Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 vs Qualcomm Snapdragon 820

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи від Qualcomm: Snapdragon 8 Plus Gen 1 (2022) та Snapdragon 820 (2015). Перший є флагманом нового покоління, другий — легендарний процесор свого часу. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності CPU, GPU, енергоефективності та результатах тестів, щоб визначити, який чип краще впорається з сучасними завданнями.

Короткий висновок. Snapdragon 8 Plus Gen 1 значно перевершує Snapdragon 820 за всіма показниками продуктивності: загальний бал AnTuTu вищий майже в 5 разів (1 297 201 проти 259 958), а багатоядерний Geekbench 5 — у 5,6 раза (4591 проти 821). Енергоефективність обох чипів оцінюється однаково високо (100 балів), але новіший техпроцес 4 нм у 8 Plus Gen 1 забезпечує кращу тепловіддачу та автономність. Для сучасних ігор та важких завдань Snapdragon 8 Plus Gen 1 є очевидним вибором, тоді як Snapdragon 820 підійде для базових потреб або бюджетних пристроїв.

Основні відмінності

  • Загальна продуктивність: Snapdragon 8 Plus Gen 1 набирає 1 297 201 бал в AnTuTu, що майже в 5 разів більше за 259 958 балів Snapdragon 820.
  • GPU: Графічний тест 3DMark Wild Life показує 792 бали у Snapdragon 820, тоді як у 8 Plus Gen 1 графічна підсистема значно потужніша (GPU-бал AnTuTu 484 936 проти 41 466).
  • CPU: У Geekbench 5 одноядерна продуктивність 8 Plus Gen 1 (1767) у 5,5 раза вища за 323 бали Snapdragon 820; багатоядерна — 4591 проти 821.
  • Енергоефективність: Обидва чипи мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 8 Plus Gen 1 виготовлений за техпроцесом 4 нм, що забезпечує краще енергоспоживання порівняно з 14 нм у Snapdragon 820.
  • Дата виходу: Snapdragon 8 Plus Gen 1 вийшов у травні 2022 року, тоді як Snapdragon 820 — у листопаді 2015 року, що пояснює значний розрив у технологіях.

AnTuTu 10

CPU 344625 86352
GPU 484936 41466
Memory 229669 62160
UX 237971 69980
Total score 1297201 259958
Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 1297201 Немає даних
Qualcomm Snapdragon 820 Немає даних 259958

GeekBench 6

Asset compression 195.5 MB/sec Немає даних
HTML 5 Browser 118.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 175.1 Mpixels/sec Немає даних
Image detection 117.5 images/sec Немає даних
HDR 146.3 Mpixels/sec Немає даних
Background blur 16.5 images/sec Немає даних
Photo processing 34 images/sec Немає даних
Ray tracing 5.31 Mpixels/sec Немає даних
Single-Core Score 1767 323
Multi-Core Score 4591 821
Compute Score (GPU) 7373 507

3DMark

Stability 46% Немає даних
Graphics test 45 FPS 4 FPS
Score 7655 792
3DMark Wild Life Performance 7655 792

Ігри

PUBG Mobile 89 FPS
[Ultra]
Немає даних
Call of Duty: Mobile 60 FPS
[Ultra]
Немає даних
Fortnite 47 FPS
[Ultra]
Немає даних
Shadowgun Legends 114 FPS
[Ultra]
Немає даних
World of Tanks Blitz 120 FPS
[Ultra]
Немає даних
Genshin Impact 56 FPS
[Ultra]
Немає даних
Mobile Legends: Bang Bang 58 FPS
[Ultra]
Немає даних
Смартфон ZTE Nubia Red Magic 7S Pro
1080 x 2400
Немає даних

Центральний процесор

Архітектура 1x 3.2 ГГц – Cortex-X2
3x 2.75 ГГц – Cortex-A710
4x 2 ГГц – Cortex-A510
2x 2.15 ГГц – Kryo
2x 1.593 ГГц – Kryo
Кількість ядер 8 4
Частота 3200 МГц 2150 МГц
Набір інструкцій ARMv9-A ARMv8-A
Кеш L2 1 МБ 1 МБ
Кеш L3 6 МБ Немає даних
Техпроцес 4 нм 14 нм
TDP (Sustained) 6 Вт 11 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кеш L1 Немає даних 64 КБ
Кількість транзисторів Немає даних 2 млрд.

Графічний прискорювач

GPU Adreno 730 Adreno 530
Архітектура Adreno 700 Adreno 500
Частота GPU 900 МГц 624 МГц
Обчислювальних блоків 2 1
Шейдерних блоків 768 256
Всього шейдерів 1536 256
FLOPS 2764.8 Гфлопс 319.4 Гфлопс
Версія Vulkan 1.3 1.0
Версія OpenCL 2.0 2.0
Версія DirectX 12.1 11

Штучний інтелект

Нейронний процесор Hexagon Hexagon 680

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR5 LPDDR4
Частота пам'яті 3200 МГц 1866 МГц
Шина 4x 16 Біт 2x 32 Біти
Пропускна здатність До 51,2 Гбіт/с До 29.8 Гбіт/сек
Об'єм До 24 ГБ До 8 ГБ

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача UFS 3.1 eMMC 5.1, UFS 2.0
Макс. роздільна здатність дисплея 3840 x 2160 3840 x 2160
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 200 МП 1x 28 МП, 2x 13 МП
Запис відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Відтворення відео 8K при 30FPS, 4K при 120FPS 4K при 30FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- VP8
- VP9
- H.264
- H.265
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Модем Snapdragon X65 X12
Підтримка 4G LTE Cat. 24 LTE Cat. 12
Підтримка 5G Так Немає
Швидкість завантаження До 10000 Мбіт/с До 600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 3670 Мбіт/с До 150 Мбіт/с
Wi-Fi 6 5
Bluetooth 5.3 4.1
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS, NAVIC GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, SBAS

Загальна інформація

Дата анонсу Травень 2022 року Листопад 2015 року
Клас Флагман Флагман
Номер моделі SM8475 MSM8996
Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 Сайт Qualcomm Snapdragon 820

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип кращий для ігор?

Snapdragon 8 Plus Gen 1 значно потужніший: його GPU-бал AnTuTu (484 936) майже в 12 разів вищий за Snapdragon 820 (41 466), що забезпечує плавну графіку в сучасних іграх.

Чи варто купувати пристрій з Snapdragon 820 у 2024 році?

Snapdragon 820 підійде для базових завдань (месенджери, веб-серфінг), але для ігор та ресурсомістких додатків його продуктивність недостатня. Краще обрати сучасніший чип.

Який чип енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon 8 Plus Gen 1 використовує новіший техпроцес (4 нм проти 14 нм), що забезпечує кращу автономність за інших рівних умов.

Яка різниця в продуктивності CPU?

У Geekbench 5 Snapdragon 8 Plus Gen 1 набирає 1767 одноядерних та 4591 багатоядерних балів, що в 5,5 та 5,6 раза відповідно вище за 323 та 821 бали Snapdragon 820.

Чи підтримує Snapdragon 820 5G?

Snapdragon 820 не має вбудованого 5G-модема, тоді як Snapdragon 8 Plus Gen 1 підтримує 5G, що є важливим для швидкісного мобільного інтернету.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.