Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 vs Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння флагманського Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 та середньорівневого Snapdragon 6 Gen 1 допоможе визначити, який чип краще відповідає вашим потребам. Обидва процесори випущені у 2022 році, але належать до різних сегментів: 8 Plus Gen 1 орієнтований на високу продуктивність, тоді як 6 Gen 1 пропонує збалансовані характеристики для бюджетних пристроїв. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, графіці та енергоефективності.

Короткий висновок. Snapdragon 8 Plus Gen 1 значно перевершує Snapdragon 6 Gen 1 за продуктивністю CPU та GPU, що підтверджується результатами бенчмарків: загальний бал AnTuTu 1,297,201 проти 551,234, а одноядерний Geekbench 5 – 1767 проти 943. Однак Snapdragon 6 Gen 1 пропонує кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але 6 Gen 1 споживає менше енергії завдяки техпроцесу 4 нм). Якщо вам потрібна максимальна швидкодія для ігор та важких завдань – обирайте 8 Plus Gen 1. Для повсякденного використання з акцентом на автономність – 6 Gen 1 буде оптимальним.

Основні відмінності

  • Snapdragon 8 Plus Gen 1 має вищий загальний бал AnTuTu (1,297,201) порівняно з Snapdragon 6 Gen 1 (551,234), що свідчить про значно кращу загальну продуктивність.
  • Продуктивність GPU у 8 Plus Gen 1 майже в 4,4 рази вища (оцінка 53 проти 7), що забезпечує плавний геймінг та роботу з графікою.
  • Одноядерна продуктивність CPU (Geekbench 5) у 8 Plus Gen 1 (1767) на 87% вища, ніж у 6 Gen 1 (943), що дає перевагу у швидкодії додатків.
  • Snapdragon 6 Gen 1 використовує техпроцес 4 нм, тоді як 8 Plus Gen 1 – 4 нм (обидва енергоефективні, але 6 Gen 1 оптимізований для меншого енергоспоживання).
  • Snapdragon 8 Plus Gen 1 підтримує швидшу обробку зображень (117.5 images/sec проти 53) та HDR (146.3 Mpixels/sec проти 90.3), що покращує якість фото та відео.

AnTuTu 10

CPU 344625 196823
GPU 484936 109971
Memory 229669 111410
UX 237971 133030
Total score 1297201 551234
Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 1297201 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 Немає даних 551234

GeekBench 6

Asset compression 195.5 MB/sec 150.2 MB/sec
HTML 5 Browser 118.1 pages/sec 65.8 pages/sec
PDF Renderer 175.1 Mpixels/sec 91.8 Mpixels/sec
Image detection 117.5 images/sec 53 images/sec
HDR 146.3 Mpixels/sec 90.3 Mpixels/sec
Background blur 16.5 images/sec 9.69 images/sec
Photo processing 34 images/sec 23.2 images/sec
Ray tracing 5.31 Mpixels/sec 4.13 Mpixels/sec
Single-Core Score 1767 943
Multi-Core Score 4591 2748
Compute Score (GPU) 7373 1729

3DMark

Stability 46% Немає даних
Graphics test 45 FPS 14 FPS
Score 7655 2367
3DMark Wild Life Performance 7655 2367

Ігри

PUBG Mobile 89 FPS
[Ultra]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 60 FPS
[Ultra]
Немає даних
Fortnite 47 FPS
[Ultra]
Немає даних
Shadowgun Legends 114 FPS
[Ultra]
Немає даних
World of Tanks Blitz 120 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 56 FPS
[Ultra]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 58 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон ZTE Nubia Red Magic 7S Pro
1080 x 2400
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X2
3x 2.75 ГГц – Cortex-A710
4x 2 ГГц – Cortex-A510
4x 2.2 ГГц – Cortex-A78
4x 1.8 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 3200 МГц 2200 МГц
Набір інструкцій ARMv9-A ARMv8.2-A
Кеш L2 1 МБ Немає даних
Кеш L3 6 МБ Немає даних
Техпроцес 4 нм 4 нм
TDP (Sustained) 6 Вт 7 Вт
Виробництво TSMC Samsung

Графічний прискорювач

GPU Adreno 730 Adreno 710
Архітектура Adreno 700 Adreno 700
Частота GPU 900 МГц 676 МГц
Обчислювальних блоків 2 Немає даних
Шейдерних блоків 768 Немає даних
Всього шейдерів 1536 Немає даних
FLOPS 2764.8 Гфлопс 346.1 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.3
Версія OpenCL 2.0 2.0
Версія DirectX 12.1 12.1

Штучний інтелект

Нейронний процесор Hexagon Так

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR5
Частота пам'яті 3200 МГц 2750 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 16 Біт
Пропускна здатність До 51,2 Гбіт/с До 22 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 12 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 3.1 UFS 2.2, UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 2520 x 1080
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 200 МП 1x 200 МП
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X65 Snapdragon X62
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 18
Підтримка 5G Так Так
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 2900 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3670 Мбіт/с До 1600 Мбіт/с
Wi-Fi 6 6
Bluetooth 5.3 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, NAVIC

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2022 року Вересень 2022 року
Клас Флагман Середній клас
Номер моделі SM8475 SM6450
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 Сайт Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор – Snapdragon 8 Plus Gen 1 чи 6 Gen 1?

Snapdragon 8 Plus Gen 1 значно кращий для ігор завдяки вищій продуктивності GPU (оцінка 53 проти 7) та вищим частотам. Він забезпечує плавний геймінг у важких іграх, тоді як 6 Gen 1 підходить лише для легких ігор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100), але Snapdragon 6 Gen 1 споживає менше енергії завдяки оптимізації та меншій продуктивності, що забезпечує довшу автономність.

Чи варто переплачувати за Snapdragon 8 Plus Gen 1?

Якщо ви активно використовуєте ресурсомісткі додатки, ігри або працюєте з відео – так. Для звичайних завдань (соцмережі, месенджери, веб-серфінг) Snapdragon 6 Gen 1 буде достатнім і вигіднішим.

Який чип має кращий AI-блок?

Snapdragon 8 Plus Gen 1 оснащений потужнішим AI-двигуном, що забезпечує швидшу обробку зображень та розпізнавання сцен. Snapdragon 6 Gen 1 має базові AI-можливості.

Який смартфон обрати з цими чипами?

Snapdragon 8 Plus Gen 1 встановлюється у флагмани (наприклад, Xiaomi 12S Ultra), а Snapdragon 6 Gen 1 – у бюджетні моделі (наприклад, Motorola Moto G Stylus 5G 2023). Вибір залежить від бюджету та потреб.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.