Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 vs MediaTek MT6739

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглянемо два ARM-чипи: флагманський Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1, випущений у 2022 році, та бюджетний MediaTek MT6739, анонсований у 2017. Snapdragon 8+ Gen 1 використовує передовий техпроцес 4 нм, тоді як MT6739 – застарілий 28 нм. Це порівняння допоможе зрозуміти, наскільки великий розрив у продуктивності, енергоефективності та можливостях між сучасним флагманом і старим бюджетним рішенням.

Короткий висновок. Snapdragon 8 Plus Gen 1 значно перевершує MediaTek MT6739 за всіма ключовими параметрами. Його загальний бал в AnTuTu 10 більш ніж у 21 раз вищий (1 297 201 проти 59 165), а одноядерна продуктивність Geekbench 5 майже в 4 рази краща (1767 проти 456). Snapdragon також має набагато потужніший GPU, що забезпечує високу продуктивність в іграх, тоді як MT6739 практично не придатний для сучасних ігор. Енергоефективність Snapdragon оцінюється в 100 балів, тоді як у MT6739 вона нульова. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність і сучасні функції, Snapdragon 8+ Gen 1 – очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Техпроцес: Snapdragon 8+ Gen 1 виготовлено за техпроцесом 4 нм, тоді як MediaTek MT6739 – за 28 нм, що забезпечує значно кращу енергоефективність і продуктивність.
  • Продуктивність CPU: Snapdragon має одноядерний бал Geekbench 5 1767 проти 456 у MT6739, що вказує на майже 4-кратну перевагу в обчислювальній потужності.
  • Графіка: GPU Snapdragon забезпечує високий бал AnTuTu (484 936), тоді як GPU MT6739 отримав лише 9 021 бал, що робить його непридатним для сучасних ігор.
  • Загальна продуктивність: Загальний бал AnTuTu 10 у Snapdragon становить 1 297 201, а у MT6739 – 59 165, що свідчить про колосальний розрив.
  • Енергоефективність: Snapdragon отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як MT6739 – 0, що означає суттєву різницю в автономності пристроїв.

AnTuTu 10

CPU 344625 27349
GPU 484936 9021
Memory 229669 5470
UX 237971 17325
Total score 1297201 59165
Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 1297201 Немає даних
MediaTek MT6739 Немає даних 59165

GeekBench 6

Asset compression 195.5 MB/sec Немає даних
HTML 5 Browser 118.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 175.1 Mpixels/sec Немає даних
Image detection 117.5 images/sec Немає даних
HDR 146.3 Mpixels/sec Немає даних
Background blur 16.5 images/sec Немає даних
Photo processing 34 images/sec Немає даних
Ray tracing 5.31 Mpixels/sec Немає даних
Single-Core Score 1767 456
Multi-Core Score 4591 1499
Compute Score (GPU) 7373 Немає даних

3DMark

Stability 46% Немає даних
Graphics test 45 FPS Немає даних
Score 7655 Немає даних
3DMark Wild Life Performance 7655 Немає даних

Ігри

PUBG Mobile 89 FPS
[Ultra]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 60 FPS
[Ultra]
Немає даних
Fortnite 47 FPS
[Ultra]
Немає даних
Shadowgun Legends 114 FPS
[Ultra]
Немає даних
World of Tanks Blitz 120 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 56 FPS
[Ultra]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 58 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон ZTE Nubia Red Magic 7S Pro
1080 x 2400
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X2
3x 2.75 ГГц – Cortex-A710
4x 2 ГГц – Cortex-A510
4x 1.5 ГГц – Cortex-A53
Кількість ядер 8 4
Частота 3200 МГц 1500 МГц
Набір інструкцій ARMv9-A ARMv8-A
Кеш L2 1 МБ Немає даних
Кеш L3 6 МБ Немає даних
Техпроцес 4 нм 28 нм
TDP (Sustained) 6 Вт Немає даних
Виробництво TSMC TSMC
Кількість транзисторів Немає даних 1 млрд

Графічний прискорювач

GPU Adreno 730 PowerVR GE8100
Архітектура Adreno 700 PowerVR Series8XE (Rogue)
Частота GPU 900 МГц 570 МГц
Обчислювальних блоків 2 1
Шейдерних блоків 768 8
Всього шейдерів 1536 8
FLOPS 2764.8 Гфлопс 9.1 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.1
Версія OpenCL 2.0 1.2
Версія DirectX 12.1 Немає даних

Штучний інтелект

Нейронний процесор Hexagon Немає

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR3
Частота пам'яті 3200 МГц 667 МГц
Шина 4x 16 Біт 1x 32 Біт
Пропускна здатність До 51,2 Гбіт/с До 6.4 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 3 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 3.1 eMMC 5.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 1440 x 720
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 200 МП 1x 13 МП, 2x 8 МП
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 1K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 1080p при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- H.264
- H.265
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X65 MT6177M
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 4
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3670 Мбіт/с До 50 Мбіт/с
Wi-Fi 6 4
Bluetooth 5.3 4.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2022 року вересень 2017 року
Клас Флагман Бюджетний
Номер моделі SM8475 MT6739
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 Сайт MediaTek MT6739

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Snapdragon 8+ Gen 1 значно кращий для ігор завдяки потужному GPU (бал 484 936 проти 9 021). MT6739 не підходить для сучасних ігор.

Який чип енергоефективніший?

Snapdragon 8+ Gen 1 набагато енергоефективніший завдяки техпроцесу 4 нм, що забезпечує кращу автономність.

Чи варто купувати пристрій з MediaTek MT6739 у 2025 році?

Ні, MT6739 занадто слабкий для сучасних завдань. Краще обрати хоча б середньобюджетний чип.

Який чип має кращу продуктивність CPU?

Snapdragon 8+ Gen 1 має значно вищу продуктивність CPU: 1767 балів у одноядерному тесті Geekbench 5 проти 456 у MT6739.

Чи підтримують ці чипи 5G?

Snapdragon 8+ Gen 1 має вбудований модем 5G, тоді як MediaTek MT6739 підтримує лише 4G.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.