904 5G?

Ні, Exynos 7904 не має вбудованого модему 5G, тоді як Dimensity 1200 підтримує 5G.

Який чип має кращий AI-блок?

MediaTek Dimensity 1200 має потужніший AI-блок, що підтверджується вищими результатами в тестах обробки зображень та інших AI-завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.