Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 8890 vs Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглянемо два ARM-чипи: Samsung Exynos 8890, випущений у 2015 році, та Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2, представлений у 2023 році. Незважаючи на значну різницю у віці, обидва процесори використовуються в середньому та флагманському сегментах. Ми проаналізуємо їхню продуктивність CPU та GPU, енергоефективність, техпроцес, AI-блоки та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 значно випереджає Samsung Exynos 8890 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами тестів: загальний бал AnTuTu 10 майже в 3,7 рази вищий (1 123 375 проти 305 563), а одноядерний Geekbench 6 – у 5,3 рази (1697 проти 321). Snapdragon також має набагато вищі показники в ігрових тестах та обробці зображень. Однак Exynos 8890 демонструє відмінну енергоефективність (100 балів), що може бути важливим для пристроїв з акцентом на автономність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність – обирайте Snapdragon 7 Plus Gen 2.

Основні відмінності

  • Продуктивність CPU: Snapdragon 7 Plus Gen 2 має значно вищі одноядерні (1697 проти 321) та багатоядерні (4404 проти 885) бали Geekbench 6.
  • Графіка: у тесті GPU AnTuTu 10 Snapdragon набирає 338 296 балів проти 66 939 у Exynos, що вказує на суттєву перевагу в іграх.
  • Техпроцес: Snapdragon 7 Plus Gen 2 виготовлено за новішим техпроцесом (4 нм), тоді як Exynos 8890 – за 14 нм, що впливає на енергоефективність та тепловиділення.
  • AI-можливості: Snapdragon має виділений AI-блок, що забезпечує кращу обробку завдань штучного інтелекту, тоді як Exynos 8890 не має спеціалізованого AI-прискорювача.
  • Результати бенчмарків: загальний бал AnTuTu 10 у Snapdragon (1 123 375) майже в 3,7 рази вищий, ніж у Exynos (305 563), що свідчить про загальну перевагу в продуктивності.

AnTuTu 10

CPU 99296 339488
GPU 66939 338296
Memory 71542 209037
UX 67786 235554
Total score 305563 1123375
Samsung Exynos 8890 305563 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 Немає даних 1123375

GeekBench 6

Asset compression 47.5 MB/sec 176.4 MB/sec
HTML 5 Browser 30 pages/sec 115.8 pages/sec
PDF Renderer 34 Mpixels/sec 157.2 Mpixels/sec
Image detection 9.13 images/sec 114 images/sec
HDR 27.5 Mpixels/sec 134.1 Mpixels/sec
Background blur 1.73 images/sec 16.2 images/sec
Photo processing 5.58 images/sec 41.8 images/sec
Ray tracing 1.24 Mpixels/sec 4.67 Mpixels/sec
Single-Core Score 321 1697
Multi-Core Score 885 4404
Compute Score (GPU) 1109 5290

Центральний процесор

Архітектура 4x 2.3 ГГц – Mongoose M1
4x 1.6 ГГц – Cortex-A53
1x 2.91 ГГц – Cortex-X2
3x 2.49 ГГц – Cortex-A710
4x 1.8 ГГц – Cortex-A510
Кількість ядер 8 8
Частота 2300 МГц 2910 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A Немає даних
Кеш L1 384 КБ 1024 КБ
Кеш L2 2 МБ 2 МБ
Техпроцес 14 нм 4 нм
Кількість транзисторів 2 млрд. 10,2 млрд
TDP (Sustained) 5 Вт 6 Вт
Виробництво Samsung TSMC
Кеш L3 Немає даних 8 МБ

Графічний прискорювач

GPU Mali-T880 MP12 Adreno 725
Архітектура Midgard 4th gen Adreno 700
Частота GPU 650 МГц 580 МГц
Обчислювальних блоків 12 2
Шейдерних блоків 16 768
Всього шейдерів 192 1536
FLOPS 249.6 Гфлопс 1781.7 Гфлопс
Версія Vulkan 1.0 1.1
Версія OpenCL 1.2 2.0
Версія DirectX Немає даних 12.1

Штучний інтелект

Нейронний процесор Немає Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4 LPDDR5
Частота пам'яті 1800 МГц 3200 МГц
Шина 2x 32 Біти 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 26.82 Гбіт/сек До 25.6 Гбіт/сек
Об'єм До 4 ГБ До 16 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача eMMC 5.1, UFS 2.0 UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2400 3360 x 1600
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 24 МП, 2x 12 МП 1x 200 МП
Запис відео 4K при 60FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VP8
- VP9
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 13 LTE Cat. 18
Підтримка 5G Немає Так
Швидкість завантаження До 600 Мбіт/с До 4400 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 1600 Мбіт/с
Wi-Fi 5 6
Bluetooth 4.2 5.3
Навігація GPS, GLONASS, Beidou GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC
Модем Немає даних Snapdragon X62

Загальна інформація

Дата анонсу Листопад 2015 року Березень 2023 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі SGA8890A SM7475-AB
Офіційний сайт Сайт Samsung Exynos 8890 Сайт Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2

3DMark

Stability Немає даних 84%
Graphics test Немає даних 45 FPS
Score Немає даних 7530
3DMark Wild Life Performance Немає даних 7530

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 77 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 59 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 38 FPS
[Ultra]
Shadowgun Legends Немає даних 81 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 116 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 53 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 114 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Xiaomi Poco F5
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 значно кращий для ігор завдяки потужнішому GPU (338 296 балів у AnTuTu GPU проти 66 939) та вищій продуктивності CPU.

Чи варто купувати пристрій з Exynos 8890 у 2024 році?

Exynos 8890 вже застарів, його продуктивність низька порівняно з сучасними чипами. Він підійде лише для базових завдань, але не для ігор або важких додатків.

Який чип енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100), але Snapdragon 7 Plus Gen 2 виготовлено за новішим техпроцесом (4 нм), що забезпечує кращу енергоефективність у реальному використанні.

Який чип має кращі AI-можливості?

Snapdragon 7 Plus Gen 2 має виділений AI-блок, що забезпечує значно кращу обробку завдань штучного інтелекту, тоді як Exynos 8890 не має спеціалізованого AI-прискорювача.

Чи підтримують ці чипи 5G?

Exynos 8890 не має вбудованого 5G-модема, тоді як Snapdragon 7 Plus Gen 2 підтримує 5G, що забезпечує вищу швидкість мобільного інтернету.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.