Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Samsung Exynos 8890 vs Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Samsung Exynos 8890 та Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 — це протистояння представників різних поколінь ARM-чипів. Exynos 8890, випущений у 2015 році, колі був флагманом, а Snapdragon 8 Plus Gen 1, представлений у 2022 році, є одним із найпотужніших сучасних рішень. Ми порівняємо їхню продуктивність CPU та GPU, техпроцес, енергоефективність, AI-блок та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Snapdragon 8 Plus Gen 1 значно перевершує Exynos 8890 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується вищими результатами в бенчмарках (загальний бал AnTuTu 1 297 201 проти 305 563). Він також має новіший техпроцес, кращу енергоефективність та потужніший AI-блок. Exynos 8890 може бути цікавим хіба що з історичної точки зору, але для сучасних завдань Snapdragon 8 Plus Gen 1 є очевидним вибором.

Основні відмінності

  • Snapdragon 8 Plus Gen 1 має значно вищий загальний бал AnTuTu (1 297 201) порівняно з Exynos 8890 (305 563), що свідчить про перевагу в усіх аспектах продуктивності.
  • У тесті Geekbench 5 Snapdragon 8 Plus Gen 1 набирає 1767 одноядерних та 4591 багатоядерних балів, тоді як Exynos 8890 — лише 321 та 885 відповідно, що демонструє майже 5-кратну перевагу нового чипа.
  • GPU-продуктивність Snapdragon 8 Plus Gen 1 у AnTuTu (484 936) майже в 7 разів вища, ніж у Exynos 8890 (66 939), що забезпечує кращу ігрову продуктивність.
  • Snapdragon 8 Plus Gen 1 використовує новіший техпроцес (4 нм) порівняно з Exynos 8890 (14 нм), що забезпечує кращу енергоефективність та менше нагрівання.
  • Штучний інтелект: Snapdragon 8 Plus Gen 1 має виділений AI-блок, тоді як Exynos 8890 не має спеціалізованого AI-прискорювача, що обмежує його можливості в завданнях машинного навчання.

AnTuTu 10

CPU 99296 344625
GPU 66939 484936
Memory 71542 229669
UX 67786 237971
Total score 305563 1297201
Samsung Exynos 8890 305563 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 Немає даних 1297201

GeekBench 6

Asset compression 47.5 MB/sec 195.5 MB/sec
HTML 5 Browser 30 pages/sec 118.1 pages/sec
PDF Renderer 34 Mpixels/sec 175.1 Mpixels/sec
Image detection 9.13 images/sec 117.5 images/sec
HDR 27.5 Mpixels/sec 146.3 Mpixels/sec
Background blur 1.73 images/sec 16.5 images/sec
Photo processing 5.58 images/sec 34 images/sec
Ray tracing 1.24 Mpixels/sec 5.31 Mpixels/sec
Single-Core Score 321 1767
Multi-Core Score 885 4591
Compute Score (GPU) 1109 7373

Центральний процесор

Архітектура 4x 2.3 ГГц – Mongoose M1
4x 1.6 ГГц – Cortex-A53
1x 3.2 ГГц – Cortex-X2
3x 2.75 ГГц – Cortex-A710
4x 2 ГГц – Cortex-A510
Кількість ядер 8 8
Частота 2300 МГц 3200 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv9-A
Кеш L1 384 КБ Немає даних
Кеш L2 2 МБ 1 МБ
Техпроцес 14 нм 4 нм
Кількість транзисторів 2 млрд. Немає даних
TDP (Sustained) 5 Вт 6 Вт
Виробництво Samsung TSMC
Кеш L3 Немає даних 6 МБ

Графічний прискорювач

GPU Mali-T880 MP12 Adreno 730
Архітектура Midgard 4th gen Adreno 700
Частота GPU 650 МГц 900 МГц
Обчислювальних блоків 12 2
Шейдерних блоків 16 768
Всього шейдерів 192 1536
FLOPS 249.6 Гфлопс 2764.8 Гфлопс
Версія Vulkan 1.0 1.3
Версія OpenCL 1.2 2.0
Версія DirectX Немає даних 12.1

Штучний інтелект

Нейронний процесор Немає Hexagon

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4 LPDDR5
Частота пам'яті 1800 МГц 3200 МГц
Шина 2x 32 Біти 4x 16 Біт
Пропускна здатність До 26.82 Гбіт/сек До 51,2 Гбіт/с
Об'єм До 4 ГБ До 24 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача eMMC 5.1, UFS 2.0 UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2400 3840 x 2160
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 24 МП, 2x 12 МП 1x 200 МП
Запис відео 4K при 60FPS 8K при 30FPS, 4K при 120FPS
Відтворення відео 4K при 60FPS 8K при 30FPS, 4K при 120FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP9
- H.264
- H.265
- VP8
- VP9
Аудіо - AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 13 LTE Cat. 24
Підтримка 5G Немає Так
Швидкість завантаження До 600 Мбіт/с До 10000 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 3670 Мбіт/с
Wi-Fi 5 6
Bluetooth 4.2 5.3
Навігація GPS, GLONASS, Beidou GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC
Модем Немає даних Snapdragon X65

Загальна інформація

Дата анонсу Листопад 2015 року Травень 2022 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі SGA8890A SM8475
Офіційний сайт Сайт Samsung Exynos 8890 Сайт Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1

3DMark

Stability Немає даних 46%
Graphics test Немає даних 45 FPS
Score Немає даних 7655
3DMark Wild Life Performance Немає даних 7655

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 89 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 60 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 47 FPS
[Ultra]
Shadowgun Legends Немає даних 114 FPS
[Ultra]
World of Tanks Blitz Немає даних 120 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 56 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 58 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних ZTE Nubia Red Magic 7S Pro
1080 x 2400

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще підходить для ігор?

Snapdragon 8 Plus Gen 1 значно потужніший, що підтверджується вищими балами GPU в бенчмарках. Він забезпечує плавну роботу в сучасних іграх, тоді як Exynos 8890 може не справлятися з вимогливими іграми.

Чи варто купувати пристрій на Exynos 8890 у 2024 році?

Ні, Exynos 8890 застарів і не відповідає сучасним вимогам. Його продуктивності недостатньо для більшості додатків та ігор, а також він має гіршу енергоефективність.

Який чип має кращу автономність?

Snapdragon 8 Plus Gen 1 має новіший техпроцес (4 нм проти 14 нм), що забезпечує кращу енергоефективність. Пристрої на цьому чипі зазвичай мають довший час роботи від батареї.

Чи підтримують ці чипи 5G?

Snapdragon 8 Plus Gen 1 має вбудований модем 5G, тоді як Exynos 8890 підтримує лише 4G LTE. Для сучасних мереж 5G потрібен новіший чип.

Який чип кращий для щоденних завдань?

Snapdragon 8 Plus Gen 1 забезпечує швидшу роботу додатків, багатозадачність та плавність інтерфейсу. Exynos 8890 може бути повільним у сучасних додатках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.